שתף קטע נבחר

טיל פטריוט שוגר לעבר כלי טיס שהתקרב משטח סוריה

סוללת פטריוט של צה"ל זיהתה כלי טיס בלתי מאויש, קטן יחסית בגודלו, שהתקרב מכיוון סוריה לעבר שטח ישראל. כתוצאה משיגור הטיל, כלי הטיס התרחק ולא חצה את הגבול. הסיבה שהוא לא יורט הייתה פנייתו חזרה לסוריה. צה"ל: "המערכות זיהו את האיום מבעוד מועד"

 

טיל פטריוט שוגר היום  (א') לעבר מטרה בצפון רמת הגולן. מצה"ל נמסר כי כלי טיס בלתי מאויש התקרב מכיוון סוריה לעבר שטח הארץ וכתוצאה משיגור הטיל התרחק כלי הטיס. לא זוהתה פגיעה. האירוע התרחש בצפון הרמה הסורית, באזור שנשלט על ידי צבאו של אסד. תושבים בצפת דיווחו על שובל טיל הפטריוט מעל שמי העיר.

ירי טיל פטריוט מעל צפת (צילום: אלימלך גרסטל)
השובל של טיל פטריוט מעל צפת, היום(צילום: אלימלך גרסטל)

 

ירי טיל פטריוט מעל צפת (צילום: אלימלך גרסטל)
(צילום: אלימלך גרסטל)

כלי הטיס שהתקרב לגבול היה קטן יחסית בגודלו, וההחלטה שלא ליירטו הייתה מודעת לאחר שהוא פנה חזרה לסוריה ולא היווה יותר איום. לכן גם לא שוגר לעברו טיל נוסף. מפקד במיליציות התומכות בנשיא סוריה בשאר אסד אמר כי המל"ט שלעברו שוגר טיל הפטריוט היה בשימוש המיליציות באזור קוניטרה, סמוך לגבול ישראל.

 

"מערכות ההגנה האוויריות כמו גם מערכות האיתור זיהו את האיום מבעוד מועד ובטרם חצה לשטח הארץ", נמסר מצה"ל. "צה"ל לא יאפשר הפרה של הריבונות האווירית של מדינת ישראל ויפעל נגד כל ניסיון לפגיעה באזרחיה".

 

בנובמבר אשתקד יירט טיל פטריוט כלי טיס בלתי מאויש שחדר לשטח האווירי של מדינת ישראל בגבול רמת הגולן. מדובר בכלי טיס בלתי מאויש למטרות איסוף מודיעין שהתקרב לקו הגבול והופל מעל לרצועת השטח המפורז בצפון הרמה, לפני שחצה לישראל. בצה"ל העריכו כי כלי הטיס שייך ככל הנראה למשטר הסורי. במקביל ליירוט הוזנקו לאזור כלי טיס נוספים של חיל האוויר כחלק מהנוהל במקרים אלו. תושבי האזור דיווחו על שמיעת פיצוצים.

 

חודשיים קודם לכן יירט טיל פטריוט מזל"ט של חיזבאללה. כלי הטיס המריא מדמשק, הושמד על ידי הפטריוט ונפל באזור אחמדיה שבשטח סוריה. גם בחודש אפריל 2017 יירטה סוללת פטריוט בצפון כלי טיס לא מאויש שחדר לשמי ישראל מכיוון סוריה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלימלך גרסטל
השובל שנצפה בשמי צפת
צילום: אלימלך גרסטל
מומלצים