שתף קטע נבחר

אלון קסטיאל נשלח לארבע שנים ותשעה חודשי מאסר

קסטיאל הורשע בעבירות מין שביצע בארבע נשים, אף שהתלוננו נגדו 14 נשים בתחילה. בהסדר טיעון הומר אישום שייחס לו אונס בניסיון אונס. השופטים גזרו עליו גם תשלום פיצויים וכתבו כי התעלם מרצונן של נשים, מכבודן ומזכותן על גופן, פלש לפרטיותן ופגע בהן באופן חמור

 

 

 

בית המשפט גזר הבוקר (יום ב') ארבע שנים ותשעה חודשי מאסר על אלון קסטיאל, (37) איש הנדל"ן וחיי הלילה שהורשע בביצוע עבירות מין בארבע נשים. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט המחוזי בתל אביב לגזור עליו שמונה שנות מאסר. הוא ישלם 50 אלף שקל לשתיים מהמתלוננות, 15 אלף לשלישית ועשרת אלפים שקלים לרביעית.

 

"תמונת עבריינותו המינית של הנאשם איננה חד פעמית. מדי פרק זמן במהלך השנים הוא שב וביצע עבירות מין, כשהוא עושה זאת כל פעם כלפי מתלוננת אחרת, התעלם מרצונה, מכבודה ומזכותה על גופה, פולש לפרטיותה ופוגע במתלוננות באופן חמור עד חמור מאוד", כתבו השופטים בגזר הדין. בראש הרכב השופטים עמד גלעד נויטל. אחת המתלוננות נגדו, שרי גולן, הגיעה לבית המשפט, וגם הוריו של קסטיאל וחברתו נכחו באולם. 

 

לגזר הדין צורף תסקיר שירות המבחן, שבו נכתב כי קסטיאל "מקבל על עצמו אחריות לפגיעה בקורבנותיו, מכיר בהתנהגותו הפוגענית ביחס לקורבנותיו וביחס לעצמו, הוא מכיר בעיוותי חשיבה שבהם לקה והוא מביע צער וחרטה על התנהגותו הפוגענית".

 

בינואר הורשע קסטיאל לאחר הסדר טיעון בניסיון אונס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה ובהטרדה מינית. קודם לכן ניהלו הצדדים הליך גישור, שבעקבותיו אישר בית המשפט את ההסכם ביניהם. בהסדר הומר אישום שייחס לו אונס בסעיף ניסיון אונס. כמו כן נמחק ניסיון אונס אחד שיוחס לו בתחילה. הצדדים לא הגיעו להסכמה על עונש.

גזר דין אלון קסטיאל (צילום: יריב כץ)
אלון קסטיאל בבית המשפט המחוזי בתל אביב(צילום: יריב כץ)
 

כשהחלה החקירה המשטרתית בעניינו, התלוננו נגד קסטיאל לא פחות מ-14 נשים וטענו שביצע בהן עבירות מין. בשלב ראשוני במשפט הוסר אחד מסעיפי האישום באונס, מכיוון שסנגוריו של קסטיאל, מיטל דנינו ורועי בלכר, הוכיחו כי חלה התיישנות בנוגע למקרה המדובר, מאחר שעברו 10 שנים מהמעשה שיוחס לו. לבסוף כאמור הורשע בעבירות מין בארבע נשים ולא במעשה אונס.

 

מתלוננת שלא הוכנסה לבסוף לכתב האישום תקפה את הסדר הטיעון וכתבה לאחר ההרשעה בפייסבוק: "הוא יורשע באלפית ממה שבאמת ביצע". עירד מרציאנו צייגר, אחת המתלוננות שלא נכנסה לכתב האישום, הגיעה לדיון שבו אושר ההסדר בינואר ונשאה שלט: "אלון קסטיאל אנס אותי". עם צאתו של קסטיאל מהדיון צעקה אז לעברו: "אתה לא רוצה להסתכל עליי בעיניים?". 

הוריו של אלון קסטיאל (צילום: יריב כץ)
הוריו של קסטיאל(צילום: יריב כץ)
 

בסופו של דבר הוזכרו שש נשים בכתב האישום כקורבנותיו, והוא הורשע בפגיעה בארבע נשים. אלו העבירות שבהן הורשע:

 

ניסיון אונס - קסטיאל תקף צעירה שהכיר היכרות חברית מוקדמת. היא פגשה אותו במועדון בבעלותו עם חברים והוא הציע לה להצטרף לחדר אחורי לשתות אלכוהול. היא נענתה. כשניסה לנשקה, אמרה לו שיש לה חבר ואז פגע בה מינית באופן חמור.

מעשה מגונה בכוח - קסטיאל הצטרף לחברותיה של צעירה. לאחר מכן השניים הלכו יחד בשכונת פלורנטין בתל אביב לקנות משקאות, הוא ניסה לנשקה והיא סירבה. בהמשך במועדון היא חשה ברע והתעלפה בשירותים. הוא נכנס איתה למונית לבית ובחדר העבודה הפשיט אותה וביצע בה מעשה מגונה. בבוקר ביצע עוד מעשה מיני מולה.

מעשה מגונה - הוא הסיע ב-4:00 בבוקר צעירה עם חברים ברכבו. כשיצאו להביא דבר מה, ניסה לנשקה. היא הבהירה שאינה מעוניינת אך הוא משך אותה אליו. כשניסתה לצאת מהרכב, אחז ברגלה ולא שחרר עד שהגיעו החברים.  

הטרדה מינית - הניח יד במועדון על גופה של אישה שלא בהסכמתה. היא הדפה אותו, התרחקה ואז ניגשה שוב להתעמת איתו. הוא בתגובה שוב הניח יד על גופה שלא בהסכמתה.  

 

בפרקליטות סבורים שההסדר ראוי, מאחר שלטעמם הוא מגדיר את האסור והמותר במסגרת חיי הלילה ומסמן קווים אדומים. את צמצום 14 התלונות במשטרה לארבע בלבד שנכללו לבסוף בהסדר, הסבירו בכך שהפרקליטות מגישה אישום רק כשסבורים שם שיש סיכוי סביר להרשעה. במקרים של מתלוננות שלא היה סיכוי סביר - לא הוגש אישום. בחלק קטן מן התלונות, לדעת הפרקליטות, לא הגיעו המעשים לכדי עבירה פלילית.

 

עו"ד רוני מודריק, התובעת מפרקליטות מחוז תל אביב, אמרה לאחר מתן גזר הדין: "הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לשלוח מסר ערכי, נורמטיבי, חד וברור, שאינו משתמע לשתי פנים - שאין לבצע עבירות מין גם לא בחיי הלילה. מי שיפגע, ינצל ויתקוף נשים יועמד לדין וייענש". היא ציינה כי הפרקליטות דרשה עונש כבד יותר אך "אין מדובר בעונש זניח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
אלון קסטיאל
צילום: יריב כץ
מומלצים