שתף קטע נבחר

דוגמנית העירום מהכותל: "הצטלמתי גם במסגד וכנסייה; אני אוהבת את כולם"

לאחר שתמונה שלה ללא בגדים על רקע האתר הקדוש חוללה סערה, מריסה פאפן מספרת שהצטלמה "בדקה אחת", ומבהירה בראיון (ללא כיסויים) באולפן ynet כי לא רצתה לפגוע ברגשות דתיים: "המטרה הייתה להפיץ מסר חיובי, לא מסר שלילי"

 

מה עושה דוגמנית עירום בכותל המערבי? בבוקר שאחרי פרסום תמונתה של מריסה פאפן הבלגית ללא בגדים על רקע האתר הקדוש, היא מגיבה לראשונה לסערה שגרמה בישראל ובעולם היהודי, ומבהירה כי לא ביקשה לפגוע ברגשות דתיים. בראיון לאולפן ynet אמרה כי "המטרה הייתה להפיץ מסר חיובי, לא מסר שלילי", גילתה שהצטלמה בלבוש חווה גם בכנסיות ובמסגדים, והדגישה: "אני אוהבת את כולם".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

"היינו שם בשביל פרויקט אמנותי", סיפרה פאפן על נסיבות הגעתה ארצה. "בחרנו את ישראל כיעד שלנו ונסענו לת"א, לירושלים ולים המלח". בבירה היא ביקשה להצטלם על אחד הגגות המשקיף על אחד האתרים הדתיים והתיירותיים המזוהים עם העיר, אך לא יכלה להתפשט סמוך לבתי המגורים של העיר העתיקה. היא חזרה לשם יממה לאחר מכן, בשעה שבה לא היו אנשים בסביבה. "עשינו את זה בדקה אחת", תיארה. "צילמנו את התמונה בדקה אחת, התלבשתי שוב, עזבנו וזהו".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

פאפן הייתה ערה לרגישות בפרסום תמונת עירום על רקע הכותל, אך מדגישה שוב שלא רצתה לפגוע באיש. "כולנו נולדים ערומים ואני חושבת שזה מאוד מוזר שאנחנו חושבים שהגוף האנושי יכול להיות פוגעני בצורה כלשהי", אמרה. "אני יודעת שזה כנראה קרה, אבל זו לא הייתה המטרה".

 

מריסה פאפן (צילום: מתיאס למברכט )
התמונה שחוללה את הסערה. מריסה פאפן על רקע הכותל(צילום: מתיאס למברכט )

 

"הצטלמתי בכנסייה ובמסגד וזה ייצא בקרוב. הצטלמתי בעירום גם לפני הפירמידות", הוסיפה. "זה לא בא לפגוע בקהילה היהודית. זה מסר חיובי - לא נגד איסלאם, לא נגד יהודים. אני אוהבת את כולם".

 

טוענת שיש לה צילום עם כיפת הסלע

לדבריה, כיפת הסלע לא נכללה בתמונה רק משום ש"מבחינה אמנותית-חזותית זה לא היה מספיק טוב ומרגש", אך יש לה צילום אחר עם האתר, שאותו היא שוקלת לפרסם בנפרד מהפרויקט.

 

לא עשתה הנחות גם לדגל (אתר האינטרנט והפייסבוק של מריסן פאפן)
לא עשתה הנחות גם לדגל(אתר האינטרנט והפייסבוק של מריסן פאפן)

 

אז מה המסר שאותו ביקשה להעביר?

"אני חושבת שזה מאוד חשוב שאנשים יעשו החלטות בעצמם מאשר ללכת בעקבות ספרים ובעקבות דתות ודברים שאנחנו לומדים כשאנחנו מאוד צעירים", הסבירה, "אני חושבת שבגיל מסוים צריך להסתכל אחורה ולהבין: אוקיי, מי אני, מה העקרונות שלי, מה המהות של העולם הזה".

 

מריסה פאפן (אתר האינטרנט והפייסבוק של מריסן פאפן)
בכרנכ שבמצרים עצרו אותה לחקירה(אתר האינטרנט והפייסבוק של מריסן פאפן)

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים