שתף קטע נבחר

6 שנים שגריר: נתניהו רוצה להאריך את כהונת דרמר

כהונתו של השגריר בארה"ב צפויה להסתיים הקיץ, אחרי שתי הארכות. "דרמר השכיל לטוות רשת קשרים עניפה ואיכותית המאפשרת לו לקדם את יעדיה העליונים של ישראל מול הממשל והקונגרס", כתב נתניהו בבקשתו לממשלה

 

רון דרמר. נתניהו התייעץ עם נציב שירות המדינה (צילום: AP) (צילום: AP)
רון דרמר. נתניהו התייעץ עם נציב שירות המדינה(צילום: AP)

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקש מהממשלה להאריך את כהונתו של רון דרמר כשגריר ישראל לארה"ב לשנה שישית. בהצעת מחליטים שמזכירות הממשלה הפיצה לשרים לקראת ישיבת הממשלה ביום ראשון הקרוב, הסביר ראש הממשלה את בקשתו ב"נסיבות המדיניות הייחודיות בזירה הבינלאומית בכלל, ובנוגע ליחסינו עם ארה"ב בפרט". על פי הבקשה, הכהונה של דרמר תוארך בשנה נוספת, עד ל-30 בספטמבר 2019.

 

הממשלה אישרה בחודש יולי 2013 את מינויו של דרמר לשגריר בארה"ב לשלוש שנים – תקופת כהונה רגילה של שגריר. בהמשך האריכה הממשלה לבקשת נתניהו את כהונתו של דרמר לשנה רביעית. ב-2 במרס 2017 החליטה הממשלה להאריך את כהונתו של דרמר בשנה נוספת עד לספטמבר 2018, תקופה כוללת של חמש שנים, וזאת לאור האתגרים המדיניים של מדינת ישראל ולנוכח חשיבות שמירת רצף כהונתו של דרמר כשגריר ישראל לארה"ב.

 

נתניהו ודרמר. "יש צורך בהארכת כהונתו" (צילום: לע"מ) (צילום: לע
נתניהו ודרמר. "יש צורך בהארכת כהונתו"(צילום: לע"מ)

השגריר לא היה אהוד על ידי אובמה וממשלו (צילום: הבית הלבן) (צילום: הבית הלבן)
השגריר לא היה אהוד על ידי אובמה וממשלו(צילום: הבית הלבן)
בבקשה הנוכחית של נתניהו לשרים הוא כתב שהוא התייעץ בנושא עם נציב שירות המדינה. "אין צורך להכביר מילים על חשיבותם האסטרטגית של היחסים בין ישראל לארה"ב, וביתר שאת, בכל הנוגע להידוק הקשרים המשמעותי שחל מאז כניסתו של הממשל האמריקאי החדש בראשות הנשיא דונלד טראמפ, אשר שיאו בהעברת שגרירות ארה"ב לירושלים זה לאחרונה", כתב נתניהו לשרי הממשלה.

 

"מר דרמר, במסגרת כהונתו כשגריר ישראל לארה"ב, השכיל לטוות במהלך שנות כהונתו בוושינגטון רשת קשרים עניפה ואיכותית, המאפשרת לו לקדם את יעדיה העליונים של מדינת ישראל מול הממשל והקונגרס", לשון הבקשה. "לנוכח נסיבות מדיניות ייחודיות אלה, יש צורך בהארכת כהונתו של דרמר כשגריר ישראל לארה"ב לתקופה של שנה נוספת, כך שיווצר רצף כהונה בתפקיד, ובסך הכל לתקופה בת שש שנים".

 

דרמר נחשב לסדין אדום מבחינת ממשל ברק אובמה, שהאשים אותו בארגון נאומו של נתניהו בקונגרס מאחורי גבו של הבית הלבן, ובתמיכת נתניהו במועמדותו של מיט רומני בבחירות לנשיאות. לעומת זאת, דרמר קרוב מאוד לממשל טראמפ ולחתנו ג'ארד קושנר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים