שתף קטע נבחר

"לכו תגידו תודה לחייל": יעקב שוואקי באולפן ynet

הוא לא מבין למה מכנים אותו "זמר חסידי", אף שהוא כוכב ענק בז'אנר; מקדיש הופעות לחיילים בלי לפחד מ"מה יגידו" - ומתחזק גם מעריצים חילונים: יעקב שוואקי, כוכב בינלאומי, מוציא אלבום עשירי במספר - ומגיע ל-ynet לראיון מיוחד ושני ביצועי אולפן

 

 

הכוכב הבינלאומי, יעקב שוואקי, מוציא אלבום עשירי במספר – סיבה טובה למסיבה עבורו ועבור מעריציו הרבים על פני הגלובוס כולו, ובהם גם רבים שאינם משתייכים "למגזר". עכשיו הוא מגיע לאולפן ynet לראיון ולביצוע מיוחד של שני שירים מהאלבום העונה לשם ה(טריוויאלי למדי), מוזיקה MUSICA.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

השם מלמד הרבה על הכוונה – פשוט מוזיקה. שוואקי לא חורג מהז'אנר, וממשיך לספק להיטים פוטנציאליים. אחרי שהתארח בכל חופה יהודית כמעט (ללא הבדלי יבשת או מגזר) עם "אשת חיל" ו"אם אשכחך ירושלים", ואחרי שהתקבע עם נכס צאן הברזל "והיא שעמדה" של יונתן רזאל – הוא מבקש להתנער מהתיוג "זמר חסידי".

 

עוד תרבות בערוץ היהדות :

 

"בארץ קוראים לזה חסידי, ואני לא יודע למה השם הזה תפס", הוא אומר, "אבל זו השראה לכולם, בלי הבדלים... לשים על זה תווית של 'חסידי' זו לא בדיוק הכותרת הנכונה. לכן קראתי לאלבום מוזיקה, כי מוזיקה היא שפה אוניברסלית של אהבה".  

 

 

אין זה מפתיע לשמוע שהוא מתחזק גם לא מעט מעריצים חילונים המגיעים בקביעות להופעותיו בישראל, ולא שוכחים לשלוח גם מיילים עם מילים חמות לכוכב. "אני מעריך את זה, כי אני רוצה שהמוזיקה שלי תגיע לכמה שיותר אנשים. העובדה שאני דתי לא אומרת שהמוזיקה שלי היא לא אוניברסלית".

 

"כאן זה המקום האהוב עליי בעולם"

שוואקי אוניברסלי בכל רמ"ח אבריו. לבו במזרח והוא חי בסוף המערב, בניו-ג'רזי. "אני נוסע בכל העולם ואנשים שואלים אותי מה המקום האהוב עלך ביותר", אומר שוואקי. "התשובה – בקלות - היא ישראל. זה היכן שהלב נמצא, היכן שליבו של כל יהודי נמצא".  

 

 

שלא ככוכבים חרדים – שוואקי איננו חושש להביע עמדה מובהקת בעד חיילי צה"ל – ובראשם חיילי הנח"ל החרדי, שלהם אף הקדיש כמה הופעות וקליפים.

 

הוא הלחין עבורם את תפילת "מי שברך" וגם דאג לגייס כספים לטובת מופע מיוחד שהוקדש כולו לחיילי גדוד "נצח יהודה" החרדי. "זה חשוב במיוחד לבחור כמוני מאמריקה", הוא אומר. "מאוד חשוב לי להפיץ את המסר הלאה. אני עושה את זה עבור ילדיי שלי. כשאנחנו מגיעים לארץ אני תמיד אומר להם, לכו לחייל ותגידו לו תודה. גם אם אתה גר באמריקה או בכל מקום אחר, תמיד תזכור שיש פה אנשים שמקריבים את חייהם עבורך. זה לקח חשוב לילדיי".

 

יעקב שוואקי באולפן ynet ()
יעקב שוואקי באולפן ynet

 

בשיריו הוא פונה לא מעט לילדים עם צרכים מיוחדים, ולדבריו זו אהבתו האמיתית "זה גורם לי לבכות לבכות לפעמים, הכל שווה בשביל זה. להיות זמר ולהיות בכל מקום זה אחלה ואני אוהב את זה, אל תבינו אותי לא נכון, אבל הילדים האלה ששרים שירים שמרוממים אותי, זה באמת מרגש".

 

כעת, לרגל צאת האלבום, הוא מבצע כאן שני שירים מהאלבום החדש. "הרעיון לשיר Your Time הגיע מהבן שלי", אומר שוואקי. "הוא אמר לי, 'אבא, השתדלתי כל כך קשה בשיעור - וילד לידי שלא משתדל בכלל מקבל כאלה ציונים טובים. אני מנסה כל כך, ובקושי מצליח לעבור את המבחן. שאלתי אותו, את מי לדעתך ה' מעריך יותר - את זה שמשדל מאוד אבל מקבל ציון נמוך, או את זה שלא משתדל בכלל ומקבל ציונים גבוהים? בעולם שלנו אנחנו מסתכלים על תוצאות. כל דבר זה תוצאות. בעולם האמת מסתכלים על הדרך ועל כמה קשה התאמצת. אמרתי לו, אם עשית את מיטב יכולתך - אני גאה בך לא משנה מה. זה נתן השראה לכתוב שיר בידיעה שלגדול בבתי ספר זה לא קל, אבל אם תעשה כמיטב יכולתך תוכל להיות מה שתרצה להיות - זה יהיה הזמן שלך. Your Time".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים