שתף קטע נבחר

האוצר: יקוצר מועד מסירת הדירות של גינדי בפרויקט מחיר למשתכן באור יהודה

ההסכמות הושגו לאחר מחאת הזוכים בהגרלה והתערבות שר האוצר כחלון בעקבותיה. לפיהן המסירה תבוצע תוך 3 שנים - במקום מעל ל-4 שנים; מועד תחילת העבודות הוקדם בחצי שנה

הסכמות בפרויקט מחיר למשתכן באור יהודה. חברת גינדי החזקות תמסור את הפרויקט לזוכים לאחר שלוש שנים מיום קבלת היתר בנייה, כך נמסר ממשרד האוצר היום (ה'). ההבנות והדיונים הם בעקבות הנחיית שר האוצר, משה כחלון, לאחר מחאה משמעותית מצד הזוכים.

  

תוכנית פארק איילון באור יהודה יוצאת לדרך

 

"בתום הדיונים, נקבע כי הקבלן יתחיל בעבודות כבר במהלך החודש, מיד לאחר הוצאת היתר חפירה – הקדמה של למעלה מחצי שנה מכפי שנקבע מראש לתחילת העבודות. סיכום זה הושג הודות לנכונות ראש העירייה, ליאת שוחט, להירתם לנושא, ולאפשר את הקדמת מסירת הקרקע ליזם ותחילת העבודות, וזאת בתמורה לביטחונות להם הסכים היזם", נמסר.

 

ההסכמות הגיעו לאחר מחאה מצד הזוכים בפרויקט על משך הזמן עד למסירת הדירות. הם טענו כי מדובר בזמן לא סביר, בו עליהם לשאת בכפל תשלומי שכ"ד ומשכנתה במהלך הבנייה. כמו כן, מחו כי מדובר בתקופת הצמדה משמעותית למדד תשומות הבנייה. זמן זה הוגבל וקוצר במסגרת ההבנות, עד למשך של שנתיים וחצי מתחילת העבודות.

 

תוכנית הבנייה באור יהודה (הדמייה: א.ג. אייזן אדריכלים) (הדמייה: א.ג. אייזן אדריכלים)
תוכנית הבנייה באור יהודה(הדמייה: א.ג. אייזן אדריכלים)

 

הפרויקט של חברת גינדי החזקות באור יהודה הוא פרויקט נרחב, המוערך בעלות של למעלה ממיליארד שקל וכולל 1,400 דירות (לאחר ההקלה המרחיבה את מספר הדירות ואת שטח הפרויקט). 80% מהדירות ישווקו לזוכים בהנחה. לפרויקט התקיימה הגרלה בחודש נובמבר 2017.

  

יו"ר מטה הדיור עצר את השיווק

במהלך השבוע התקיימו כנסי הסברה אודות הפרויקט לזוכים (המתרחש כאשר הפרויקט מבשיל ולאחריו בחירת הדירות ומכירת הדירות). במסגרתו הבינו הזוכים מהחברה שמסירת הדירות לא תבוצע בתוך שנה ו-10 חודשים, כפי שחשבו הזוכים בהגרלה, עם קבלת היתר בנייה - אלא לאחר למעלה מארבע שנים. הזוכים הביעו מחאה אקטיבית שאף הובילה לעצירת השיווק בפרויקט מצד יו"ר מטה הדיור, זאב בילסקי, בתחילת השבוע.

 

לאור המחאה מצד הזוכים, התקיימו דיונים לליבון הסוגיות בפרויקט לקיצור הזמנים, במקביל לביטול ימי בחירת הדירות ואלו היו אמורים להתקיים אתמול והיום.

 

בדיוני ההידברות בין הצדדים נכחו נציגי מטה הדיור במשרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון, רשות מקרקעי ישראל, גינדי החזקות ונציגי הזוכים.

 

מחברת גינדי החזקות נמסר בתגובה: "אנו מברכים את עיריית אור יהודה וראש העירייה, ליאת שוחט, את מטה הדיור בראשות זאב ביילסקי, בני דרייפוס ואסנת אלרואי ששילבו כוחות באופן יוצא דופן, ואשר תמכו וסייעו בכל דרך אפשרית להקדמת לוחות הזמנים של מסירת הדירות בפרוייקט ולרווחת זוכי ההגרלה. כמו שאמרנו, חייבים ליישם תפיסה מציאותית יותר של המצב ואנחנו מודים לכל הגורמים הרלוונטיים על ההחלטה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים