שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כחלון החליט: אם מחירו של מוצר עלול לעלות, "כל הכלים יופעלו"

  שר האוצר ובכירי משרדו החליטו כי "במטרה למנוע את שינוי מגמת ירידת המחירים שחלה בשנים האחרונות", משרד האוצר יבחן כל מוצר ומוצר לגביו "קיים חשש לעליית מחירים". בין הכלים באמצעותם השר מבטיח לפעול: פתיחה אגרסיבית של השוק לתחרות והסרת חסמים לייבוא מקביל

  שר האוצר משה כחלון, ובכירי משרדו, קיימו הערב (ה') ישיבה בנושא יוקר המחייה, בסופה הוחלט כי "במטרה למנוע את שינוי מגמת ירידת המחירים שחלה בשנים האחרונות", משרד האוצר יבחן כל מוצר ומוצר לגביו "קיים חשש לעליית מחירים", ויפעל בכל הכלים העומדים לרשותו.

   

  הכלים שהמשרד מבטיח להפעיל במקרה בו יעלה חשש לעליית מחירו של מוצר כלשהו, כוללים בחינה מחודשת של כל שרשרת האספקה של המוצר, לרבות רשתות השיווק, היבואנים (ובפרט יבואנים בלעדיים), המשווקים וכן היצרנים המונופוליסטים; פתיחה אגרסיבית של השוק לתחרות; הגברת מדיניות הפחתת מכסים; פתיחה מכסות פטורות ממכס; עידוד יצרנים קטנים; והסרת חסמים לייבוא מקביל.

   

  כחלון נגד הקבלנים: "גרפו כסף עם כף של טרקטור"

   

  משה כחלון (צילום: עידן ארבלי)
  שר האוצר, משה כחלון(צילום: עידן ארבלי)

  שר האוצר התייחס הבוקר בראיון לאולפן ynet לנושא גל ההתייקרויות במוצרי המזון והצריכה: "אתן לך עכשיו את ה-SMS שקיבלתי מהסופר. איזה מחירים יש החודש. לא תאמיני, עוף בשמונה שקלים, כרעיים ב-13 שקלים, יש מבצעים בלתי רגילים.

   

  "אבל לא זאת הנקודה, יש מוצרים בעולם שזה בורסות עולמיות, כמו קפה, כמו דלק למשל, שלנו אין השפעה עליהם לכן קשה לנו כמדינה להתעסק בזה. יש מוצרים שהם עונתיים, כמו פירות שבתחילת העונה המחיר מאוד גבוה".

   

   

  צילום: אורי דוידוביץ'

  צילום: אורי דוידוביץ'

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

    

  כחלון טרם חתם על הצו לייקור מוצרי החלב, על אף שבוועדת הכספים הוסכם שיש לייקר אותם: "במחירי החלב יש ועדת מחירים שדנה והחליטה שהמחירים צריכים לעלות ב-3.4 אחוזים. כמו שלפעמים היא דנה בזה שמחירים יורדים. זה מוצר מפוקח ולכן זה דבר הרבה יותר קל.

   

  "אני כרגע לא חותם, זה לא פשוט בשבילי לחתום על העלאת מחירי חלב, חלב זה מתחבר לתינוקות, מתחבר לאוכל, יש לי קושי עם זה, יש לחצים אדירים. הכנסת לוחצת עליי מאוד לחתום, כמובן שתנובה, אין לי טענה לאף אחד, קשה לי מנטלית לחתום על זה". כחלון הבטיח שיעשה "הכל בכדי שלא תהיה עלייה במחירי החלב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים