שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   ביטוח נסיעות: בקרוב תוכלו להשוות מחירים בכל החברות - אונליין

   חברות הביטוח יחויבו להציג פורמט אחיד של מחירי ביטוח הנסיעות, כך שניתן יהיה להציג ממשק השוואת מחירים פשוט ונוח. ביטוח הנסיעות נחשב רווחי במיוחד לחברות ולמרות היצע הפוליסות, הוא מתאפיין כיום בריכוזיות גבוהה

   רשות שוק ההון תפרסם בקרוב הוראות חדשות שיחייבו את חברות הביטוח להציג את מחירי פוליסות ביטוח הנסיעות בפורמט אחיד, כך שניתן יהיה להציג ממשק המשווה מחירים בצורה פשוטה, כך נודע ל-ynet.

    

   אילו חברות ביטוח נתנו את השירות הכי גרוע? דירוג האוצר

    

   ביטוח נסיעות לחו"ל הוא למעשה הביטוח היחיד כיום שכל חברות הביטוח מאפשרות לרכוש אותו באמצעות האינטרנט. עם זאת, הציבור לא נחשף להצעות של החברות השונות, בגלל הטרחה הכרוכה בהשוואת מחירים, הדורשת בדיקת מחיר בכל חברה בנפרד.

    

   על פי ההוראה החדשה, שתתפרסם בקרוב וצפויה להיכנס לתוקף בחודש נובמבר, חברות הביטוח יחויבו לפרסם את המחירים העדכניים בפורמט אחיד, שיהיה זמין לכל יזם שירצה לפתח ממשקי השוואת מחירים. המחירים יתעדכנו באופן אוטומטי בממשק, בכל פעם שחברת הביטוח תעדכן את המחיר אצלה באתר.

    

   לדברי הרשות, כבר התקבלו מספר פניות של יזמים המעוניינים לפתח מחשבונים כאלו שישתלבו במודל העסקי שלהם (למשל גביית תשלום מחברת הביטוח אליה יפנה הלקוח מהמחשבון) ובכוונת הרשות אף לסייע ליזמים ולהציע להם ליווי מקצועי, כדי לפתח את המהלך שיגביר את התחרות.

    (צילום: Norwegian) (צילום: Norwegian)
    

   שוק ביטוח הנסיעות נחשב ריכוזי במיוחד ונכון לשנת 2017 שולטות בו 3 חברות – הראל, הפניקס וכלל (בעיקר בגלל היותה מבטחת של ביטוח הנסיעות בקופות החולים ועד לפני שנה גם של מחזיקי כרטיסי ישראכרט). שלוש החברות הללו מחזיקות בנתח שוק של 80%.

    

   מדובר בביטוח רווחי במיוחד עבור החברות כשהיקף הפרמיות המשולמות הולך וגדל בקצב מהיר בעיקר על רקע רפורמת "השמים הפתוחים" והגידול במספר הנוסעים לחו"ל.

    

   על פי נתוני רשות שוק ההון, סכום התביעות המשולמות עומד על 50% מתוך סך הפרמיות שמשלמים המבוטחים, כלומר על כל 2 שקלים שאנחנו משלמים על הביטוח הזה, שקל אחד נשאר בכיסן של חברות הביטוח.

    

   סך הפרמיות בביטוח נסיעות לחו"ל הכפיל את עצמו בתוך עשור והוא עומד כיום על 657 מיליון שקל בשנה.

    

   רשות שוק ההון מפעילה כיום מספר מנועי השוואה למחירי פוליסות כגון לביטוח דירה, רכב - חובה, וחלק מביטוחי הבריאות, אולם הממשקים הללו לא תמיד מעודכנים במחירים אותם מציעות החברות בפועל.

    

   ברשות החליטו להתחיל את המהלך בביטוחי הנסיעות שכאמור נמכרים בכל החברות גם אונליין, כאשר בהמשך ייבחנו הרחבת ההוראה גם לתחומי ביטוח אחרים.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים