שתף קטע נבחר

אבו מאזן לנסיך וויליאם: "מעוניינים בשלום"

לאחר סיבוב בשדרות רוטשילד בתל אביב הגיע הדוכס מקיימברידג' לרמאללה לפגישה רשמית עם הנשיא הפלסטיני

 

 

הנסיך וויליאם הגיע בצהריים (יום ד') לפגישה עם הנשיא הפלסטיני אבו מאזן ברמאללה וסקר משמר כבוד על השטיח האדום. אבו מאזן אמר לנסיך: "אנו מעוניינים להגיע לשלום באמצעות משא ומתן, עמדתנו לא השתנתה זה זמן רב". באשר לביקור של הנסיך ברמאללה, אמר אבו מאזן: "אני מאמין שהביקור הזה יחזק את הקשר של העם הפלסטיני עם העם הבריטי. אנחנו תמיד זקוקים לתמיכת העם הבריטי לטובת הסוגיה הפלסטינית".

 

קודם לכן נפגש בתל אביב עם זוכת האירוויזיון נטע ברזילי שהעניקה לו במתנה מיני-לופר, סמלה המסחרי. השניים שתו יחד גזוז בקיוסק הראשון בשדרות רוטשילד, הצטלמו עם מלצרים וזכו לתשואות מעשרות שצבאו על גדרות האבטחה. 

הפגישה בין הנסיך וויליאם לאבו מאזן (צילום: רויטרס)
הנסיך ואבו מאזן(צילום: רויטרס)

הפגישה בין הנסיך וויליאם לאבו מאזן (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

הפגישה בין הנסיך וויליאם לאבו מאזן (צילום: רויטרס)
קבלת הפנים לוויליאם ברמאללה(צילום: רויטרס)

הפגישה בין הנסיך וויליאם לאבו מאזן (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 

ציוץ טוויטר פגישה הנסיך וויליאם אבו מאזן מחמוד עבאס ב רמאללה ארמון קנזינגטון ()

חשבון הטוויטר הרשמי של ארמון קנזינגטון סיכם את הביקור בשדרות רוטשילד: "הדוכס מקיימברידג' הצטרף לזוכת האירוויזיון נטע ברזילי לגזוז בשדרות רוטשילד". הארמון הסביר שגזוז זה משקה קל מוגז וסיכם בתגית "כפרה עליכם".

 

הנסיך ונטע סיירו בשדרות רוטשילד ושמעו סקירה קצרה על ההיסטוריה של המקום ממדריך הטיולים יונתן וייס. הם נעצרו ליד הקיוסק הראשון שהוקדם בתל אביב, שם קיבלו גזוז בטעם דובדבן. נטע העניקה לנסיך את סמלה המסחרי, מיני-לופר, והנסיך נשמע אומר לה: "את רוצה שאני אשיר? אני לא יכול לשיר, אפילו לא תו. אם היית שומעת אותי שר לא היית רוצה לשמוע את זה". נטע סיפרה כי הנסיך סיפר לה שהוא נהנה מאוד בביקור בתל אביב.

 

אזרחים רבים עמדו, צילמו, צעקו ונופפו לנסיך מבעד לגדרות הביטחון. כמה מהם קראו לעברו "Love you" (אוהבים אותך). כעבור כמה דקות, נופף וויליאם חזרה לקהל, לחץ ידיים לעוברים והשבים. הנסיך ניגש אל הקהל הרב שנעמד צמוד לגדרות וניסה לדבר עם הדוכס מקיימברידג'. כמה מהאזרחים סיפרו שהם במקור מלונדון וכמה הם מתרגשים, אחת מהן הביאה לו סברס והסבירה שמדובר בפרי שמסמל את הישראליות. הוא גם קיבל מהנוכחים במקום זר פרחים צבעוני.

 

משדרות רוטשילד המשיך הנסיך לבית ביאליק בעיר, שם נפגש עם יזמים צעירים ישראלים ופעילים חברתיים. בצהריים הגיע לפגישה עם הנשיא הפלסטיני אבו מאזן במסגרת ביקור רשמי ברשות הפלסטינית. 

 

 

הנסיך וויליאם עם נטע ברזילי וחברים חדשים אחרים בתל אביב:

הנסיך ווילאם נפגש עם נטע ברזילי בתל אביב (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

הנסיך ווילאם נפגש עם נטע ברזילי בתל אביב (צילום: gettyimages)
(צילום: gettyimages)

 הנסיך וויליאם בתל אביב (צילום: דנה קופל)
(צילום: דנה קופל)
 

אתמול השתתף הדוכס מקיימברדיג' בשורת אירועים שמייצגים את הישראליות. הוא פתח את היום בביקור ב"יד ושם" ונפגש עם ניצולי שואה שהוצלו בזכות סבתא רבתא שלו, הנסיכה אליס.

 

במהלך ביקורו ב"יד ושם", סקר וויליאם את מיצג הנעליים באנדרטת השואה, שנלקחו מיהודים שנשלחו להשמדה במחנות בתקופת מלחמת העולם השנייה - וכינה אותו "מבעית" וכי "לא ניתן לאמוד את עוצמת הזוועה".

 

אחר כך נפגש הנסיך הבריטי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה וגם עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, שביקש ממנו לשלוח מסר ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן: "שלח לו מסר של שלום. אמור לו שהגיעה העת שנוכל למצוא יחד דרך לבנות אמון. זה הצעד הראשון שעלינו לנקוט כדי לסיים את הטרגדיה בין שני העמים, שנמשכת כבר 120 שנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
וויליאם ואבו מאזן
צילום: EPA
מומלצים