שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איגוד הלב האמריקני ממליץ לראשונה: העדיפו דיאט על משקאות ממותקים

  פאנל מומחים של האיגוד קובע כי שתיית מים היא הבריאה ביותר, אולם אם הבחירה היא אחרת, עדיף לבחור בדיאט על פני משקאות ממותקים. עם זאת עדיין לא ברורות ההשלכות הבריאותיות של שתיית מוצרי דיאט לאורך זמן

  אמרו לנו שנים שמשקאות דיאט לא בריאים, אולם כעת ממליץ ארגון בריאות לחשוב על צריכת מוצרי דיאט על פני משקאות קלים עם סוכר: פאנל מומחים של איגוד הלב האמריקני מפרסם הערב (ה') המלצות חדשות שמדגישות את שתיית המים כבריאים ביותר, אולם מציינים שניתן להעדיף משקאות דיאט על פני משקאות ממותקים.

   

  זוהי הפעם הראשונה בה ארגון בריאות מוביל ממליץ על מוצרי דיאט.

   

  בארה"ב כ-32% מהמשקאות הקלים הנצרכים על ידי מבוגרים ו-19% מהמשקאות ששותים ילדים מכילים תחליפי סוכר דיאטטיים. באיגוד הלב האמריקני, המתווה הנחיות ומדיניות לטיפול ומניעת מחלות לב, נדרשו כבר זמן רב לסוגיית השפעתם של מוצרים דיאטטיים על גוף האדם.

   

  הערב, כאמור, מפרסם האיגוד בכתב העת הרפואי Cicrulation הנחיות חדשות, שבהן לראשונה הוא ממליץ על צריכת מוצרי דיאט במגבלות מסוימות, על פני משקאות ממותקים. "אנו רוצים להדריך את הציבור להימנע ככל האפשר מצריכת מוצרים עתירי סוכר כמו משקאות מוגזים, תה ומיצים ממותקים", אמרו באיגוד, "אולם בד בבד אנו מבינים שחלק לעולם לא יעשו זאת. ביקשנו להדגיש את ההשפעות השליליות של משקאות ממותקים ובמקביל להדריך את הציבור כיצד להתייחס למוצרים דיאטטיים".

   

  שתייה (צילום: shuttterstock)
  משקאות ממותקים. האפשרות האחרונה(צילום: shuttterstock)

   

  שתיית מים היא ההעדפה הבריאה

  מומחי האיגוד קובעים כי אין לצרוך יותר מ-100 קלוריות (או 25 גרמים) של סוכר לנשים ו-150 קלוריות (37.5 גרמים) של סוכר לגברים ליממה. כמות זו שווה ל-6 כפיות סוכר ליממה לנשים ו-9 כפיות סוכר ליממה לגברים.

   

  ילדים ובני נוער בגילאי שנתיים עד 18 שנים, צריכים לצרוך לא יותר מ-25 גרם סוכר ליום. באיגוד מבהירים כי מתחת לגיל שנתיים, אין לתת לילדים מוצרים המכילים סוכרים. לצורך ההשוואה, פחית קולה רגילה מכילה 39 גרם סוכר.

   

  המומחים בחנו עוד את סוגיית צריכת משקאות דיאט המכילים תחליפים כמו סכרין, אספרטיים, אסולפם-קיי, סוכרלוז, סטיביה וסוכר פירות. ממתיקים אלה מכילים מעט קלוריות או שאינם מכילים כלל קלוריות, והם נצרכים לרוב על ידי אנשים שנמצאים בתהליך הרזיה, חולי סוכרת או חולי לב.

   

  כך תדעו אם המוצר הדיאטטי בריא:

    

   

  עם זאת במשך השנים התגלעו חילוקי דעות באשר להשפעתם של המשקאות הדיאטטיים על גוף האדם לאורך זמן. כך למשל, חלק מהמומחים מצאו כי צריכת משקאות דיאטטיים מפוצה על ידי צריכת יתר של קלוריות, ובמילים אחרות: אלה שצורכים משקאות דיאטטיים בסופו של דבר "משלימים" את הקלוריות החסרות באכילת יתר.

   

  בהנחיות החדשות, קובע פאנל המומחים כי יש להימנע מצריכת משקאות דיאט לאורך זמן על ידי ילדים. באשר למבוגרים, קובעים המומחים כי צריכת משקאות דיאט מותרת, אולם יש להעדיף שתיית מים רגילים, סודה לא ממותקת או מים בטעמים ללא סוכר על פני משקאות דיאטטיים.


  בוועדה ציינו עוד כי צריכת משקאות עתירי סוכר נמצאת בצניחה וכי מדובר ב"סימן טוב" המעיד על הדרישה ההולכת וגוברת של הציבור להפחתה בצריכת הסוכרים. חברות המשקאות משקיעות מאמצים רבים להפחתת כמויות הסוכר אומרים באיגוד, ומציינים את כמויות הסוכר במוצרים כדי לסייע לציבור לבחור במוצרים בריאים יותר.

   


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  שתיית מים. הכי בריא
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים