שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אחרי כחמש שעות: הסתיימה חקירת נתניהו

  מוקד החקירה היום היה חומר הראיות שסיפק עד המדינה ניר חפץ בפרשת השוחד לכאורה בתיק בזק. מולכו ושמרון מסרו עדות פתוחה בתיק 4000

   

   

  חוקרי המשטרה הגיעו למעון ראש הממשלה    (צילום: משה מזרחי)

  חוקרי המשטרה הגיעו למעון ראש הממשלה    (צילום: משה מזרחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  חוקרי המשטרה עזבו אחר הצהריים (יום ג') את מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת חקירת התיקים נגדו. החקירה נמשכה כחמש שעות. לפני כחודש פגש נתניהו בפעם האחרונה את החוקרים. אז הייתה ציפייה שהוא ייחקר בפרשת בזק (תיק 4000), אך אנשי היחידה הכלכלית של להב 433 ביקשו דווקא לגבות ממנו עדות - שלא כחשוד - בפרשת הצוללות (תיק 3000). חוקרי המשטרה התקבלו בקריאות "כל הכבוד" מצד קומץ מפגינים מחוץ למעון ראש הממשלה. המפגינים קראו גם: "ביבי נתניהו - לכלא מעשיהו". במקביל, מסרו יצחק מולכו ודוד שמרון, מקורביו של ראש הממשלה, עדות פתוח בתיק 4000.

  חוקרי המשטרה מגיעים לחקירת ראש הממשלה נתניהו במעונו שבירושלים (צילום: אוהד צויגנברג )
  חוקרי המשטרה הגיעו למעון ראש הממשלה (צילום: אוהד צויגנברג )

   

  מרשות ניירות ערך ודוברות המשטרה נמסר כי החקירה מתנהלת בליווי של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה.

   

  חוקרי המשטרה מגיעים לחקירת ראש הממשלה נתניהו במעונו שבירושלים (צילום: אוהד צויגנברג )
  החוקרים הגיעו למעון ראש הממשלה(צילום: אוהד צויגנברג )
   

   

  החוקרים צפויים היו לעמת את ראש הממשלה עם עדותו של עד המדינה ניר חפץ, מי שהיה דוברו ויד ימינו של נתניהו ומקורב למשפחתו. חפץ קושר את נתניהו ליחסי השוחד לכאורה עם בעלי בזק לשעבר שאול אלוביץ' ואתר "וואלה!".

   

  חפץ, שהיה איש הקשר מול מערכת "וואלה!", טען בין השאר כי בתמורה להקלות הרגולטוריות שקיבל אלוביץ' בבזק, הוענק למשפחת נתניהו סיקור אוהד באתר. חפץ עצמו היה האיש, לדבריו, שיישם את המדיניות הזאת. 

   

  בנימין נתניהו (צילום: מארק ישראל סלם)
  בנימין נתניהו (צילום: מארק ישראל סלם)
   

  אינפו גרפיקה חשודים ב תיק 4000 פרשת בזק פרשה 1270 שוחד מרמה בנימין נתניהו ()

  במהלך החקירה, ולאחר חתימתו על הסכם עד המדינה, הצליחו החוקרים להגיע למכשיר הסלולרי של חפץ, שבו על-פי החשד התקבלו הוראות מבני משפחת נתניהו - בעיקר מרעייתו שרה ובנו יאיר - וכן הוראות השיבוש לכאורה שהועברו למחיקת מסרים. 

   

  נתניהו כבר טען בעבר שהוא עצמו לא העביר מסרים כאלה ומבחינתו הוא לא העניק שום הקלות לשאול אלוביץ בבזק, ואף לא קיבל שום תמורה מאתר "וואלה!". עם זאת, עדותו של חפץ משלימה את עדותו של עד המדינה שלמה פילבר, לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת, שקשר גם הוא את נתניהו להקלות שקיבלה בזק. 

   

  לפני כשבועיים התייחס היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לחקירות נתניהו הנמשכות. "הטיפול החקירתי במדיה הדיגיטלית דורש מיומנות וטיפול

  מיוחדים. היא מכילה חומר רב שיש לשמוע, לסווג ולתמלל. זו מלאכה שלוקחת הרבה מאוד זמן, אך היא חשובה מאוד". הוא הוסיף כי "יש עדי מדינה ב-4000 שמעידים גם על דברים בתיקים האחרים והמצב הזה מטבע הדברים חייב לבצע השלמות גם בתיקים האחרים.

   

  "למשל - בתיק 4000 הגיעו אלינו הקלטות של עד מדינה שהיו קשורותם לתיקים האחרים, ולכן יש צורך בגביית עדויות נוספות שקורות בימים אלה. התיקים נמצאים בשלב מתקדם מאוד אבל יש עדיין עבודה. אני מבקש לתת למשטרה לעשות עבודתה. אני אומר לאלה שאומרים להגיש כתב אישום - חכו. גם לחשודים יש זכויות. אני לא מתכוון להתפרק מחובתי להגיע לחקר האמת בגלל צייצנים. הם לא מזיזים לי את קצה הציפורן", אמר מנדלבליט.


  פורסם לראשונה 10/07/2018 10:41

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  חוקרי המשטרה הגיעו למעון ראש הממשלה
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים