שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  גם החברות הגדולות במשק בפנים: בזק וסלקום למען הלהט"ב

  אחרי הודעת בית החולים איכילוב ולאחר גל של חברות גדולות המובילות את מגזר ההיי-טק בישראל, בהן אל על, גם חברות נוספות הודיעו כי יאפשרו לעובדים הגאים לשבות. קודם לכן אמר רופא מאיכילוב: "רק מבקשים זכויות בסיסיות". הערב: הפגנה נוספת בתל אביב

   

  המחאה הגאה שנולדה בעקבות חוק הפונדקאות המפלה זוגות חד-מיניים שעבר בכנסת ממשיכה לסחוף עוד חברות. בצהריים (יום ה') הצטרף גם בית החולים הראשון לגל המחאה ומדובר באיכילוב בתל אביב. חברת טבע הודיעה כי תאפשר לעובדים הגאים לשבות כמו גם בזק, סלקום, יס, הוט, פייסבוק ישראל, לאומי קארד ישראכרט, סופר פארם, כלל ביטוח, ישראייר שתאפשר לעובדים שיגיעו ללבוש חולצות שחורות כאות מחאה, מוטרולה, אלקטרה מוצרי צריכה ועוד. ברשת שופרסל אמרו: "מי מעובדינו שירצה לצאת להפגנה, יוכל לעשות זאת מבלי שיחויב וזאת על פי תיאום עם המנהלים בשטח".
   
  המרכז הרפואי איכילוב הודיע לעובדיו כי "נוכח פניית אנשי צוות מקרב הקהילה הגאה ומתוך הזדהות עם מאבקה של הקהילה לשוויון זכויות, בית החולים יאפשר לעובדיו חברי הקהילה שמעוניינים להשתתף במחאה ביום ראשון להיעדר מעבודתם. עובדים אלו מתבקשים לתאם פרטנית את היעדרותם עם מנהליהם הישירים". 
   
  באיכילוב אמרו כי "הנהלת המרכז הרפואי תוודא שלא תהיה פגיעה בטיפול בחולים והמטופלים במרכז הרפואי ביום זה". ד"ר רועי צוקר, רופא ביחידה למחלות זיהומיות בבית החולים איכילוב, אמר: "אני מודה להנהלה ששיתפה פעולה וביום ראשון לא אגיע לעבודה. הרופאים נותנים את השירות היומיומי לאזרחים, בין אם בחדרי המיון או במחלקות, וכל מה שאנחנו מבקשים זה רק את הזכויות הבסיסיות ביותר שאנשים יכולים לבקש – היכולת להביא ילדים לעולם, נישואים ועוד נושאים שהם לא על סדר היום מספיק והימים האחרונים העלו אותם למודעות".
   
  גם באל על הודיעו כי "החברה תומכת ומחבקת את אנשי קהילת הלהט"ב בפעילותם למען שיוויון מלא בכל תחומי החיים. נעשה ככל שידנו משגת לאפשר לאנשינו לקחת חלק במחאה ביום ראשון הקרוב, תוך התחשבות בלוח הטיסות הגדוש של אל על בשיא עונת הקיץ ומבלי לפגוע חלילה בקהל לקוחותינו".

  בית החולים איכילוב בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  בית החולים איכילוב בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

  מוקד המחאה בתל אביב ובו חמ"ל השביתה יוצב בשדרות רוטשילד ובו יתכנסו עשרות פעילות ופעילים לקידום שוויון זכויות לקהילה, ובהם מובילות מאבקי הקהילה, אמנים/יות, עיתונאים, בני נוער חניכי ארגון הנוער איג"י ונבחרי הציבור של הקהילה הלהט"בית. משם ינוהל מערך הייעוץ וההסברה לשובתים ושובתות בכל רחבי הארץ וימסרו עדכונים שוטפים על מספר השובתים שהצטרפו למחאה. המאהל יועבר בשידור חי בעמוד הפייסבוק של האגודה למען הלהט"ב לאורך כל היום. מוקדי מחאה נוספים יוקמו בירושלים, בחיפה ובבאר שבע.

   

  בנוסף ייאספו חתימותיהם של 40 חברות וחברי כנסת בקריאה לכינוס מיוחד של המליאה לדיון באפליה המתמשכת כלפי הקהילה הלהט"בית ושלילת זכויותיה ותצא קריאה משותפת של ארגוני הקהילה לחברות וחברי הקהילה הלה"טבית להתפקד למפלגות השונות ולקחת חלק פעיל בהגדלת כוחה הפוליטי של הקהילה. בתום יום המחאה בשעה 19:00 תתקיים בתל אביב הפגנת הזדהות עם חברות וחברי הקהילה הטרנסית במחאה על האלימות המופנית כלפיה.

   

  הצועדים ילכו עם עגלות ריקות בהובלת אורלי ורוית וייסלברג-צור, אמהות לילד מורי שדיון בבג"ץ ההורות שלהן ייערך בשבוע הבא. אוטובוסים מאורגנים יגיעו גם ממוקדי המחאה הנוספים.

  מפגינים בקריית הממשלה בתל אביב נגד חוק הפונדקאות (צילום: מוטי קמחי)
  ההפגנה אתמול בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

  במטה המאבק ערוכים לנהל דיאלוג גם מול מעסיקים שיסרבו לאפשר לעובדיהם לקחת חלק פעיל ביוזמת השביתה וזאת גם ברוח הצהרתו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. עד לצהריים הצטרפו לקריאה מאות חברות ועסקים מכל הענפים במשק ובמגזר הציבורי. בין החברות והגופים שהודיעו היום כי יאפשרו לעובדים מהקהילה לשבות נמצאים: רשות שדות התעופה, IBM, מטריקס, פרוקטר אנד גמבל, ebay ישראל, הוט, יס ועוד. גם טבע מצטרפת לגל המאבק ותאפשר ביום ראשון לעובדים שלה לדווח ארבע שעות "תרומה לקהילה", שעות שייחשבו בתשלום מלא.

   

  בהמשך לחוזר שהוציא יו"ר ההסתדרות, הודיעו ראשי ועדים בחברות ובגופים רבים שיפעלו לסיכום מול ההנהלות על מנת לאפשר לעובדים המשתייכים לקהילת הלהט"ב להיעדר מהעבודה ולקחת חלק בצעדי המחאה ביום ראשון מבלי שייפגעו זכויותיהם. בין ראשי הוועדים שהגיעו לסיכום מול ההנהלות: יו"ר ועד העובדים בקק"ל ישראל גולדשטיין, יו"ר ארגון עובדי תנובה אחיאב שמחי, יו"ר ועד עובדי פרטנר קרן אופק, יו"ר ועד עובדי פלאפון ברק לוי ונוספים.

   

  יו"ר האגודה למען הלהט"ב, חן אריאלי: "כדאי שראש הממשלה יבין - המחאה הזו היא לא על חוק כזה או אחר. היא על שלילת כל הזכויות מאיתנו. נישואים, הורות, הכרה בהורות שכבר נעשתה, המשפחה הלהט"בית לא מוכרת על ידי מדינת ישראל בשום שלב שלה. ההצהרות הריקות והנאומים היפים באנגלית מתבטלות ברגע שהפוליטיקאים החרדים והדתיים מצווים על נתניהו להצביע נגדנו ובכל פעם מחדש הוא נכנע לתכתיבים שלהם. אנחנו יוצאות לרחובות כי הגיע הזמן לשוויון מלא. המשפחה שלי שווה לכל משפחה אחרת במדינת ישראל ואנחנו נילחם עד שנקבל את השוויון שמגיע לנו".


  פורסם לראשונה 19/07/2018 13:45

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יאיר שגיא
  המחאה הגאה
  צילום: יאיר שגיא
  מומלצים