שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "דרך ברוטלית ואכזרית": דוד חיים מואשם ברצח גרושתו אופירה
  סכסוך משפחתי וכספי הוביל את דוד חיים לרצוח את גרושתו אופירה. מכתב האישום שהוגש נגדו עולה כי הוא פנה לעובד שעבד עבורו בגינון כדי לחפור בור והוציא לפועל את תוכניתו. על אף תחנוניה הוא חנק אותה למוות, וידא שאינה נושמת, קבר אותה והעלים את חפציה

   

   

  אופירה חיים (צילום: באדיבות המשפחה)
  אופירה חיים. נרצחה ונקברה בחצר ביתה(צילום: באדיבות המשפחה)
   

  דוד חיים בבית המשפט בלוד (צילום: יריב כץ)
  החשוד בבית המשפט(צילום: יריב כץ)

  פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (ב') כתב אישום לבית המשפט המחוזי בלוד נגד דוד חיים (60) מתל מונד שמואשם ברצח אופירה חיים, גרושתו בת ה-56, שהתגוררה בסמוך אליו. מלבד האישום בגין רצח מואשם חיים גם בעבירות של שיבוש הליכי משפט ומסירת ידיעה כוזבת.

   

  לפי כתב האישום, הנאשם ואופירה התגרשו בשנת 2004 וחלקו מתחם מגורים אחד עם בני משפחה נוספים. על רקע סכסוכים משפחתיים וכספיים בין השניים החליט הנאשם לרצוח את אופירה והחל בתכנון הרצח. במסגרת זו הוא פנה לגנן שעבד עימו וביקש ממנו לחפור בור בחצר האחורית בביתה של אופירה, סמוך לעצי פרי, בטענת שווא שהוא זקוק לבור כדי לטפל בנזילת מים.

   

  ב-20 ביוני, בשעות אחר הצהריים, הצטייד חיים בחוט ניילון, שוחח עם המנוחה מחוץ לביתה וביקש ממנה כמה בקשות שקשורות למגוריהם, אך המנוחה סירבה לכל בקשותיו. בעודם משוחחים הוא הוביל אותה אל חצר הבית, אז התנפל עליה מאחור, כרך בחוזקה את חוט הניילון סביב צווארה וחנק אותה במשך כעשר דקות, למרות מחאותיה, עד שאפסו כוחותיה והיא נפלה ארצה.

  לא לשימוש דוד חיים ()
  דוד חיים. התנפל עליה מאחור, חנק אותה, קבר אותה והלך לשחק קלפים עם אמו

  זירת האירוע (צילום: שאול גולן)
  זירת האירוע. ביקש מגנן לחפור בור בחצר הבית של אופירה(צילום: שאול גולן)

  חיים שחרר את המנוחה, ואחז בפרק כף ידה כדי לוודא שהיא אינה בחיים ושאינה נושמת עוד. בהמשך, הוא נטל את חפירה והעמיק את הבור עד שהתאים למידותיה של המנוחה. לאחר מכן הוא הטמין אותה בבור וכיסה אותה בחול עד שלא ניתן היה להבחין בדבר. לאחר ביצוע המעשה פעל הנאשם במטרה להסתיר את מעשיו - ריסק את מכשיר הטלפון הנייד של המנוחה, לקח את תיקה וגזר את כרטיסי האשראי שהיו בארנקה. מיד לאחר הרצח הוא הגיע לבית אמו כדי לשחק איתה קלפים, כפי שנהג בשגרת היומיום.

   

  המשטרה הודיעה ביום חמישי כי הצליחה לפענח את הרצח, שאירע בתל מונד בחודש שעבר. צוות החקירה במשטרת מרחב שרון העלה כי סמוך לשעה 16:00 ב-20 ביוני הגיע חיים לחצר ביתה של גרושתו וקרא לה לצאת לחצר. הוא ביקש ממנה כי תתיר לו ליצור מעבר בין ביתו לביתה כדי להקל על אמו הקשישה, המתגוררת ביחידת דיור סמוכה, וכי תתיר לו להציב על גג ביתה דוד שמש שישמש את אמו.

   

  מור ועדיה חיים (צילום: עידו ארז)
  מור ועדיה חיים על קבר אמן, אופירה(צילום: עידו ארז)

  עורכי הדין גיא מימון ושי לוי. מייצגים את הנאשם ()
  עורכי הדין גיא מימון ושי לוי. מייצגים את הנאשם
  עורכת הדין יעל זליג אבגי מפרקליטות מחוז מרכז אמרה: "הבוקר הגשנו כתב אישום נגד דוד חיים הנאשם קרא למנוחה אופירה חיים ז"ל לרדת לחצר ביתה, שם הוא התנפל עליה, חנק אותה באופן ברוטלי, וידא שהיא אינה בחיים והשליך אותה לבור שהכין מראש. מדובר במעשים אכזריים שבוצעו תחת תכנון מוקפד ובקור רוח. הוא אף השתתף בחיפושים".

   

  עורכי הדין גיא מימון ושי לוי המייצגים את הנאשם: "כתב האישום שהוגש משקף אולי את המקרה הקיצון של הגשת האישום החמור ביותר בנסיבות החמורות ביותר שיש מבחינת הכוונה והמעשה. נוכל לתמודד איתו בצורה מיטבית רק אחרי שנעיין בכל חומרי החקירה והראיות ונראה את המכלול שלהן. הוא הביע חרטה". הנאשם יישאר במעצר עד החלטה אחרת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים