שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מאסר עולם לרוצחי מעסיקם ראובן שמרלינג בפיגוע

  יוסף כמיל ומוחמד אבו אלרוב ישלמו גם 258 אלף שקלים פיצויים כל אחד למשפחתו של ראובן שמרלינג, שאותו רצחו בערב סוכות האחרון בכפר קאסם

   

  בית המשפט המחוזי בלוד גזר מאסר עולם על יוסף כמיל ומוחמד אבו אלרוב שהורשעו ברציחתו של ראובן שמרלינג ז"ל מאלנקה בפיגוע בערב סוכות האחרון בכפר קאסם. השניים ישלמו 258 אלף שקלים פיצויים כל אחד לבני המשפחה. במרץ השנה בית המשפט הרשיע את כמיל ואבו אלרוב, שהודו בהסדר טיעון.

   

  "סיימנו את הפרק של ההליך המשפטי ואנו מודים לבית המשפט. פנינו להנצחה. אנחנו בונים בית כנסת על שם אבא שמשקף את מה שאבא היה מבחינת הקשר לקהילה מבחינת חשיבות הדת והתפילה. קיבלנו תרומות גם מפלסטינים. לאבא היו קשרים אישיים וחברים עם פלסטינים מעזה וחברון וערבים-ישראלים", אמרה הבת עידית לאחר הדיון.

   

  השניים, תושבי העיירה הפלסטינית קבטיה, נכנסו בספטמבר 2017 לעבוד בישראל בלא אישור כדין. כמיל תכנן לנצל את שהותו בישראל לביצוע פיגוע דקירה ולהרוג יהודי, והציע לחברו אבו אלרוב לבצע עמו פיגוע, אך בשלב זה הוא סירב.

  חנה שמרלינג ועידית בצר (צילום: שאול גולן)
  אשתו ובתו של ראובן שמרלינג ז"ל(צילום: שאול גולן)
  השניים החלו לעבוד במחסן פחמים בכפר קאסם, בניהולו של שמרלינג, ובהמשך קשרו קשר לרצוח את אחד היהודים שעבדו במקום ממניע לאומני.

   

  הם רכשו סכין לחיתוך בשר, שאותה החביא כמיל במחסן, מתחת למזרן בחדר שבו לנו. בנוסף, כדי להבטיח את הימלטותם מישראל לאחר ביצוע הרצח, השיגו מספר טלפון של אדם שיוכל להסיעם מכפר קאסם אל מקום מגוריהם. בהמשך, כחלק מהחלטתם לרצוח יהודי וגם על רקע תחושת כעס כלפי המנוח, החליטו השניים לגרום למותו של שמרלינג.

  ראובן שמרלינג ז"ל ()
  ראובן שמרלינג ז"ל

  בארבעה באוקטובר בשנה שעברה הגיע המנוח אל המחסן, נזף בנאשמים וביקש מכמיל להעמיס מצבר של מלגזה מהמחסן לרכב שלו. עם שובו של כמיל אל החדר סיכמו הנאשמים כי זוהי העת לפעול, ותכננו כי אבו אלרוב יוביל את המנוח אל החדר בטענה כי המקרר מקולקל ויסיח את דעתו, וכמיל ידקור אותו עם הסכין.

   

  כמיל התקשר למסיע ותיאם עמו שיבוא לקחת אותם. אז הוביל אבו אלרוב את המנוח אל החדר באמתלת שווא והסיח את דעתו, וכמיל דקר אותו מאחור, בכתף שמאל.

   

  המנוח ניסה להתגונן באמצעות כיסא שהיה בחדר, אולם אבו אלרוב דחף אותו והיכה אותו באמצעות מאוורר, בעוד כמיל המשיך לדקור אותו. בהמשך, הביא אבו אלרוב מכוש שהיה סמוך לדלת החדר, והשניים היכו את המנוח, עד אשר התמוטט על הרצפה. לאחר מכן, התקלחו הנאשמים, החליפו בגדיהם, עזבו את המקום ונסעו למקום מגוריהם.

   

  כאמור, לפי הסדר הטיעון שנחתם על דעת משפחת המנוח, כתב האישום תוקן באופן מינורי בשתי עובדות שנוגעות למעשים שביצעו הנאשמים לאחר הרצח. התיק נוהל על ידי עו"ד שרון משעל מפרקליטות מחוז מרכז שאמרה: "הנאשמים פעלו באופן מתוכנן ואכזרי בזמן שהמנוח סיפק להם פרנסה. הם בחרו לרצוח אותו בשל היותו יהודי".

   

  בימים אלה פתחו בני משפחתו של הנרצח במסע לגיוס כספים כדי להקים ביישובם בית כנסת על שמו של ראובן ז"ל. ניתן לתרום באתר JGIVE.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים