שתף קטע נבחר

הרפורמה בחברת החשמל יוצאת לדרך

חוק משק החשמל, שאושר לפנות בוקר במליאת הכנסת, מסדיר את עיקרי הרפורמה. יפתח רון-טל, יו"ר הדירקטוריון: "עשינו היסטוריה"

אושר חוק משק החשמל: החוק, שעבר היום לפנות בוקר (ה') בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת, מסדיר את עיקרי הרפורמה בחברת החשמל.

 

בעיקרי הרפורמה, כפי שעברה הלילה במסגרת החוק, הוחלט בין היתר על מכירת חלק מאתרי הייצור של חברת החשמל, הוצאת ניהול המערכת מהחברה, פתיחת שוק אספקת החשמל לתחרות ויצירת מתווה התייעלות לפרישת 1,800 עובדים, נוסף ל-1,000 עובדים שכבר פרשו לאחרונה.

 

אישור הרפורמה בחברת החשמל מגיע למליאת הכנסת

בג"ץ דחה את עתירת יצרני החשמל הפרטיים, והרפורמה בחברת החשמל עוברת לאישור בוועדות הכנסת


דיון מליאה חוק הפונדקאות (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)
 

 

כחלק מהרפורמה תעבור שכבת הניהול הבכירה בחברה לעבודה לפי חוזים אישיים, מערכות ההולכה והחלוקה יישארו בחברה כמונופול טבעי, ויושקעו בהן מיליארדי שקלים עבור שדרוג ובשיפור מערך השירות ללקוחות החברה.

 

יפתח רון-טל, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, מסר בהודעה לעיתונות: "עשינו היסטוריה לטובת מדינת ישראל, המשק הישראלי ואזרחי המדינה. כל אזרח יהנה מההשקעה בתשתיות, מפתיחת השוק לתחרות ומההתייעלות בחברת החשמל. כל אלה לא רק יתרמו ליציבות המשק בטווח הקצר, אלא יביאו לצמיחה ולהורדת יוקר המחייה בישראל בשנים הבאות".

 

עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל, מסר בהודעה לעיתונות: "משק האנרגיה הישראלי וחברת החשמל יוצאים לדרך חדשה. האתגר האמיתי עוד לפנינו - ישום הרפורמה, צעד אחר צעד, תוך שמירה על איכות גבוהה של המוצר החיוני אותו אנו מספקים. אנחנו מחויבים ללקוחות שלנו, לציבור הישראלי, לספק חשמל בכל מצב. אני מאמין בהנהלת חברת החשמל המתחדשת שתוביל את החברה לביצועים ועמידה ביעדים, שיציבו את החברה בשורה הראשונה עם כל מתחרה עתידי".

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מסר כי: "אחרי עשרות שנים ונוסחאות שלא נתנו מענה אמיתי לאתגרים, היום סוף סוף אפשר לברך על המוגמר. הרפורמה הגדולה במשק יוצאת לדרך, תוך שמירה על האיתנות הפיננסית של חברת החשמל ודאגה לזכויות העובדים".

 

שר האנרגיה, יובל שטייניץ, אמר כי "לאחר שנים של ניסיונות כושלים, אישרה הכנסת את הרפורמה בחברת חשמל, ועיגנה אותה בחקיקה. המשמעות היא, שישראל תפתח בשנים הקרובות משק חשמל יעיל, מודרני ותחרותי. משק חשמל שבו לא יהיה יותר ועד עובדים עם יד על השאלטר, כי לא יהיה שאלטר: הרפורמה מבטלת את המצב בו חברת חשמל מייצרת את רוב החשמל בישראל.

 

"כך נפתח הפתח גם לתחרות והורדת מחירים במשק החשמל, וגם למהלך של סגירת התחנה הפחמית בחדרה והחלפת הפחם בגז טבעי כחול-לבן, נקי, שיאפשר לנו לשמור על איכות הסביבה ולדאוג לבריאות הציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים