שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ערוץ עשר ייסגר: אושר המיזוג בין רשת לעשר

  הממונה על הגבלים עסקיים אישרה את המיזוג בין רשת לערוץ עשר, בתנאי שרשת תמכור את אחזקותיה בחברת החדשות. הנימוק: מניעה שלו תביא לסגירת עשר ולפגיעה בתחרות. "נעשה את מלוא המאמצים לשמור על רוב מכריע של העובדים", מסרו שני הגופים

  אושר המיזוג בין רשת לערוץ 10: הממונה על הגבלים עסקיים מיכל הלפרין אישרה היום (ד') את המיזוג בכפוף לתנאי שמחייב את רשת במכירת אחזקותיה בחברת החדשות בה היא מחזיקה במשותף עם שידורי קשת. מכירת האחזקות בחברת החדשות תיעשה עוד בטרם ביצוע המיזוג בין הצדדים.

   

  עשר ורשת ()

  הממונה על ההגבלים מסרה כי ההחלטה נעשתה בעקבות ההבנה שערוץ עשר לא יוכל להמשיך להתקיים ללא המיזוג, והדבר יפגע בתחרות ובציבור. היא הגדירה את ערוץ עשר כ"כושל", אמרה כי התמודד מול קשת ורשת בתנאים רגולטוריים לא שווים, והוסיפה כי אף רוכש לא התעניין בו.

   

  הצינור מול הצנרת - מה יקרה לתוכניות של רשת ועשר? שאלות ותשובות

   

  "יציאת ערוץ 10 הייתה מביאה להיעלמותה של אחת משתי חברות החדשות המרכזיות בטלוויזיה, כך שהייתה נשארת חברת חדשות מרכזית יחידה", נכתב בהודעת רשות ההגבלים העסקיים, "מדובר במצב תחרותי נחות משמעותית בהשוואה למיזוג". 

   

  המיזוג, שנחשף ב-ynet, עומד לשנות את פני הטלוויזיה הישראלית. המשמעות שלו היא שערוץ עשר ייסגר וייעלם מהמסך אחרי 16 שנה. על פי הערכות, הערוץ המשותף יחל לשדר בחודשים הקרובים באפיק 13, שעליו שילמה רשת 7.7 מיליון שקלים במכרז שנערך לפני כשנה. אבי צבי, מנכ"ל רשת, ישמש כמנכ"ל שלו.

   

  אבי צבי, יוסי ורשבסקי (צילום: ינאי יחיאל, יח
  מנכ"ל רשת אבי צבי ומנכ"ל עשר יוסי ורשבסקי(צילום: ינאי יחיאל, יח"צ. גיא קרן, יח"צ.)

  שני הגופים החליטו להתאחד על רקע הפיצול של הזכייניות לערוצים נפרדים שהחל בראשון בנובמבר - שבעקבותיו החלו קשת ורשת, זכייניות ערוץ 2 לשעבר, לשדר בערוצים נפרדים שבעה ימים בשבוע. המודל החדש יצר עומס כלכלי בשל ריבוי הפקות וירידה ברייטינג. 

   

  "החלטת הממונה על ההגבלים הינה החלטה אמיצה ונכונה, שהצילה את שוק הטלוויזיה בישראל", נמסר בהודעה משותפת של רשת ועשר, "הפעלת ערוץ טלוויזיה בתנאי שוק של שני ערוצים מסחריים, ללא מאבק הישרדותי, תאפשר יצירת תחרות על המסך בתכנים ובחברות החדשות, ובמקביל תאפשר ליוצרים ולאנשי התוכן להתמקד ביצירה ישראלית עשירה ואיכותית לטובת הצופים.

  כשהנהלת הערוץ המאוחד תבנה את לוח השידורים ותאחד כוחות, היא תעשה את מלוא המאמצים לשמור על רוב מכריע של עובדי הערוצים הנוכחים. אנו מחייבים לקדם את המיזוג מהר ככל הניתן ומאמינים כי שר התקשורת והרגולטורים הרלוונטיים יתנו גם הם את ברכת הדרך להחלטת הממונה". 

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים