שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ערעור המשטרה התקבל: בת משפחתה של אופירה חיים תישאר במעצר
  שופטת המחוזי בלוד קיבלה את הערעור וקרובת משפחתה של אופירה חיים שגופתה נמצאה קבורה בחצר ביתה תישאר במעצר עד יום ראשון. עורך דינו של דוד חיים, החשוד ברצח גרושתו, תקף באולפן ynet את המשטרה בהקשר להודאת מרשו לכאורה. "הסתמכו על בריאותו הרופפת"

   

  חשד סביר שבת משפחתה של אופירה חיים ז"ל מעורבת ברציחתה - כך עולה מערעור המשטרה על החלטת בית המשפט לשחררה למעצר בית. לפי המשטרה, ניתן להשאירה במעצר על סמך עילות של מסוכנות ושיבוש חקירה. מאוחר יותר היום (ה') קיבל בית המשפט המחוזי בלוד את הערעור והותיר את בת המשפחה במעצר עד יום ראשון. בתוך כך, עורך דינו של דוד חיים, גרושה של אופירה החשוד ברצח, טוען כי המשטרה הסתמכה על הודאה לכאורה של מרשו שנלקחה בעת שלא היה בקו הבריאות.

   

  בבקשת הערעור אמרה המשטרה כי יש חשד סביר שבת המשפחה מעורבת ברצח ובקשירת קשר לביצוע פשע. הם הוסיפו כי מעצרה חיוני ונדרש לצורכי החקירה מאחורי סורג ובריח, ויש חשש שהיא תנסה לשבש את החקירה. אתמול הבהירה המשטרה כי היא אינה חשודה במעורבות פיזית במותה של אופירה חיים ז"ל.

  הארכת מעצר לחשודה ברצח אופירה חיים (צילום: מוטי קמחי )
  החשודה בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי )

   

  פרקליטיה של החשודה, ממשרד נוי-סננס-שפרלינג-חצרוני, מסרו בתגובה: "החלטת בית המשפט מדברת בעד עצמה. עוצמת החשד נמוכה. החשד עצמו, ללא קשר לעוצמתו, אינו ברור למשטרה". עו"ד יהלי שפרלינג אמר כי "בית המשפט המחוזי הפך את ההחלטה וקבע בה שהחשוד, שקרוב לחשודה שאותה אנחנו מייצגים, מספר בגרסתו שאין לה קשר לאירוע הזה. בית המשפט גם אמר שהוא רוצה לבדוק האם הסיפור שלה נכון".

   

  עו"ד שפרלינג הוסיף כי "אם היה לה קשר לרצח - בית המשפט לא היה מאריך את מעצרה ביומיים. אנחנו יודעים מה קורה בתיקי רצח. כאן התמונה ברורה. השופט גם כתב בהחלטתו שקצין משטרה יכול לשחרר אותה לאלתר אם הוא ימצא לנכון. המשטרה הציעה לנו שאם החשודה תעשה פוליגרף היא תשוחרר, כלומר שעל פי הראיות אין כלום נגדה".

  אופירה חיים ז

  החשודה ברצח אופירה חיים ז
  קרובת המשפחה שחשודה ברצח אופירה חיים ז"ל(צילום: יריב כץ)
   

  עו"ד גיא מימון, סנגורו של הגרוש, תקף את המשטרה בעקבות טענתה כי דוד הודה ברצח. בריאיון לאולפן ynet הוא אמר: "אדם שבמצבו לא מחזיק מעמד באולם בית המשפט זה לא אדם שאפשר לגבות ממנו הודאה בצורה מסודרת".

   

  פרקליטו של החשוד המרכזי ברצח התייחס לבריאותו של חיים, שלא חש בטוב במהלך הדיון אתמול בהארכת מעצרו. "הוא התעלף במהלך הדיון בבית המשפט, לא הרגיש טוב. העלינו את טענתו שהוא לא קיבל את הטיפול שהוא זקוק לו. הוא חולה סוכרת. הוא הובהל אחרי כמה דקות לאולם המעצרים, וחובש בכיר חיכה לו עם זריקת אינסולין".

   

  דוד חיים (צילום: יריב כץ)
  דוד חיים בבית המשפט. "התעלף לאחר שלטענתו לא קיבל את הטיפול הרפואי שהוא זקוק לו"(צילום: יריב כץ)

  "אדם שבמצבו לא מחזיק מעמד באולם בית המשפט ונאלץ להיות מובהל במהירות, זה לא אדם שאתה יכול לגבות ממנו הודאה בצורה מסודרת ולסמוך על בריאותו הרופפת כשאתה חוקר אותו", טען עו"ד מימון. "ברור לגמרי שאדם שנגבית ממנו הודאה, המשטרה צריכה לוודא באמת שמצבו הבריאותי איתן, לספק לו את התרופות שהוא מקבל ולחקור אותו אחר כך".

   

  עורך הדין התייחס לטענה שהחשוד הודה ברצח: "הדברים האלה צריכים להיבחן בהיבט רחב יותר, גם של הראיות שתומכות בה או לא, עוד מוקדם מדי להגיע למסקנות".

   

  לפי המשטרה, חיים הודה במיוחס לו, אך הפך להיות חשוד "טרם מציאת הגופה, בעקבות חקירה סמויה. האירוע קרה ב-20 ביוני. יש חשד סביר מעבר להודאתו". עדיה, אחת מבנותיו של דוד שדיווחה על היעלמות האם, צעקה לעברו בבית המשפט: "אבא, אני אוהבת אותך".

   

  הראשונה להבחין בהיעלמות האם היא הבת עדיה שהייתה בטיול בהודו וחשדה שמשהו לא בסדר. מבין הבנות, הקשר של האם עם עדיה היה ההדוק והטוב ביותר. לעומת זאת, תושבים טענו כי הבת הבכורה סיוון הייתה מסוכסכת עם אופירה חיים. האם הייתה מסוכסכת גם עם הבת מור, אך הסכסוך נגמר.

   

  אמש הובאה אופירה למנוחות בבית העלמין בתל מונד. עדיה ומור, שתיים מבנותיה, תועדו משוחחות סמוך לקבר הטרי בבית העלמין, שעות ספורות לאחר שהותר לפרסום כי אביהן חשוד ברצח גרושתו.


  פורסם לראשונה 12/07/2018 12:23

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יריב כץ
  בת המשפחה החשודה, הגרוש ואופירה חיים ז"ל
  צילום: יריב כץ
  מומלצים