שתף קטע נבחר

בנתב"ג מוכנים למטוס הנוסעים הגדול בעולם

חברת היי פליי (HI FLY) הפורטוגלית פנתה לרשות שדות התעופה כדי לקבל מידע על אפשרויות הנחתת מטוס המגה ג'מבו איירבוס A380 בנמל התעופה בן גוריון. השדה הישראלי עומד בכל התנאים להנחתת מפלצת התעופה בת 471 המושבים

 

 

האם בקרוב אנו צפויים לראות נחיתה ראשונה של המגה ג'מבו איירבוס A380 בנמל התעופה בן גוריון? לפי ההתכתבות בין רשות שדות התעופה לבין חברת היי פליי (HI FLY) הפורטוגלית, שעוסקת בטיסות שכר והצטיידה לפני מספר חודשים במטוס מדגם זה – כנראה שכן.

 

AIRBUS A380: סיפורה של מפלצת השמיים

 

מטוס הנוסעים מהדגם הגדול בעולם הוצג בשנת 2005 ונמצא, בין היתר, בשירות של אייר פרנס, בריטיש איירווייס, סינגפור איירליינס, לופטהנזה, אמירייטס (שמחזיקה כשליש מסך ההזמנות), אייר מלזיה וקוואנטס. למטוס יש שני סיפונים עליהם ניתן לשאת עד 853 נוסעים - תלוי במספר המחלקות. בתצורה של המטוס הפורטוגלי יש 471 מושבים. טווח הטיסה של המטוס הוא כ-15 אלף קילומטרים ומהירות השיוט – 0.8 מאך. אם בא לכם לקנות מגה ג'מבו מדגם זה תצטרכו לשלם לפחות 400 מיליון דולר.

מטוס איירבוס A380 (צילום: היי פליי (HI FLY))
המטוס האיירבוס A380 של החברה הפורטוגלית(צילום: היי פליי (HI FLY))

מטוס איירבוס A380 (צילום: היי פליי (HI FLY))
הצצה למחלקת תיירים(צילום: היי פליי (HI FLY))

מטוס איירבוס A380 (צילום: היי פליי (HI FLY))
וכך כבר נראית מחלקת העסקים(צילום: היי פליי (HI FLY))

מטוס איירבוס A380 (צילום: היי פליי (HI FLY))
וזאת המחלקה הראשונה(צילום: היי פליי (HI FLY))
 

מטוס איירבוס A380 (צילום: shutterstock)
מפלצת השמיים בפעולה(צילום: shutterstock)

החברה הפורטוגלית פנתה לרשות שדות התעופה באמצעות חברת QAS, חברת שירותי תעופה בינלאומית הפועלת בנתב"ג, וביקשה לדעת אם מסלול הנחיתה של נתב"ג מאפשר את נחיתת המטוס הענק, אם השרוולים בנתב"ג מאפשרים את החיבור של המטוס, ואם נמל התעופה יכול לתת שירותים למטוס מסוג זה בכל הקשור לנקיון, מזון וכו'.

 

הסיבות לכל השאלות הן שהחברה מתכננת, ככל שניתן להבין, להגיע לישראל עם טיסת שכר מיוחדת במטוס הזה, שלפני כשבוע ביצע טיסה בין לונדון לניו יורק והיה מטוס האיירבוס A380 הראשון שמבצע טיסות בין נמלי התעופה של שתי הערים.

 

התשובות שניתנו לחברה לכל השאלות היו חיוביות. בעת שבוצעה הארכת מסלול 26 בנמל התעופה בן גוריון הוא הותאם לנחיתה של מטוסי ענק, בזרוע E שנפתחה לא מכבר יש שרוולים כפולים שמאפשרים חיבור של מטוס זה ובנתב"ג אין כל בעייה לקלוט את המטוס מבחינת שרותי הקרקע.

 

חברת היי פליי הוקמה בשנת 2005 ובסיסה הוא בליסבון. לחברת צי של 10 מטוסים, בהם ארבעה מטוסי איירבוס A340, ארבעה מטוסי אירבוס A330 מטוס אירבוס 321 ומטוס האירבוס A380 שהחברה קלטה לפני כמה חודשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: היי פליי (HI FLY)
מטוס הנוסעים הגדול בעולם
צילום: היי פליי (HI FLY)
מומלצים