שתף קטע נבחר

מנהלי האירוויזיון: עובדים עם התאגיד, יש גם חלופות

איגוד השידור האירופי הגיב למשבר סביב הפקדת הערבויות לקיום התחרות: "בכל מקרה שבו איגוד שידור ציבורי לא מצליח לעמוד בדרישות הסף - יש לנו תוכניות חלופיות"

הסערה סביב קיום האירוויזיון בישראל: איגוד השידור האירופי (EBU) הגיב היום (ב') באופן רשמי ל-ynet בעקבות המחלוקת בין תאגיד השידור הציבורי לממשלה בנוגע להפקדת הערבות בסך 12 מיליון אירו והבהיר כי יש לו תוכניות חלופיות למקרה בו הכסף לא ימצא.

 

 

"איגוד השידור האירופי עובד באופן צמוד עם תאגיד כאן לקראת הדד-ליין של מחר, ובקידום ההליכים הנדרשים לקראת תחרות האירוויזיון בשנה הבאה בישראל", נמסר ל-ynet מה-EBU, "בכל שנה הערבויות הכספיות חייבות להיות מועברות לאיגוד השידור האירופי עוד לפני תחילת העבודה על התחרות והכרזת העיר המארחת. בכל מקרה שבו איגוד שידור ציבורי לא מצליח לעמוד בדרישות הסף - יש לנו תוכניות חלופיות, כמו בכל תכנון אירוע גדול עם בעלי עניין בינלאומיים רבים".

 

על פי גורמים ישראלים בהפקת האירוויזיון בארץ "המשמעות של חלופות היא העברת האירוויזיון למדינה שמדורגת במקום השני. קפריסין לא יכולה לעמוד בנטל הכלכלי ולכן הכוונה היא לאוסטריה שסיימה במקום השלישי".

 

כאמור, מחר המועד הסופי להפקדת הערבויות וכפי שנחשף אתמול ב-ynet, כרגע אין פתרון ושאלת קיום האירוויזיון בישראל טרם נפתרה. היום אמר שר האוצר משה כחלון ל-ynet כי אם התאגיד לא יפקיד את הערבות הוא עושה טעות חמורה, ואילו בתאגיד השיבו כי אין להם את הסכום הדרוש. כעת עם תגובת האיגוד האירופי נדמה כי מנהלי התחרות מוכנים לתרחיש בו הכסף לא יועבר.

 

נטע ברזילי (צילום: Pedro Gomes/GettyImages IL)
(צילום: Pedro Gomes/GettyImages IL)

 

סלע המחלוקת בין הממשלה לתאגיד הוא מי ישלם את הכסף. התאגיד טוען כי לא יוכל לעמוד בתשלום אלא אם יפטר 200 עובדים או לחלופין יקצץ בהפקות מקור בטלוויזיה, שלשמן למעשה הוקם. הממשלה מצידה מסרבת להעביר את הכסף בטענה כי התאגיד מסוגל לעמוד בעלויות, אלא שמועצת התאגיד החליטה שהיא לא מוכנה להכניס את הגוף לגירעון בעקבות לחצים פוליטיים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Pedro Gomes/GettyImages IL
לקראת תוכנית חלופית?
צילום: Pedro Gomes/GettyImages IL
לאתר ההטבות
מומלצים