שתף קטע נבחר

היהודים הפסולים: גזענות חרדית בחסות הממשלה

"יהודיוּת איננה גזע אלא זהות לאומית חברתית ותרבותית, ואנשים מצטרפים לעם היהודי ב'גיור חברתי' ללא התחשבות בהגדרה גזענית של מוצאם מאם יהודייה. הגיע הזמן לעצור את מבצעי החקירה הגזענית של רבני המיעוט, המבצעים את הבילוש שלהם על חשבון משלמי המיסים"

הבילוש הגזעני מטעם פקידי ממשלת ישראל ושליחיה פוסל מאות יהודים ומפלג את העם. פקידי ממשלת ישראל - באצטלת הרב הספרדי והרב האשכנזי "הראשיים" - מפעילים מנגנון בילוש הפולש לפרטיותם של יהודים ישראלים בלבד, כדי להכניס מאות מהם ל"רשימה השחורה" של יהודים פסולים. פסילה זו מבטלת את זכותם להינשא, ופוסלת אוטומטית גם את ילדיהם וילדי-ילדיהם הכלולים מעתה ברשימה השחורה של היהודים שיהודיותם נפסלה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

שתיקת הכבשים של ראשי ה"אופוזיציה" והשרים החילונים האחרים מביישת לנוכח תופעה מזוויעה זאת, המזכירה משטרים גזעניים מהגרועים ביותר. קולות בודדים מקרב ציבור עולי מדינות חבר העמים מעזים להתריע, אבל מנהיגיהם הפוליטיים גם הם משלימים עם גזרות הרבנים המייצגים דעות מיעוט בקרב העם היהודי ובקרב רוב הציבור היהודי הדתי בעולם.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

עוול נורא זה הנעשה ליהודים ישראלים - עולות ועולים חדשים, ילדיהם, נכדיהם וניניהם, בני ובנות זוגם - גם אינו מזעזע, משום מה, את המנהיגוּת החילונית של המפלגות הפוליטיות. חוסר תגובתם מבטא, בין השאר, את חוסר ההבנה של המושג "יהודיוּת" או "זהות לאומית".

 

להיות אנושי ויהודי

יהודיוּת איננה גזע. יהודיות היא זהות לאומית - מוּדעות של בת ובן אדם להיותם חברים בעם היהודי. זו זהות המוכרת על ידי סביבתם החברתית, היהודית והלא יהודית. יהודיות, כמו כל זהות לאומית, היא אחת מהתכונות ההומניות שאדם מסגל לעצמו בהתחנכו בחברה ובתרבות לאומית מסוימת (ואין בעולם תרבות שאיננה לאומית).  

 

פרופ' יעקב מלכין (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
פרופ' יעקב מלכין(צילום: עפר מאיר)

 

"אדם לא נולד אנושי - הוא נעשה אנושי", אמר ארסמוס, ההומניסט ההולנדי בן הרנסנס. בנות ובני האדם המתחנכים והחיים בחברה ובתרבות אנושית מסגלות ומסגלים לעצמם תכונות המייחדות אותם כאנושיים, כגון: אמפתיה, חוש צדק, תבונה, חברתיות (הצורך בחברות בקבוצה אנושית ייחודית) וזהות לאומית - ההכרה של בנות ובני האדם בחברותם בעם שבתרבותו התחנכו.

 

בתהליך התחנכות והתבגרות זה בחברה ובתרבות לאומית מסוימת, האדם נעשה בו-זמנית אנושי וצרפתי, או אנושית וסקוטית, או אנושי ויהודי. בנות ובני אדם שהתחנכו והתבגרו בתרבות לאומית מסוימת, וסיגלו לעצמם את זהותה - עשויים בגיל מבוגר להצטרף לתרבות ולחברה של עם אחר ולסגל לעצמם את זהותו הלאומית של העם בו נקלטו. כך בדיוק נהגה רות המואבייה, שהיא ונכדיה, כולל דוד המלך והמשיח בן דוד, נחשבים כולם ליהודים.

 

מה עם הפרטיות שלנו

היותה של היהדות תרבותו המסועפת של העם היהודי, היא הסיבה שבגללה בנות ובני אדם מתחנכים באחת מבין התרבויות היהודיות המרכיבות את "היהדות". וכך ילדות וילדים המתחנכים ומתבגרים בתרבות יהודית דתית אורתודוכסית - מסגלים לעצמם בבגרותם יהודיוּת דתית-אורתודוכסית. לעומתם, בנות ובני אדם המתחנכים בתרבות היהדות החילונית ובאמונותיה בריבונות האדם על חייו ביקום עצמאי (ללא בורא וריבון בעל דמות אנושית) - מסגלים לעצמם יהודיוּת חילונית.  

 

 

בהתבגרם, עשויים יהודיות ויהודים חילונים לאמץ לעצמם את היהודיוּת הדתית, ויהודים דתיים יכולים להיות ליהודים חילונים. כך עשו מיליוני יהודיות ויהודים במאות ה-19 וה-20, לפני השואה, וכך עושים יהודיות ויהודים דתיים רבים בימינו.

 

מכיוון שיהודיוּת איננה גזע אלא זהות לאומית חברתית ותרבותית, מצורפים אנשים לעם היהודי בדרך ה"גיור החברתי" ללא כל התחשבות בהגדרה גזענית של מוצאם מאם יהודייה, או בהבטחה לשמור מצוות של מנהיגי דת בשם האלוהים שבדמיונם, או בטבילה במקווה בחלוק לעיני שלושה אברכים מפקחים מטעמו.

 

הגיע הזמן שהרשות להגנה על הפרטיות של ממשלת ישראל תעצור את מבצעי החקירה הגזענית של רבני המיעוט בעם היהודי, החיים ומבצעים את מבצעי הבילוש שלהם על חשבון משלמי המיסים של אזרחיות ואזרחי ישראל. הגיע הזמן שהגדרת היהודיוּת ופסילתה לא יהיו עוד מונופול של הממונים מטעם "הרבנות הראשית" - אחד השרידים של הממשל העות'מני שעבר זמנו.

פורסם לראשונה 04/07/2018 13:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר
פרופ' יעקב מלכין
צילום: עפר מאיר
מומלצים