שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ועדת השרים אישרה: יוטלו קנסות על צרכני זנות
  הוועדה אישרה את הצעת החוק של שרת המשפטים איילת שקד, ולפיה הקנס שיוטל על צריכת זנות יעמוד על 1,500 שקלים. אם תוך שלוש שנים יעבור אותו אדם את אותה עבירה - הוא ייקנס ב-3,000 שקל. בית המשפט יוכל להגדיל את הקנס עד ל-75,300 שקלים

   

  אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

  ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת החוק של שרת המשפטים איילת שקד למאבק בזנות. עוד לפני כן אישרה הממשלה את הצעת שקד להקמת צוות יישום של המלצות הוועדה לצמצום תופעת הזנות, בראשות מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור. ההצעה תובא לאישור במושב הכנסת הבא.

   

  "לא אכפת לו שהוא הלקוח ה-24 היום" | מכתב לשרים

   

  על פי הצעת החוק, הקנס שיוטל על צריכת זנות יעמוד על 1,500 שקלים. עבירה חוזרת תוך שלוש שנים תוביל לקנס בסכום של 3,000 שקלים. מי שקיבל את הקנס יוכל לשלם, להגיש בקשת ביטול או להגיש בקשה להישפט. ככל שבית המשפט יחליט שהעבירה אכן נעברה, הוא יהא רשאי להגדיל את גובה הקנס עד לסכום של 75,300 שקל.

   

  בעקבות אישור הצעת החוק והחלטת הממשלה על תקצוב של שיקום שורדות הזנות, מסרה עו"ד ניצן כהנא, מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות: "היום ממשלת ישראל אומרת בצורה חד משמעית, שהמדינה מקבל אחריות ל-14 אלף נשים וגברים בזנות".

   

  היא ציינה כי במאבק לאישור ההצעה היו שותפות חברות הכנסת זהבה גלאון, שולי מועלם ועליזה לביא. "אישור הצעת החוק, לצד תקצוב משמעותי לשיקום שורדות זנות, הם צעדים משמעותיים בדרך למיגור תעשיית הזנות. אנו מברכות את הממשלה ואת השרים שקד וארדן שהובילו את המהלך, ומפצירות בהם לסיים את הליך החקיקה והקמת המענים בהקדם".

   

  בדיונים על הצעת החוק הבהירה שרת המשפטים כי טיפול בזנות יקבל מענה בתוכנית משותפת למשרדי המשפטים, הרווחה, החינוך והבריאות. היא תטפל בשני נושאים עיקריים: הרחבת המענה הטיפולי והבריאותי הניתן הן לעוסקים בזנות והן לצרכני הזנות: בניית תוכניות שיקום לנשים בזנות שכוללות מסלול טיפולי, תעסוקתי, וכלכלי, תוכניות לאיתור ומניעה, הקמת דירות חירום, מרכזי גמילה ומרפאות מין המיועדים לאוכלוסיות מסוימות "מועדות", תכלול הפעילות הממשלתית לצמצום היקפי הזנות וגיבוש תוכנית טיפול לצרכני זנות. 

   

  הנושא השני יהיה העלאת המודעות הציבורית למאפיינים, לגורמי הסיכון ולנזקים הכרוכים בתעשיית הזנות: קביעת תכנים לתלמידים במערכת החינוך בתחום המיניות הבריאה ומניעת פגיעה כתכני חובה, עיבוי תכני ההכשרה של הצוותים החינוכיים לאיתור וזיהוי של קטינים בסיכון לניצול ופגיעה בזנות, קיום הדרכות לחיילים ולסטודנטים בדבר הנזקים שבצריכת שירותי מין ובעיסוק בזנות, קמפיינים בדבר הנזקים הכרוכים בתעשיית הזנות, הדרכות חובה לעוסקים במקצועות עם נגיעה פוטנציאלית לתחום הזנות ופרסום תכנים של סיוע, ליווי ושיקום בתחום הזנות המיועדים לאוכלוסייה המצויה בזנות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים