שתף קטע נבחר

עקב חריגה בדגימה: מי עדן הפסיקה את הפקת המים מהמעיין

החברה מסרה כי בבדיקה שבוצעה ב-24 השעות האחרונות במעיין הסלוקיה נתגלתה חריגה מהתקן, וכניסת המים מהמעיין למפעל הופסקה באופן מיידי. עוד נמסר כי המפעל ממשיך למלא את הבקבוקים ואת כדי המים ממכלי אגירת המים הנמצאים במפעל בקצרין. אתמול דווח ב"כלכליסט" על שיבושים באספקת מי עדן על רקע זיהומי המים בגולן

 

 

 

מי עדן הודיעה הבוקר (ד') כי בבדיקה האחרונה שבוצעה ב-24 השעות האחרונות במעיין הסלוקיה התגלתה חריגה מהתקן, וכניסת המים מהמעיין למפעל הופסקה באופן מיידי. החברה מסרה כי העניין דווח למשרד הבריאות, כמתבקש במקרים כאלו.

 

מקורות הזרימה מים למי עדן בשל זיהומי הנחלים

שיבושים באספקת מי עדן בשל הזיהום בגולן

שאלות ותשובות: איך מזהים "עכברת" ומתי לרוץ למיון? 

 

אתמול לעומת זאת מסרה מי עדן כי "אין זיהום במעיין הסלוקיה", אך הודתה כי "בחודש האחרון הופסק הייצור פעמיים למשך מספר ימים בעקבות חריגה אשר נמצאה במי המעיין. מי עדן שבה לייצר לאחר שווידאה כי מי המעיין תקינים ולאחר אישורו של משרד הבריאות".

 

מהחברה נמסר הבוקר כאמור כי בבדיקה האחרונה התגלתה חריגה: "מי עדן מבצעת דגימות במי מעיין הסלוקיה פעמיים ביום באופן שוטף. בנוסף מבצעת החברה דגימות בתהליך הייצור על בסיס שעתי. המפעל ממשיך בעבודה שגרתית וממלא את הבקבוקים וכדי המים ממכלי אגירת המים הנמצאים במפעל מי עדן בקצרין. המים שבמלאי המפעל נבדקו ונמצאו תקינים". לפי החברה, מכלי אגירת המים שבמפעל אוגרים את מי המעיין, ונמצאו תקינים.

שישיית בקבוקי מי עדן ()
שישיית בקבוקי מי עדן
 

עוד נמסר מהחברה כי "מי עדן פועלת בהתאם לתקני איכות מהגבוהים ומהמחמירים בעולם. החברה מבהירה שכל מוצריה יוצאים לשיווק רק לאחר שנבדקו כנדרש והתוצאות נמצאו תקינות".

 

אתמול נמסר ממשרד הבריאות: "ככלל, בהתאם לחקיקה ייצור ומילוי של מים מינרליים מחויבים בביצוע בדיקות יומיות למקור המים. גם חברת מי עדן מחויבת על פי חוק לבצע בין היתר בדיקות מיקרוביולוגיות למקור המים, כולל לתוצרת מוגמרת, ובטרם שיווק המוצרים. לכן מתבצעות בדיקות שוטפות כל הזמן, וכאשר יש חריגה הייצור והשיווק נעצרים.

 

"במהלך הקיץ האחרון היו שני אירועי חריגות במי המעיין. מרגע גילוי החריגות המפעל הפסיק מילוי ושיווק מוצרים עד לקבלת תוצאות תקינות, וזאת בהתאם לנהלים. לאחר קבלת תוצאות תקינות ב-6 באוגוסט חודש הייצור במפעל. מאז מתבצעות בדיקות שוטפות ואין חריגות". עוד נמסר ממשרד הבריאות כי שני אירועי החריגות היו אירועים שוטפים שלא קשורים לעכברת, ושלא חייבו דיווח.

 

אתמול דווח ב"כלכליסט" על שיבושים באספקת מי עדן בשבועות האחרונים, על רקע זיהומי המים בגולן. צרכנים שחיפשו את המוצר טוענים כי זה מספר ימים הם נתקלים במחסור, וברשתות השיווק אישרו כי קייימים שיבושים באספקת המוצרים בימים האחרונים. המחסור בא לידי ביטוי גם בחלוקת כדי מים ללקוחות מנויים של מי עדן, שהחברה הודיעה להם על שיבושים באספקה. מעיין סלוקיה, שממנו מופקים מי עדן, נמצא ברמת הגולן בין נחל יהודיה לנחל זוויתן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
שישיית בקבוקי מי עדן מים מינרליים
מומלצים