שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צפו: מנהל הגן ברמת השרון שמחייב חיסונים מסביר

  בעקבות ההחלטה של בעלי גן ברמת השרון למנוע כניסה של ילדים לא מחוסנים והתגייסות איגוד רופאי הילדים למהלך ארצי, הזמנו לאולפן ynet את איתי ברשדסקי, יוזם הרעיון, מול עו"ד אילנה זינגל שטוענת כי המהלך כולו אינו חוקי ולא ניתן להכריח הורים לחסן את ילדיהם. צפו בדיון

   

   

  איתי ברשדסקי, החליט לא להכניס ילדים לא מחוסנים לגן אותו הוא מנהל ברמת השרון. היוזמה שלו בגן שהוא מנהל ברמת השרון התחילה את הסערה בין תומכי החיסונים והמתנגדים להם.

   

  בינתיים, החליטו איגוד רופאי הילדים לתמוך בהחלטה ארצית ולהמליץ לאסור על כניסת ילדים לא מחוסנים  לגנים. יום אחרי ההחלטה הזמנו אותו לאולפן ynet מול עו"ד אילנה זינגל המתנגדת לכפיית חיסונים.

   

  לדבריו, הוא העריך כי ההחלטה תעורר הדים, אבל לגמרי אין לו בעיה עם זה. "ציפינו וידענו שזה יגיע, הכינו אותנו לזה, אז כן, יש כמה אנשים שבוחרים במילים שאולי לא נעלה פה, אבל בוחרים לכנות אותנו בשמות גנאי.

   

  "החלטתי את ההחלטה הזו קודם כל לטובת הילדים הבריאים ולטובת מי שכן מחסן ולטובת כל מי שילדים לא מחוסנים עלולים לפגוע בו. ילדים עם מערכות חיסון מוחלשות, הורים, וגם אנשי צוות, שעלולים להיפגע מילדים לא מחוסנים. אז הבחירה היא לא נגד אף אחד אחר, אני באמת מכבד בחירות של כל אחד.

   

  "אנחנו בחרנו להקשיב להמלצת רופאים, הרבה מאוד רופאים, למעשה כל הקהילה הרפואית בעולם, והנה עכשיו איגוד רופאי הילדים בישראל מאחורינו אז כנראה שזה נכון. בחרנו להקשיב להמלצות שלהם, שהם חד משמעית בעד חיסונים".

   

  עו"ד זינגל, אומרת בתגובה: "אני חושבת שההחלטה הזאת היא לא חוקית, היא נגד טובת הציבור, מאוד לא מקובלת. אני נתקלתי בהמון נזקים לילדים מחוסנים במאות מקרים שטיפלתי בהם לאורך השנים. זה מאוד לא חוקי לדעתי".

   

  ברשדסקי מסכם ואומר: "אנחנו לא מחייבים אף אחד לחסן, לא כופים. בסך הכל אומרים שבגן שלנו, ואני מקווה שיהיו עוד כאלה, מקבלים ילדים שמציגים פנקס חיסונים, עם החיסונים בתוקף על פי גיל ועל פי המלצות משרד הבריאות. כל אחד יכול לבחור לעצמו איזה גן שהוא רוצה".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  סערת החיסונים לילדי הגן
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים