שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נפתח משפט המחבל שרצח את לוחם דובדבן: "ירקו לנו בפרצוף"

  משפחתו של רונן לוברסקי זועמת על כך שהרכב השופטים ששובץ למשפט המחבל לא יוכל לגזור עליו עונש מוות. "זו בושה, איך אפשר לדבר על הרתעה?", אמר אביו של רונן. אחיו אריק הוסיף: "במקום גזר דין מוות, המחבל ישב בפאנן בכלא"

   

   

   

  בבית המשפט הצבאי שבמחנה עופר נפתח היום (ד') משפטו של איסלאם יוסף אבו חמיד, תושב מחנה הפליטים אל-עאמרי שבפאתי רמאללה, שהשליך את לוח השיש שפגע בסמ"ר רונן לוברסקי ז"ל והרג אותו בחודש מאי האחרון. אבו חמיד נאשם בהריגה בכוונה, סעיף השווה ערך לרצח. סנגורו של אבו חמיד ביקש לדחות את משפטו כדי ללמוד את כתב האישום נגדו. עקב כך, נדחה הדיון בחודשיים.

   

  ולדימיר לוברסקי , אביו של רונן ז"ל, אמר בפתח המשפט: "אנחנו מצפים מהתביעה הצבאית לגזור עונש מוות על מנת לחזק את ההרתעה". במשפחת לוברסקי כעסו על הרכב השופטים, המורכב משני רבי סרנים וסגן אלוף, שלא יכול לגזור עונש מוות (רק הרכב של שלושה סגני אלופים יכול לגזור עונש מוות, א.ב.ק.).

   

  ולדימיר התייחס לאחר הדיון להרכב השופטים ואמר: "זה ביזיון שאין לי מילים. אנחנו נלחמים על הרכב השופטים. מערכת המשפט שמה את עצמה מעל למערכת הפוליטית ומחליטה מה יהיה עוד לפני תחילת המשפט. הרכב השופטים לא מאפשר עונש מוות. זו בושה. איך אפשר לדבר על הרתעה?".

   

  הוא הדגיש: "אנחנו רוצים למנוע את הרצח הבא ושלא יהיו יותר משפחות שכולות". בסיום הדיון צעקו קרובי משפחתו של סמ"ר לוברסקי על משפחת המחבל: "תעופו מפה. ביזיון".

   

  ולדימיר לוברסקי בבית המשפט הצבאי בעופר טרם דיונו של יוסף איסלאם אבו חמיד (צילום: עמית שאבי)
  (צילום: עמית שאבי)

  ולדימיר לוברסקי בבית המשפט הצבאי בעופר טרם דיונו של יוסף איסלאם אבו חמיד (צילום: עמית שאבי)
  (צילום: עמית שאבי)

  אריק לוברסקי, אחיו של רונן, אמר: "הבקשה שלנו הייתה: לא לסכל את העונש מוות, שישמו שלושה סגני אלופים בהרכב". הוא מסר כי המשפחה טרם קיבלה התייחסות בנושא הריסת ביתו של המחבל וכי הם מאוכזבים מכך. "זו התמרחות שלא ברורה לי. כבר הוציאו צו הריסה לבית וכאן זה מתעכב. זו בדיחה ואף אחד לא מסביר למה זה קורה".

   

  מוריס הירש, עורך הדין של משפחת לוברסקי, מסר: "ביקשנו פעם אחר פעם מאסרי עולם למחבלים. העונש הזה כבר לא מרתיע. הגיע הזמן לשנות את המדיניות ולבחור בעונש שירתיע את המחבלים כדי למנוע את הרצח הבא. זו הבקשה, היא מאוד פשוטה".

   

  אריק לוברסקי הוסיף בשיחת טלפון עם ynet כי "מה שקרה כאן זה ביזיון אחד גדול. ירקו לנו בפנים. שכל מי שהחליט יסתכל לנו ולכל המשפחות השכולות בעיניים, שיביטו על החיילים שהיו כאן איתנו, החברים של אחי. במקום לקבל גזר דין מוות המחבל ישב בפנאן בכלא".

   

  יו"ר תנועת "אם תרצו", מתן פלג, שמלווה את המשפחה יחד עם פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות, אמר: "אנחנו מתמודדים עם משפחה שלמה של מחבלים, המקבלים כספים מן הרשות הפלסטינית בגלל מעשיהם הנפשעים. הם הפכו את הטרור לענף כלכלי ומשפחתי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי
  סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל
  מתוך עמוד הפייסבוק של רונן לוברסקי
  מומלצים