שתף קטע נבחר

בית חב"ד מונדיאל: דוכני תפילין ואוכל כשר

ארוחות שבת, דוכני תפילין, אוכל כשר - ועזרה לכל יהודי: אלו היעדים ששם לעצמו הרב עמי פייקובסקי, "רב הכדורגלנים", עם חבריו שליחי חב"ד למונדיאל. "כל אחד יכול להיכנס לבית חב"ד, לתת את השם שלו והוא יהיה כמו מלך"

 

אתם ברי מזל שאוחזים בכרטיסים למונדיאל? גם הרב עמי פייקובסקי, המכונה "רב הכדורגלנים", אבל הוא מגיע לשם מסיבות אחרות: בית חב"ד מונדיאל יצא לדרך עם השריקה הראשונה, ויציע ליהודים שפוקדים את אירוע הכדורגל הגדול בעולם אוכל כשר, סעודות שבת ודוכני תפילין מחוץ לאיצטדיונים השונים הפזורים ברחבי רוסיה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

"השליח יענקי פרידמן אחראי על כל הישראלים שם, והכול מסודר", אומר הרב פייקובסקי בראיון לאולפן ynet. "אלפי ישראלים יהיו שם, ואנחנו נעבוד. נשים להם תפילין והם יוכלו לבוא לשישי-שבת".

 

הרב עמי פייקובסקי ()
הרב עמי פייקובסקי

 

בשבת עצמה לא יפקדו שליחי חב"ד את המיגרשים, ויארחו את היהודים הרבים שירצו בארוחות שבת ואווירה יהודית. "אנחנו כאן בשביל לשבת איתם", אומר הרב פייקובסקי. "יש להם טיולים מסודרים. אם הם רוצים הם יכולים גם לקבוע, יש להם אוכל כשר. לכל פנייה שהם צריכים, יש מענה".

 

הרב מציין כי רוסיה משופעת בהיסטוריה חב"דית, והחסידים – על אף העבר הלא נוח שלהם עם המדינה הגדולה – מרגישים שם בבית. הוא ממליץ לא לסחוב שימורי טונה ותירס, אלא פשוט להרים טלפון: "כל אחד יכול להיכנס לבית חב"ד, לתת את השם שלו והוא יהיה כמו מלך".

 

פוטו מונדיאל 2018 (צילום: עוז מועלם)
מונדיאל 2018(צילום: עוז מועלם)

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים