שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   נוסעים בקארפול? אין צורך לדאוג בנושא הביטוח
   הפיקוח על הביטוח פרסם הבהרה, לפיה הסעה שיתופית שעומדת בתנאים המפורטים בתקנות התעבורה, מכוסה במסגרת פוליסות ביטוח רכב חובה ורכב רכוש, ואינה מחייבת רכישת פוליסות ייעודיות

   אחרי שנים של חוסר בהירות, פרסמה היום (ב') לראשונה רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון נייר עמדה, לפיו הסעה שיתופית העומדת בתנאים המפורטים בתקנות התעבורה, מכוסה במסגרת פוליסות ביטוח רכב חובה ורכב רכוש, בהתאם לפוליסות התקניות, ואינה מחייבת רכישת פוליסות ייעודיות.

    

   מדובר בבשורה לאלפי המשתמשים בהסעות השיתופיות, שחששו עד כה באשר להיקף הכיסוי הביטוחי החל עליהם.

    

   ביטוח נסיעות: בקרוב תוכלו להשוות מחירים בכל החברות - אונליין

   אילו חברות ביטוח נתנו את השירות הכי גרוע? דירוג האוצר

    

    

    (צילום: ליהי קרופניק) (צילום: ליהי קרופניק)
   (צילום: ליהי קרופניק)

   בדצמבר 2017 חתם שר התחבורה, ישראל כ"ץ, על תקנות חדשות המאפשרות נסיעה שיתופית ברכב פרטי ("קארפול"), בה הנהג והנוסעים מתחלקים בעלויות הנסיעה, כאשר הסכום המקסימלי יעמוד על שני שקלים לק"מ. לפי התקנות, בעל הרכב לא יכול לבצע יותר משתי הסעות שיתופיות ביום, ומספר הנוסעים בהסעה לא יעלה על ארבעה נוסעים, מלבד הנהג. כמו כן, בעל הרכב לא יוכל לבצע הסעה שיתופית ללא תיאום מראש עם הנוסעים.

    

   עם אישור התקנות, התקבלו פניות רבות במשרדי האוצר והתחבורה, שביקשו לדעת האם הסעה שיתופית, שעומדת בהוראות התקנות, מכוסה במסגרת פוליסות ביטוח לרכב (חובה ורכוש), או שנדרש לרכוש פוליסות ביטוח רכב ייעודיות לנסיעה שיתופית. זאת, לאור העובדה שפוליסת ביטוח החובה הסטנדרטית מחריגה מצב בו השימוש ברכב המבוטח הינו לצורך "מטרה עסקית של הסעת נוסעים ברכב, כנגד תשלום שכר או תמורה אחרת".

    

   במשרד האוצר ורשות שוק ההון מקווים כי פרסום העמדה יביא לגידול השימוש בקארפול וימשיך את מגמת הפחתת השימוש ברכב פרטי, תוך שימוש בטכנולוגיות לקידום נסיעות שיתופיות, אשר - בהתאם למחקרים בעולם - יכולות להביא להפחתת הגודש בכבישים.

    

   נציין כי כבר לפני כשנתיים, במסגרת שיתוף פעולה בין ביטוח ישיר לאפליקציית waze carpool, הודיעה חברת הביטוח כי הפוליסה שלה תעניק כיסוי גם לנוסעים בנסיעה שיתופית במסגרת האפליקציה. בעקבות זאת גם חברות אחרות הציעו כיסוי דומה, אך כאמור, עד כה לא ניתנה התייחסות רשמית לסוגיה מצד הפיקוח.

    

    

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים