שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הגרוש שחזר: "חנקתי את אופירה בניילון וגררתי לבור"
  מאות ליוו למנוחות את אופירה חיים שנרצחה בתל מונד. בעלה לשעבר הובא אמש לחצר הבית ושחזר: "אמר שרצח אותה עקב היחס שלה לבנות". חבריו בטוחים: "הוא מנסה להגן על מישהו אחר"

   

   

  הגיע אל חצר הבית בתל מונד, ושחזר את רצח גרושתו: כ-12 שעות לאחר שגופת אופירה חיים נמצאה קבורה בחצר ביתה בתל מונד, הגיעו אתמול (שלישי) חוקרי המשטרה יחד גם הגרוש דוד חיים למקום, וביצעו שחזור של הרצח. הערב הגיעו מאות בני אדם לבית העלמין בתל מונד וליוו למנוחות את אופירה חיים. שתי הבנות שהובילו את החיפושים - עדיה ומור - צולמו ליד הקבר הטרי של האם.

   

  חבריו של הגרוש טענו כי "אם הוא הודה ברצח זה רק כדי לקחת את התיק על עצמו ולהגן על מישהו אחר. הוא כבר בן 60 ומצבו הבריאותי אינו תקין". עדי ראייה שהיו במקום בעת השחזור סיפרו כי הגרוש, שמעצרו הוארך היום, "הורד מהניידת כשהוא כבול באזיקים וצלם מצלם אותו מלפנים. הרחוב נסגר והשכנים שהבינו שקורה משהו יצאו לחצרות הבתים. אחת השכנות צעקה לעבר השוטרים 'תעזבו אותו, הוא לא עשה כלום'".

  מור ועדיה חיים (צילום: עידו ארז)
  מור ועדיה חיים על קבר אמם הטרי(צילום: עידו ארז)

  הלוויה אופירה חיים (צילום: שאול גולן)
  הלוויית אופירה חיים(צילום: שאול גולן)

  הלוויה אופירה חיים (צילום: שאול גולן)
  מלווים את אופירה חיים למנוחת עולמים(צילום: שאול גולן)

  אופירה חיים ז
  (צילום: יריב כץ)

  דוד חיים (צילום: יריב כץ)
  דוד חיים בהארכת המעצר(צילום: יריב כץ)

  השוטרים לקחו אותו לחצר האחורית, שם הוא הראה להם איך הוא תפס אותה, רצח אותה, הוריד אותה לרצפה וקבר אותה בבור. לחוקרים אמר כי חנק אותה בחוט ניילון וגרר לבור. הוא טען כי אינו זוכר איפה הותיר את הגופה. השכנים אמרו כי "היו הרבה שאלות שהוא ענה עליהם ב'לא זוכר' ואחרות שעליהן ענה 'נראה לי'. כשנשאל למה הוא רצח את אופירה השיב שזה בגלל היחס שלה לבנות". בהמשך עלה הגרוש החשוד עם החוקרים לביתה של אופירה חיים, להמשך השחזור.

   

  אופירה ודוד חיים התגרשו לפני כ-15 שנים. מאבק הגירושים שלהם כלל גם תלונות למשטרה. לאחר הגירושים הוא רצה למכור את עסק חלוקת הגז "טד גז" שהיה שייך לשניהם, אך היא סירבה - ובסופו של דבר היא ואחת הבנות רכשו את העסק. תושבים טענו כי הבת הבכורה סיוון הייתה מסוכסכת עם אופירה חיים. האם הייתה מסוכסכת גם עם הבת מור, אך הסכסוך נגמר. הקשר ההדוק והטוב ביותר היה בינה לבין הבת עדיה, ששמה לב להיעדרותה בעת ששהתה בהודו.

   

  חצר הבית בתל מונד בו נמצאה הגופה (צילום: עידו ארז)
  חצר הבית בתל מונד שבו נמצאה הגופה(צילום: עידו ארז)

  סיון חיים, עדיה חיים ומור חיים ()
  בנותיה של אופירה חיים

  עורכי הדין יהלי שפרלינג ושחר חצרוני (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  עורכי הדין יהלי שפרלינג ושחר חצרוני(צילום: מוטי קמחי)

  עורכי הדין גיא מימון ושי לוי ()
  עורכי הדין גיא מימון ושי לוי

  בתל מונד עדיין המומים ממעצר דוד חיים ומהחשד שהוא זה שרצח את גרושתו. הוא אמנם לא השתתף בחיפושים אך חבריו אמרו שאין סיכוי כי הוא מעורב בהיעדרותה, וגם כעת הם משוכנעים בכך. "כולנו בהלם ולא מאמינים שהוא רצח אותה", אמרו חבריו. "אחרי שהם התגרשו ומכרו את העסק לא היה להם סכסוך. הוא חי את החיים שלו עם בת זוג חדשה שאיתה הוא מתגורר".

   

  "הוא דאג תמיד לבנות והן אהבו אותו והוא אותן", אמרו חבריו של הגרוש החשוד. "אנחנו מכירים אותו כבחור טוב וחביב שאהב לבלות, לצחוק וליהנות מהחיים. כסף לא היה חסר לו. הוא אהב את החיים. הוא אהב את הבת הבכורה סיוון הכי הרבה והיה מאוד קשור אליה. אם הוא הוא עשה לאופירה משהו זה בגלל שהיא הייתה מסוכסכת עם סיוון, אבל אנחנו לא מאמינים שהוא רצח אותה".

   

  עורכי הדין שי לוי וגיא מימון שמייצגים את דוד חיים מסרו בתגובה כי "החקירה תחת צו איסור פרסום ומטבע הדברים לא נוכל למסור פרטים מתוך החקירה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים