שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חדש: מחיצה שקופה בין היולדת לבטנה בניתוח קיסרי

  מוצר רפואי חדש שנכנס לאחרונה לשימוש בחדרי לידה בארץ יאפשר ליולדת בניתוח קיסרי לראות את הרגע בו התינוק מגיח לאוויר העולם. "זה יאפשר ליולדת בניתוח קיסרי לחוות בצורה קצת יותר ישירה את הרגע המאושר", מתאר מנהל חדרי הלידה באיכילוב

  צפו בסרטון המדגים את השימוש במוצר:

   

   

  במרבית מחלקות היולדות בבתי החולים בארץ כבר נוקטים בגישת ה"אפס הפרדה", גישה המאפשרת ליולדת ולרך הנולד לשהות יחד וללא מחיצות מרגע הלידה ועד השחרור מבית החולים.

   

  מוצר רפואי חדש, אשר נכנס בימים אלו לשימוש בבית החולים ליולדות של איכילוב, ליס, יאפשר גם ליולדות בניתוח קיסרי לחוות קצת יותר מקרוב את הרגע המרגש של יציאת תינוקן לאוויר העולם, כפי שמתאפשר ליולדות בלידה טבעית.

   

  המוצר, פרי פיתוח של חברת Cardinal Health, מורכב ממחיצה שקופה דרכה יכולה היולדת לצפות במהלך הניתוח. המחיצה דומה בעיקרה למחיצה הרגילה המפרידה בין האזור בו מבוצע הניתוח ובין היולדת, אך ניתן להסיר בה את החלק האטום המפריד בין הראש של היולדת ובין פלג גופה התחתון, ולאפשר ליולדת לחזות בניתוח.

   

  מחיצה שקופה בניתוח קיסרי (צילום: גאמידה)
  יולדת ותינוקה ברגע יציאתו מהרחם(צילום: גאמידה)

   

  "ברגע הלידה יכולים הרופאים ויתר אנשי הצוות בחדר הלידה להוריד את החלק האטום של המחיצה ולחשוף את החלק השקוף שלה", מפרט פרופ' אריאל מני, מנהל חדרי הלידה של בית החולים.

   

  פרופ' מני מוסיף ומסביר כי "בדרך כלל אנחנו משתמשים ביריעת בד אטומה כדי להפריד בין החלק הסטרילי שבו נעשה הניתוח ובין היולדת בניתוח קיסרי, שברוב המקרים נמצאת בהכרה מלאה. המוצר הזה מאפשר לאישה שתבחר בכך לראות את כל מהלך הלידה, ובמיוחד את הרגע שאנחנו מוציאים את התינוק מהבטן ועד שחותכים את חבל הטבור".

   

  מחיצה שקופה בניתוח קיסרי (צילום: גאמידה)
  "דרך נוספת לאפשר ליולדת לחוות מקרוב יותר את הרגע"(צילום: גאמידה)

   

  מנהל חדרי הלידה מתאר כי "השימוש במוצר מיועד ליולדות שהמצב הרפואי שלהן תקין והניתוח הקיסרי שהן עוברות הוא ניתוח מתוכנן מראש ולא ניתוח חירום. לא כל יולדת גם מעוניינת לראות את מהלך הלידה והשימוש במוצר נתון לבחירתה של כל אישה".

   

  פרופ' מני מספר כי השימוש ביריעה השקופה נוסה בהצלחה במסגרת פיילוט שבוצע בבית החולים, וכי בקרוב זו תוצע ליולדות. "התגובות של היולדות לפיילוט היו מאוד חיוביות. זו דרך נוספת עבורנו לאפשר ליולדות לחוות מקרוב יותר את הרגע המאושר של הלידה, ולגרום לניתוח קיסרי להיות קצת יותר דומה ללידה טבעית", הסביר הרופא.

   

  שלומי שוקרון מחברת גאמידה המשווקת של המוצר בישראל, מציין כי היריעה נמצאת כבר בשימוש בבית החולים בילינסון ומוסיף כי "הרעיון מאחורי המוצר הוא לאפשר ליצור חיבור מיידי וחסר אמצעים בין היולדת ובין התינוק, גם בניתוחים קיסריים.

   

  "ניתוחים קיסריים מנתקים את היולדת מחוויית הלידה, חוויה שמלווה כל אימא ואבא עד סוף חייהם. היריעה תסייע למי שתבחר להפחית מעט מהניתוק הזה ותהפוך אותו מהבחינה הזו להליך שדומה קצת יותר ללידה רגילה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גאמידה
  לראות את התינוק יוצא לאוויר העולם
  צילום: גאמידה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים