שתף קטע נבחר

התיירים חוזרים לאילת

לפחות שישה קווים חדשים ייפתחו החורף לטיסות ישירות מאירופה לעיר הנופש הדרומית. התחזית: בתוך שנתיים יוכפל ל-100 מספר הטיסות השבועיות הישירות מאירופה לאילת

אילת (צילום: shutterstock)
שדה התעופה של אילת(צילום: shutterstock)

אילת חוזרת למפת התיירות: לפחות שישה קווים חדשים ייפתחו בחורף הקרוב בטיסות ישירות מאירופה לאילת. במשרד התיירות צופים כי בתוך שנתיים יוכפל מספר הטיסות השבועיות הישירות מאירופה לאילת מ-50 בחורף שעבר ל-100 טיסות בשבוע.

 

החל מהחורף: קו ישיר מאילת לבודפשט וסופיה

 

לדברי מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, הגידול בתיירות נובע בין היתר מהנוהל לסבסד חברות תעופה שמגיעות לאילת בסכום של 60 אירו עבור כל נוסע, וגם כאלה שפותחות קווים חדשים לתל אביב.

 

בעקבות זאת הוחלט לתת בונוס לחברות תעופה שהגדילו את פעילותן באילת ליותר מ-14 טיסות שבועיות, ויגדילו את מספר הנוסעים שיביאו לישראל בהשוואה לשנה שעברה. הבונוס הוא תוספת של 10% לסכום של 60 אירו שכאמור מקבלות כיום החברות עבור כל נוסע. במשרד התיירות מציינים כי הודות להגדלת הסבסוד, וויזאייר וריינאייר הוסיפו טיסות לאילת.

  

בעונת החורף האחרונה נחתו באילת כ-112 אלף תיירים שהוציאו יותר מחצי מיליארד שקל - כך על פי הנתונים של משרד התיירות. הדבר מעיד על כך שאילת חוזרת למפת תיירות החורף, לאחר שנים רבות שבהן היא פשוט נמחקה ממנה.

 

נתון מעניין נוסף הוא השינוי בארצות שמהן מגיעים התיירים: בשנה שעברה הגיעו טיסות רבות מיעדים במזרח אירופה כמו פוזנן, ואילו השנה יגיעו גם ממערב אירופה: מדריד, אמסטרדם, ציריך, וינה, פרנקפורט, לונדון ומינכן.

 

אינפו אילת ()

"נוהל הסבסוד חולל מהפכה", אומר הלוי. "כשהתחילו לבנות את שדה התעופה בתמנע לא היו מתוכננות טיסות מאירופה. במשרדי האוצר לא האמינו שהסבסוד יועיל, אבל ההוכחה היא שאנחנו נמצאים בדהירה ומביאים עוד ועוד תיירים לאילת. המהלך הזה שינה את המעמד של אילת והחזיר אותה להיות עיר תיירות בינלאומית.

 

לדבריו, בחורף הקרוב צפויה עלייה במספר התיירים באילת, ובקצב הגידול הזה תוך שנתיים ינחתו באילת 100 טיסות ישירות מאירופה מדי שבוע (לעומת 50 טיסות בחורף שחלף וצפי ל-60 טיסות שבועיות בחורף הקרוב).

אילת (צילום: shutterstock)
במשרד התיירות אופטימיים(צילום: shutterstock)
 

ההערכה היא כי בחורף הקרוב יגיעו לאילת כ-145 אלף תיירים, ובחורף שלאחר מכן מספרם עשוי להגיע ל-190 עד 200 אלף. מנתוני החורף האחרון באילת עולה כי 42.5% מהתיירים שהגיעו לעיר בטיסות ישירות היו בני 20 עד 40, ואילו 34.8% היו בני 65-40. בקרב התיירים מפולין ומגרמניה ניכר רוב בולט של צעירים, ואילו בין התיירים מרוסיה ומסקנדינביה היה רוב למבוגרים.

 

שר התיירות יריב לוין אמר כי "נוהל הטיסות לאילת מוכיח את עצמו שוב ושוב, עם עלייה במספר התיירים כבר שנה שלישית ברציפות, ושם את אילת על המפה הבינלאומית. המאמצים לשווק את הדרום, הנגב והערבה כיעדי נופש אטרקטיביים עם מזג אוויר נוח ברוב ימות השנה, בשילוב התמיכה ביזמים ובפיתוח תשתיות תיירותית, לינה ואירוח, מביאים אותנו לשיאים חדשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
שדה התעופה באילת
צילום: shutterstock
מומלצים