שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מדריך להורים הטריים: כך תבחרו מוהל לברית
  רק מוהל רשום מוסמך, רק עם הנחיות ברורות והסברים מפורטים: משרד הבריאות והרבנות הראשית לישראל מפרסמים לראשונה עלון מידע להורים הטריים, ובו הנחיות וכיצד לבחור מוהל לברית המילה בילדיהם

  ברית מילה עושים רק אצל מוהל מוסמך: משרד הבריאות והרבנות הראשית לישראל מפרסמים לראשונה עלון מידע להורים הטריים, ובו הנחיות וכיצד לבחור מוהל לברית המילה בילדיהם. בימים אלה מופץ העלון בעשרות אלפי עותקים במחלקות היולדות של בתי החולים ברחבי הארץ.

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

   

  במסגרת המאבק במוהלים שאינם מוכרים על ידי הרשויות, ומתוך חשש לפגיעה בילדים הנימולים, הפיקה הוועדה הבין-משרדית להסמכה ולפיקוח על המוהלים "איגרת להורים", במטרה להגביר את המודעות בדבר ביצוע ברית המילה רק על ידי מוהל או רופא שהוסמך לכך באופן רשמי.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  מכיוון שמדובר בהליך כירורגי פשוט, החוק מתיר גם לאדם שאינו רופא לבצע אותו, מה שמהווה פירצה עבור מוהלים רבים שכלל לא הוכשרו לכך. לכן ממליצה הוועדה בעלון לבחור רק באדם שהוסמך ומפוקח על ידיה, משום ש"יש לו את הכישורים הנדרשים לבצע את ברית המילה כראוי – הן מבחינת הנושאים הרפואיים והן מבחינת הנושאים ההלכתיים".

   

   (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  (צילום: Shutterstock)

   

  "בבואכם לבחור מוהל, או אם פנה אליכם מוהל והציע את שירותיו, תוכלו לבדוק האם שמו מופיע ברשימת המוהלים המוסמכים, לבחון האם הסמכתו בתוקף ולהחליט בהתאם", נכתב באיגרת. "עליכם לדרוש מהמוהל הנחיות ברורות ומפורטות לפני ואחרי ברית המילה".

   

  "המוהל המוסמך שתבחרו ייצור איתכם קשר לפחות יממה לפני קיום ברית המילה, ייתן לכם הסברים מפורטים על כל השלבים של ביצוע ברית המילה, יענה על כל שאלותיכם וימסור לכם את דרכי ההתקשרות איתו בכל שעות היממה... ניתן לבקש מהמוהל מידע מפורט על כל שאלה הנוגעת לביצוע המילה – רפואית, הלכתית וטקסית".

   

  ממחלקת בריתות ברבנות הראשית לישראל נמסר כי על פי הנתונים המתקבלים מבתי החולים וממשרד הבריאות עולה כי ברית המילה הנעשית על ידי מוהל מוסמך או רופא מוהל מוסמך בטוחה יותר. "מרבית הסיבוכים המגיעים לבתי החולים אירעו בבריתות שנערכו על ידי מוהלים שאינם מוסמכים ושאינם מפוקחים על ידי הוועדה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים