שתף קטע נבחר

נתניהו מינה את אביגדור יצחקי ליו"ר מפעל הפיס

יצחקי שהיה עד לפני מספר חודשים יו"ר מטה הדיור באוצר והאיש שהוביל את פרויקט "מחיר למשתכן" היה המועמד של שר האוצר משה כחלון

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, קיבל את המלצת ועדת האיתור של משרד האוצר והחליט למנות את אביגדור יצחקי ליו"ר מפעל הפיס, החלטה שבמידה רבה ידועה מראש מזה כחצי שנה.

 

מבקר המדינה על הפיס: כך חרג היו"ר מסמכותו - והיה מעורב בניהול השוטף

אושר בוועדה: מיסוי ההגרלות יעלה - אבל פחות

 

יצחקי, שהיה עד לפני מספר חודשים יו"ר מטה הדיור באוצר והאיש שהוביל את פרויקט "מחיר למשתכן", היה המועמד של שר האוצר, משה כחלון. מסיבות של נראות ציבורית מינה כחלון ועדת איתור אבל העמיד בראשה את מנכ"ל משרדו, שי באב"ד, כך שהיה ברור מראש שבסופו של דבר היא תחליט על יצחקי.

אביגדור יצחקי (צילום:  פוטו מרסלו אילת) (צילום:  פוטו מרסלו אילת)
אביגדור יצחקי(צילום: פוטו מרסלו אילת)

יצחקי אמר ל"כלכליסט": "שיהיה לי בהצלחה". בתשובה לשאלה על תוכניותיו אמר ש"צריך ללמוד דברים לפני שמכינים תוכניות. אני אתייחס להכל מאל"ף עד ת"ו כולל דו"ח המבקר. עוד לא נכנסתי לעומק הדברים".

 

כשנשאל על העובדה שהמבקר סבור שיו"ר הפיס הקודם עוזי דיין התערב יותר מדי בעבודת הפיס אמר ש"זה היה היו"ר הקודם. יו"ר צריך לפקח על אנשי המקצוע ולדאוג שההחלטות הנדרשות והטובות יתקבלו". יצחקי לא רצה לענות לשאלה האם יממש את שאיפתו של כחלון לצמצמם את היקף ההימורים החוקיים.

 

כהונתו בת שבע השנים של דיין הסתיימה באקורד צורם מאוד כאשר באפריל האחרון פרסם המבקר, יוסף שפירא, דו"ח חמור על תקופת כהונתו. מהדו"ח עלה שדיין עשה במפעל כבתוך שלו תוך חריגה מסמכויותיו והתערבות בניהול ואף מינוי מקורבים. דיין ניסה להמשיך בתפקידו עד לבחירת מחליפו אבל באפריל האחרון בחר דירקטוריון הפיס כמ"מ זמני ליו"ר את ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל.

  

יצחקי, 69, רואה חשבון בהשכלתו, שימש בעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופת אריאל שרון, וכחבר כנסת מטעם קדימה ב-2008-2006. מפעל הפיס הוא המפעיל החוקי היחיד של משחקי מזל בישראל. הכנסותיו מיועדות לסייע לתקציבי הרשויות המקומיות. ב-2017 עמדו הכנסות הפיס על 7.4 מיליארד שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  פוטו מרסלו אילת
אביגדור יצחקי
צילום: פוטו מרסלו אילת
מומלצים