שתף קטע נבחר

עכשיו זה רשמי: מי עדן החלה לקבל מים מחברת מקורות; האישור - לחצי שנה

מעיין הסלוקיה, שבו השתמשה מי עדן עד השבוע שעבר, מושבת בשל חשש לזיהומים שונים; מקורות מכינה את השטח לקידוח שני שישמש את החברה באופן קבוע

חברת מי עדן קיבלה הערב (א') אישור רשמי ממשרד הבריאות להשתמש בקידוח יבשתי של חברת המים הלאומית "מקורות", מה שמאפשר לה לחזור ולמלא בקבוקים וכדי מים בהתאם לביקוש הנדרש. מעיין הסלוקיה, שבו השתמשה החברה עד לשבוע שעבר, מושבת ואין אישור להשתמש בו בשל חשש לזיהומים שונים.

 

מי עדן והזיהום - מתי התגלה ומה דווח? שאלות ותשובות

עקב חריגה בדגימה: מי עדן הפסיקה את הפקת המים מהמעיין

 

כפי שפורסם הבוקר ב"כלכליסט", מי עדן כבר קיבלה את אישור רשות המים למהלך, והחתימה האחרונה הגיעה כאמור ממשרד הבריאות. בשלב זה מי עדן מקבלת מים בהיקף של 50 קוב לשעה.

שישיית בקבוקי מי עדן ()
 

בשלב זה האישור שניתן הוא לחצי שנה, אולם מי עדן כבר מתכננת לעבור לקידוח היבשתי בצורה קבועה.

 

בשלב הראשון מי עדן תשלים את חוסר ההיצע; במקביל היא מתכננת קידוח יבשתי שני מול חברת מקורות שישמש אותה באופן קבוע. הקידוח היבשתי שהיא משתמשת בו כעת נקרא "מי עדן 1", והוא קיים עשור ויותר ושמו ניתן לו ללא קשר לשם החברה, למרות הסמיכות הגיאוגרפית שלו למעיין הסלוקיה.

 

מבדיקת כלכליסט עולה שמקורות מכינה את השטח לקידוח שני, "מי עדן 2", שישמש את החברה באופן קבוע או כשיגמר ההיתר החצי שנתי שניתן לה עכשיו לשימוש ב"מי עדן 1".

 

לדברי יריב שפירא, מנכ"ל מי עדן, "מי עדן היא חלוצת המים המינרליים בישראל. לאורך השנים הקפידה החברה לספק ללקוחותיה מוצרים איכותיים, בריאים ובטוחים לשתייה. במעבר זה אנו מבטיחים לקהל לקוחותינו הנאמן, כי איכותם וטעמם של המים יישמרו וכי נמשיך לייצר מוצרים ברמת איכות מהגבוהות בעולם. הפתרון עליו החלטנו הינו מיטבי ומשלב את אינטרס הטבע עם צרכני קהל לקוחותינו. אנו נפיק מים ממקור 'מי עדן 1' מעומק האדמה באופן שיבטיח את איכותם וטעמם, ומי מעיין הסלוקיה יופנו לטבע לתועלת החי, הצומח והאדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים