שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בונוס של חצי משכורת לעובדי בנק לאומי - כי הסכימו להפעלת מערכת נוכחות
  אחרי מו"מ של שנים, הנהלת בנק לאומי הודיעה לעובדים כי הגיעה להסכם עם הוועד בנוגע להפעלת מערכת נוכחות בבנק. תמורת השינוי יקבלו עובדי הבנק המאוגדים בהסכמים קיבוציים מענק "הירתמות" של חצי משכורת כבר בחודש הבא. לאומי הוא הבנק היחיד בו לא הופעלה מערכת נוכחות עד היום

  בנק לאומי יחל להפעיל מערכת נוכחות עובדים החל מהחודש הקרוב, וזאת לאחר התנגדות של שנים מצד ועד העובדים בבנק. לאומי הוא הבנק היחיד בו לא הופעלה מערכת כזו, ועל הנושא התנהל משא ומתן ממושך בשנים האחרונות בין ועד העובדים להנהלה. בתמורה לשינוי ו"ההסתגלות" הכרוכה בכך, יקבלו העובדים חצי משכורת בונוס שתיכנס לחשבונם כבר במשכורת הקרובה.

   

  עוד בערוץ הקריירה

  בין חברת חשמל לנמל ועד ליגת העל בכדורסל: המאבק על זכות השביתה

  מה קורה לעובדים אחרי הקפאת הליכים

  בגלל שעון נוכחות: פיצוי לנהג חלוקה במאפייה  

   

  בוועד התנגדו להפעלת שעון נוכחות במתכונת הקיימת ברוב מקומות העבודה, ודרשו שהעובדים יתוגמלו על עצם השינוי. במכתבים שפרסמו היום הן הוועד והן הנהלת הבנק, הודיעו השניים כי הגיעו להסכמות בדבר הפעלת מערכת נוכחות במסגרתה העובד יעדכן את הפרטים באמצעות המחשב או הטלפון הנייד. עד עתה שעות הנוכחות של עובדי הבנק דווחו באופן ידני.

    

  בנק לאומי. האחרון שמפעיל שעון נוכחות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  בנק לאומי. האחרון שמפעיל שעון נוכחות(צילום: רויטרס)

  במכתב שהופץ לעובדים על ידי הנהלת הבנק נכתב כי: "אנו עומדים להשיק מערכת נוכחות חדשה לעובדי לאומי שהינה מבוססת אמון ואחריות אישית. אנו מאמינים שמערכת זו תייצר הזדמנות לשינוי תרבותי ולמתן הצעת ערך גמישה יותר לעובדים".

     

  בסוף ההודעה, אשר התייחסה גם להקמת חטיבת תפעול בבנק, נכתב כי "לאור ההערכה הגדולה על תרומתכם למאמצים ולשינויים, הנהלת לאומי הגיעה להסכמה עם ארגון העובדים, לתשלום מענק הרתמות חד פעמי בגובה חצי משכורת לעובדים אשר מאוגדים בהסכמים קיבוציים". כלומר, עובדים המועסקים על ידי הבנק שלא במסגרת ההסכם הקיבוצי, לא יקבלו את המענק.

   

  יש לציין כי ברובם המכריע של מקומות העבודה הגדולים במשק מונהגות מערכות דיגיטליות לתיעוד נוכחות העובדים, וזאת גם כדי לוודא שהעובד מקבל שכר כנדרש בעבור שעות נוספות. כאמור, בנק לאומי הוא הבנק האחרון בו לא הייתה מערכת דיווח שכזו, כאשר בכל הבנקים האחרים מערכת שכזאת פועלת כבר מספר שנים. 

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים