שתף קטע נבחר

רצח אופירה חיים בתל מונד: הוארך בשבוע מעצר הגרוש

יום לאחר מציאת גופת תושבת תל מונד בחצר ביתה, הותר לפרסם כי הגרוש שלה דוד חיים חשוד ברציחתה. אחת מבנותיו צעקה לו בביהמ"ש: "אני אוהבת אותך". מעצר הגרוש, שחש ברע, הוארך בשבוע. בת משפחה נוספת, שחשודה במעורבות ברצח, שוחררה למעצר בית - אך המשטרה תערער. הלווייתה של חיים תתקיים היום ב-18:30

 

 

תושב תל מונד דוד חיים הוא החשוד ברצח גרושתו אופירה חיים, שגופתה נמצאה אתמול בחצר ביתה ביישוב. כך הותר בצהריים (יום ד') לפרסום. הגופה נקברה מתחת לעץ תפוז בחצר, ולפי המשטרה הרצח אירע ב-20 ביוני. השופט עודד מורנו מבית משפט השלום בפתח תקווה האריך את מעצרו של חיים בשבוע. בת משפחה נוספת, שחשודה במעורבות ברצח, שוחררה למעצר בית - אולם המשטרה תערער על ההחלטה. הלווייתה של אופירה חיים (56) תתקיים היום בשעה 18:30 בבית העלמין האזורי של גוש תל מונד.

 

הרצח בתל מונד - דיווחים נוספים: 

הבת שדיווחה על היעלמות אמהּ לאב החשוד ברצח: "אוהבת אותך"

ההרשעה לפני 13 שנה: "התנהג בטירוף, איים ברצח אופירה"

 

עדיה, אחת מבנותיו של דוד שדיווחה על היעלמות האם, צעקה לעברו בבית המשפט: "אבא, אני אוהבת אותך".

אופירה חיים ז

דוד חיים (צילום: יריב כץ)
הגרוש חיים בבית המשפט(צילום: יריב כץ)

הוואטסאפ של אופירה חיים ז
הוואטסאפ של המנוחה: נראתה לאחרונה ב-20 ביוני, יום הירצחה

עדיה ומור חיים (צילום: יריב כץ)
עדיה ומור - שתיים מהבנות בבית המשפט(צילום: יריב כץ)

החשודה ברצח אופירה חיים ז
החשודה הנוספת במעורבות ברצח(צילום: יריב כץ)

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של חיים ב-13 ימים. נציג המשטרה אמר בדיון בהתייחסו לחיים כי "הוא הפך להיות חשוד טרם מציאת הגופה בעקבות חקירה סמויה. האירוע קרה ב-20 ביוני. יש חשד סביר מעבר להודעתו". החשוד ברצח חש ברע במהלך הדיון והוצא מהאולם. נציג המשטרה טען עוד בדיון כי הגרוש הודה במיוחס לו.

 

במקביל, בית המשפט החליט לשחרר כאמור בתנאים מגבילים למעצר בית למשך שבוע בת משפחה אחרת שחשודה במעורבות ברצח, ואסר עליה ליצור קשר עם שאר המעורבים. על החלטה זו הוגשה בקשת עיכוב ביצוע מטעם המשטרה והדיון בערר מתוכנן להתקיים מחר בבית המשפט המחוזי בלוד. נציג המשטרה ציין בדיון היום  כי "מידת המעורבות של החשודה הוא קטן יותר ולכן עשינו הבחנה בכמות הימים שאנחנו מבקשים. היא חשודה במעורבות, אבל לא במעורבות פיזית במוות". בית המשפט אסר לפרסם את שמה.

 

"רוצים לשבור את רוחה" 

פרקליטה של החשודה ביקש מבית המשפט לשחרר אותה. לדבריו, "סיבת המעצר היא לעשות חקירה שאי אפשר לשבש ולא להחזיק אישה במעצר כדי לשבור את רוחה או שמא בעתיד נגלה משהו. מה זה מעורבות? היא ידעה? היא תכננה? היא ידעה לפני או ידעה אחרי? המשטרה לא מסבירה את המעורבות. זה לא משהו שהולכים איתו להארכת מעצר. חלק מהרצון של המשטרה לפרסם את שמה זה לשבור את רוחה". לבקשת המשטרה עוכב שחרורה של בת המשפחה הנוספת.

 

עו"ד שחר חצרוני, שמייצג את החשודה, אמר: "אני חושב שגם המשטרה עצמה לא יודעת מה המעורבות כי היא לא קיימת. את זה אנחנו למדים גם מהחלטת בית המשפט הנכבד שהורה על שחרורה בתנאי מעצר בית. בתוך כמה ימים תסתיים החקירה ואז העננה שגם ככה קטנה עד כמעט לא נראית תסתלק מהעולם. הוראת החיקוק היא רצח אמנם, אבל בפירוט העובדות לא רשום שיש לה חלק במעשה הרצח עצמו, רשום איזה משהו כללי ע מעורבות ברצח.

 

"לגרסתה אין לה כל קשר לא למעורבות ולא לרצח עצמו. אין סיוע ואין סיוע לאחר מעשה. אין כלום. זה שהגופה נמצאה בחצר הבית אין בכך לקשור אותה למעשה הרצח. יש עוד אנשים רבים שמתגוררים בסביבת הבית ובבית עצמו וגם הם נוקו מכל חשד, לא הגיעו לבית המשפט ומעצרם לא התבקש".

עורכי הדין שחר חצרוני, תמיר סננס ויהלי שפרלינג (צילום: מתן טורקיה)
פרקליטיה של החשודה: עורכי הדין חצרוני, שפרלינג וסננס(צילום: מתן טורקיה)

שלושה שבועות נעדרת

אמש סמוך לחצות חלה התפתחות דרמטית בחקירת הרצח עם מעצרם של הגרוש ושל קרובת המשפחה הנוספת. הגופה נמצאה שלושה שבועות אחרי שחיים הוכרזה נעדרת. המשטרה חושדת כי הרקע לאירוע הוא סכסוך כספי.

 

בני המשפחה של המנוחה מתקשים לעכל את הבשורה המרה שניחתה עליהם. אמש הם אמרו בעצב: "היא נקברה מתחת לעצים שהיא נטעה וטיפחה כי תכננה ליהנות מפירותיהם". כמו כן, נודע כי אחד מחבריהם של קרובי המשפחה שנחקרו בחשד למעורבות באירוע - עבר לגור באחרונה בבית. לאחר שנודע כי אופירה חיים נעדרת - הוא זה שטיפל בגינה וטיפח אותה.

 

איילה ג'יבלי, אחותה של אופירה, אמרה אתמול: "אני המומה. בחיים לא הייתי מאמינה שאופירה אחותי תמצא את מותה בביתה שלה, הבית שהיא השקיעה, עבדה, טרחה ועמלה עבורו".

 

ג'יבלי שרטטה קווים לדמותה של האחות האהובה: "היא לא פחדה מאף אחד, אהבה לטייל, אהבה לרקוד ריקודי עם, אין הגדרה אחרת חוץ מאדם שרק נהנה מהחיים. זו הייתה אופירה". ג'יבלי הודתה לאזרחים שהתגייסו לחפש את אופירה, בעת שאחותה הוכרזה כנעדרת: "הם באו יום יום ודאגו לסרוק את כל השטחים בפרדסים - בהתנדבות מלאה". היא הביעה את הוקרתה גם ליחידות החיפוש "בראל" ו"יקר". "צר לי לשמוע שבסוף היא נמצאה כאן, בבית".

 

במשטרה אמרו כי החיפושים החלו עם קבלת התלונה על היעדרה של חיים, אך רק אתמול בבוקר נמצאה גופתה מתחת לעצי התפוז והפיקוס בחצר ביתה. השכנים העידו כי הם הבחינו בריח חריף שמגיע מביתה של חיים בשעות הבוקר בזמן שהמשטרה חפרה בחצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
החשודה בבית המשפט
צילום: יריב כץ
מומלצים