שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  החוף הכי מזוהם במרכז: מה עיריית בת ים מנסה להסתיר

  הבוקר הגענו לחוף הסלע בבת ים, שזכה אתמול בתואר המפוקפק "החוף המזוהם ביותר במחוז ת"א", כדי לשמוע מהתושבים מה דעתם על התוצאות. רק שככל הנראה מישהו בעיריית בת ים לא אהב את הימצאותנו במקום, ופקחית מטעם העירייה חסמה את הצלם בגופה ואילצה אותנו להפסיק לצלם. צפו

    

   

  רק אתמול פרסמנו את דירוג החופים המזוהמים על פי תוצאות הבדיקות הרבעוניות של משרד הבריאות להימצאות חיידקים צואתיים במי הים של ישראל, והיום כבר מסתבר שלא כולם מאמינים לתוצאות. על פי הדירוג, חוף הסלע בבת ים זכה בתואר המפוקפק של החוף המזוהם ביותר במחוז תל אביב, אבל התגובות שבהן נתקלנו כשיצאנו לשטח לבדוק איך התושבים מתייחסים לנאמר הפתיעו גם אותנו.

   

  חוף הסלע (צילום: אסף קמר)
  אינטרסים פוליטיים? חוף הסלע בבת ים, הבוקר(צילום: אסף קמר)

  מהדברים שהספקנו לשמוע מהתושבים ומהתמונות שהספקנו לראות על החוף עולה כי לא רק שהתושבים לא נרתעים מהזיהום וגודשים את החוף בהמוניהם, אלא גם שלפחות חלקם טוענים בתוקף שהתוצאות מפוברקות ושמאחורי הפרסום של משרד הבריאות עומדים גורמים פוליטיים ובעלי אינטרסים.

   

  דקות ספורות לאחר שהתחלנו לצלם בחוף הסלע כדי להביא את התמונות והקולות, הגיעה פקחית מטעם עיריית בת ים וניסתה למנוע בגופה את הצילום בטענה שאנחנו צריכים לדבר עם הדוברות ולהעביר בקשה מסודרת. ככל הידוע לנו, צילום עיתונאי בשטח ציבורי מותר על פי החוק, ומכל האמור לעיל אין לנו אלא לתהות מה עיריית בת ים מנסה להסתיר.

   

  תגובת עיריית בת ים: "תלונתכם תיבדק"

  מעיריית בת ים נמסר: "חופי בת ים הם מהחופים היפים בישראל ורק לפני כשבועיים זכו בציון הגבוה ביותר במבדקי חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה. מי הים נבדקים באופן תדיר על מנת להבטיח את תקינותם והרחצה בהם בטוחה ומומלצת ביותר בימי קיץ חמים אלו. אנו נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה מול משרדי הבריאות והגנת הסביבה כדי להבטיח שמירה על ניקיון חופינו ועל איכות מי הרחצה. אנו מזמינים את הציבור הרחב להגיע וליהנות מחופיה של בת ים. באשר לטענות אודות הפקחים, תלונתכם תיבדק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אסף קמר
  למה אסור לנו לצלם כאן? חוף הסלע בבת ים, הבוקר
  צילום: אסף קמר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים