שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  התושבים מחו, עיריית ת"א ביטלה הקמת מרכז קהילתי
  הישג לתושבים: עיריית תל אביב ביטלה תוכנית לבנייה מחדש של מרכז קהילתי בשכונת רמת אביב א' שלטענת התושבים פגע באופי השכונה ונעשה ללא הדברות עימם. "העירייה רצתה לבנות כאן מבנה ענק וחסר פרופורציות", הסביר נציג ועד השכונה בשיחה עם ynet. העירייה: "המרכז הקיים ישופץ, נמשיך להיות קשובים לכל דרישה להרחבתו בעתיד"

  בשבועות האחרונים סוערות הרוחות בשכונת רמת אביב א' בצפון תל אביב לאחר שלתושבים נודע שבכוונת העירייה להרוס את המרכז הקהילתי ברחוב חיים לבנון ולבנות במקומו מבנה חדש וגדול יותר. הבוקר (ו') הודיעה עיריית תל אביב כי החליטה לבטל את בניית המרכז הקהילתי החדש, לאחר שנציגי העירייה נפגשו אתמול עם ועד השכונה - וקבלו את טענותיהם. בשבועות הקרובים תחל העירייה בשיפוץ המבנה הישן.

   

  טענה שחרדים שילמו לחולדאי מיליונים, העירייה מתכוונת לתבוע דיבה

   

  על פי התוכניות האדריכליות שאשרה העירייה, במקום המרכז הקהילתי הישן שנבנה בתחילת שנות ה-60 שהשתרע על שטח של 2,100 מ"ר, תכננה העירייה לבנות מבנה בגודל של 2,500 מ"ר שלטענת התושבים עלול היה לשנות את "אופי השכונה". במרכז הקהילתי החדש, תכננה העירייה לבנות אשכול גנים ובית ספר יסודי, בדומה למרכזים קהילתיים אחרים ברחבי העיר.

  מרכז קהילתי רמת אביב (הדמייה: קיסלוב קיי אדריכלים)
  המרכז הקהילתי שאמור היה לקום(הדמייה: קיסלוב קיי אדריכלים)

  בוועד השכונה טענו, כי למרות שהעירייה הציגה בתוכניות האדריכליות כוונה לבנות על שטח של 2,500 מ"ר, בפועל היא בקשה בתב"ע אפשרות למימוש זכויות בנייה בשטח של יותר מ-14,000 מ"ר. בנוסף טענו התושבים, כי בכוונת העירייה להפוך את שטח החורשות בגודל של 7 דונם, הנמצא בסמוך למרכז הקהילתי, לשטח שבו תוכל העירייה לבנות בעתיד מבני ציבור.

   

  אחד מנציגי הועד טען, כי במידה והתוכנית של העירייה היתה יוצאת אל הפועל, הדבר יכול היה לפגוע גם בעומס החנייה בשכונה. "העירייה רצתה לבנות כאן מבנה ענק וחסר פרופורציות", אמר אחד מנציגי ועד השכונה בשיחה עם ynet. "העירייה לא דברה איתנו, לא שמעה את דעותינו, ופעלה בצורה חד צדדית. מעבר לזכויות הבנייה האדירות שהעירייה רצתה לאשר, היא לא הציעה שום פתרונות לאנשים שחיים כאן, אחת מהן היא מצוקת החנייה. מצד אחד התכוונו להביא לכאן תושבים מרחובות סמוכים, ומצד שני לא הוסיפו לנו חניות, כך שהסיכוי להחנות ליד הבית בערב הוא אפסי".

   

  "אתמול התקיים מפגש תושבים עם הדרג המקצועי בראשות מנכ"ל העירייה במרכז קהילתי רמת אביב לגבי בניית מרכז חדש גדול יותר ומשופר", נמסר בהודעת העירייה. "המפגש התקיים בעקבות רצון העירייה לקיים שיח פתוח עם תושבי השכונה על הנושא. במפגש התברר כי הלך הרוחות הוא כזה המעדיף להשאיר את המרכז הקיים. לאור זאת, החליטה העירייה לבטל את התוכנית. המרכז הקיים ישופץ כפי שהוא ברמה גבוהה ואיכותית. העירייה תמשיך להיות קשובה לכל דרישה להרחבתו בעתיד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים