שתף קטע נבחר

ההרשעה לפני 13 שנה: "שבר את הביוב, עשה פנצ'רים, התנהג בטירוף, איים ברצח אופירה"

ברקע החשד שלפיו דוד חיים רצח את גרושתו אופירה, נחשפים פרטים חדשים על אודות הרשעתו באיומים כלפיה לפני 13 שנה. "היא פחדה שהוא ירצח אותה כי יש לו אובססיה אליה", צוין בהכרעת הדין ב-2005. השופטת גזרה עליו אז שבעה חודשי מאסר על תנאי

 

אופירה חיים ז
דוד חיים והנרצחת אופירה חיים

3 ביולי 2005: השופטת נאוה בכור מבית משפט השלום בכפר סבא מרשיעה את דוד חיים באיומים כלפי גרושתו אופירה. 4 בספטמבר 2005: השופטת בכור גוזרת על הגרוש שבעה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 2,000 שקל. 10 ביולי 2018: גופתה של אופירה חיים מאותרת בחצר ביתה בתל מונד. היום (ד') בית המשפט האריך את מעצרו של הגרוש, בחשד לרצח של חיים.

 

ברקע חקירת הירצחה של חיים התפרסמו היום פרטים מהכרעת הדין בעניין הסכסוך בין בני הזוג לאחר הליך הגירושים ביניהם.

 

בהכרעת הדין, שניתנה כאמור ביולי 2005, צוין בהתייחס לחיים כי שנה לפני כן הוא "איים לפגוע בידיד של גרושתו בכך שאמר לה כי ישלח חבר שישבור לידיד שלה את העצמות, וזאת בכוונה להפחידה או להקניטה".

 

בנוסף יוחס לחיים כי יום לאחר מכן הוא "איים על המתלוננת בפגיעה שלא כדין בגופה, בכך שחסם את נתיב נסיעת רכבה ואמר לה 'השבוע עוד יקרה לך משהו, אל תצאי', וזאת בכוונה להפחידה או להקניטה".

 

הפרקליטות טענה אז עוד בהתייחסה לחיים ולגרושתו כי "כשהיו נשואים, הוא היה מתנהג באלימות מילולית, והיה הורס ושובר דברים. חצי שנה אחרי הגט הוא החליט שיש לה מישהו, ושאסור לה לצאת עם אף אחד. הוא אמר לה שהוא ישבור לחבר את העצמות".

 

עוד טענה אז התביעה כי "היא פחדה שהוא ירצח אותה כי יש לו אובססיה אליה, ויש כמה תלונות. הוא אמר שבשבילו אשתו והילדים נהרגו בתאונת דרכים. הוא שבר את הביוב לא מזמן, והיא שילמה 2,000 שקל כדי לתקן אותו".

חצר הבית בתל מונד בו נמצאה הגופה (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

זירת הרצח בה נמצאה גופתה של אופירה חיים בתל מונד (צילום: שמיר אלבז)
(צילום: שמיר אלבז)

זירת הרצח בה נמצאה גופתה של אופירה חיים בתל מונד (צילום: שמיר אלבז)
(צילום: שמיר אלבז)

זירת הרצח בה נמצאה גופתה של אופירה חיים בתל מונד (צילום: שמיר אלבז)
(צילום: שמיר אלבז)

זירת הרצח בה נמצאה גופתה של אופירה חיים בתל מונד (צילום: שמיר אלבז)
(צילום: שמיר אלבז)

התביעה הוסיפה אז כי "הוא לא רצה לתת גט, היה עושה לה פנצ'רים ברכב, עוקב אחריה, והיא מצאה מכשיר הקלטה בבית. הוא לא חי איתה ולא פרנס אותה". הפרקליטות ציינה אז כי המנוחה קיבלה צו הגנה מבית משפט וכי היה לה צו מניעה קבוע מאז מאי 2000 ושאחרי אוגוסט 2004 היא לא פנתה לקבל צו הגנה.

 

בהכרעת הדין נאמר עוד כי "ביום שבו הוא שבר את הביוב והתנהג בטירוף, היא הלכה למשטרה להגיש תלונה, והשוטר שאל אותה למה היא לא מוציאה צו הגנה. כשעברו חמש שנים והוא לא התייחס לזה ברצינות - אז היא הוציאה צו הגנה. היא אמרה לו שהיא לא רוצה שהוא ייכנס הביתה, וסילקה אותו כמה פעמים. כל הלילה הוא נכנס והעיר אותה ונורא איים".

 

חיים עצמו אמר אז: "אני יודע שהיום אני עומד על המשפט הזה, על הביוב שהייתי צריך להתחבר לבית שלי, וזה כל הקטע. ויש תלונות ועוד תלונה ובסוף יגידו שאני רשע, וכל הפואנטה היא על הביוב. מפה אני יוצא למשטרה והולך להוציא צו הגנה כי היא מאיימת על החברה שלי וככה אציל את התחת שלי. אני לא רוצה שהיא תהרוס אותי".

 

"הוא לא התקרב אליה" 

סנגוריו של חיים טענו אז כי "אחרי הגירושים, הם חיו יחד כזוג לכל דבר, וזה התבטא בלגור בבית, לצאת לחתונות יחד ולבלות. הוא בא אליה בלילה לדבר איתה. הוא השקיע משאבים בביתה, מאחר שדאג לבנותיו. הוא לא עמד מול הרכב שלה, הוא החנה עם הרכב שלו והיה מעבר לרכב אחד, וכשירד - היא באה עם האוטו ולא יכולה לעבור כשהדלת פתוחה. הוא לא התקרב אליה".

 

השופטת בכור ציינה בהכרעת הדין, שניתנה כאמור לפני 13 שנה, כי "לאחר ששקלתי ובחנתי את מכלול הראיות שהובאו בפניי, מצאתי להעדיף גרסת המתלוננת על פני גרסת הנאשם. המתלוננת העידה באורח סדור, הגיוני, רציף - כשדבריה מדודים ושקולים – ללא הגזמנות או הפרדות על אודות הקורות אותה בחייה עם הנאשם". השופטת הרשיעה את הגרוש בשני מעשי איומים וגזרה עליו כאמור שבעה חודשי מאסר וקנס בסך 2,000 שקל.

 

אמש סמוך לחצות חלה התפתחות דרמטית בחקירת הרצח הקשורה לשני החשודים שנעצרו, קרובי משפחתה של הנרצחת. המשטרה חושדת כי הרקע לאירוע הוא סכסוך כספי. בית המשפט הטיל צו איסור פרסום על רוב פרטי החקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות המשפחה
הנרצחת, אופירה חיים
צילום: באדיבות המשפחה
מומלצים