שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הסטאז'רים ברפואה - מצטרפים להסתדרות הרפואית

  הארגון שהוקם כעמותה ללא מטרות רווח בשנת 2011 שם לעצמו למטרה לדאוג לרווחת והכשרת הסטאז'רים לרפואה בישראל. בתכנון: בניית תוכנית מנטורים של רופאים שיחנכו את הסטאז'רים והטמעתה בבתי החולים

  ארגון הסטאז'רים לרפואה בישראל (אסל"י) מצטרף להסתדרות הרפואית. הארגון שהוקם כעמותה ללא מטרות רווח בשנת 2011 שם לעצמו למטרה לדאוג לרווחת והכשרת הסטאז'רים לרפואה בישראל. מאז הקמת הארגון הסטאז'רים עובדים לצד ההסתדרות הרפואית לישראל באופן צמוד ושוטף על מנת לעזור ולתת מענה לסטאז׳רים לרפואה.

   

  "בתקופה האחרונה הבנו שאיחוד כוחות ייטיב עם הסטאז'רים ברחבי הארץ בפרט ועם מערכת הרפואה הציבורית בכלל", אומרים עומר מרום, שי שפירא והילה סנדרוביץ׳

  שעומדים בראש הארגון, "לכן, לאחר עבודה קשה שנמשכה מעל שנה, אנו שמחים ונרגשים לבשר על הצטרפותה של אסל"י להר"י, על מנת להוות את הגוף היציג של הסטאז׳רים במדינת ישראל מטעם ההסתדרות הרפואית". בארגון אומרים כי הם מצפים להמשך עשייה משותפת.

   

  לסייע לסטאז'רים במהלך שנת ההתמחות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  לסייע לסטאז'רים במהלך שנת ההתמחות(צילום: shutterstock)

   

  מענה שוטף ופתרון בעיות לסטאז'רים במהלך ההתמחות

  ארגון הסטאז'רים מקווים השנה לבנות תוכנית מנטורים של רופאים שיחנכו את הסטאז'רים ולהטמיע אותה בבתי החולים השונים, לתת מענה לסטודנטים לרפואה לקראת תחילץ תקופת הסטאז׳ ולסייע לסטאז'רים בנושאי חובות, זכויות, בעיות ושאלות שעולות במהלך התקופה. עוד מקווים בארגון להושיט יד ולסייע לבוגרי לימודי רפואה בחו"ל במהלך ולאחר החזרה לישראל.

   

  בארגון מקווים גם לתת מענה שוטף ופתרון בעיות במהלך תקופת הסטאז׳ בנושאי הלנת שכר, חופשות לידה, פגיעה בזכויות ואפילו ייעוץ משפטי. כמו כן הם ינסו לקדם זכויות הקשורות להכשרה ולמעמד הסטאז׳ר בישראל ולקחת חלק בדיונים על הסכם שכר הרופאים שאמורים להתקיים בשנת 2020.

   

  כל בוגר לימודי רפואה לאחר שעבר בהצלחה את הבחינה הממשלתית לקראת סטאז', תונפק לו תעודת לרופא סטאז'ר והוא ישובץ באחד ממוסדות הרפואה בארץ. השיבוץ של הזכאים לסטאז' מתבצע באמצעות הגרלה.

   

  סטאז' ברפואה בישראל נמשך 12 חודשים, מתוכם חודש אחד חופשה. את תקופת הסטאז' יש לסיים בתוך שנתיים לכל היותר ויש להתחיל אותה לכל המאוחר שנה לאחר קבלת ההודעה על עמידה בהצלחה בבחינה הממשלתית לקראת סטאז' ברפואה.

   

  שנת הסטאז' מתחילה בארבעה מועדים בשנה: בחודשים פברואר, אפריל, יולי ונובמבר. בבתי חולים בהם מתבצע רק חלק מהסטאז' יבוצעו לפחות חמישה חודשי סטאז' במקצועות החובה. שאר ששת החודשים יבוצעו בכל בית חולים מוכר אחר.

   

  תפקידו של הסטאז'ר מגוון והוא משתתף בעבודה השוטפת במחלקה, מבצע רוטינה של לקיחת בדיקות דם קבלות ושיחרורים של חולים, (רופא בכיר מאשר וחותם), משתתף ב"ביקור רופאים", ועל פי דרישות הרופאים הבכירים שבמחלקה מכין הרצאות וכדומה. בסיום הסטאז' במחלקה מקבל הערכה מקצועית של מנהל המחלקה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  עבודה משותפת של רופאים וסטאז'רים
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים