שתף קטע נבחר

הונאה: שופרסל לא מחלקת קופונים בשווי 900 ש'

מתחזים שלחו הודעת ספאם שהופצה במהירות בוואטסאפ, לפיה שופרסל מחלקת קופונים בחינם לרגל חגיגות 60 שנה להיווסדה. הקישור בהודעה מוביל להורדת קובץ שאינו קשור לרשת. "מדובר בתרמית שאינה קשורה לשופרסל בשום צורה"

אל תלחצו על הלינק הזה: הודעה לפיה שופרסל מחלקת קופונים בשווי 900 שקל חינם רצה בוואטסאפ ביממה האחרונה ורשת שופרסל מכחישה כל קשר ל"מבצע". בהודעה נכתב: "שופרסל חוגגת את יום הולדתו (כך במקור מ.ק) ה-60 ומספקת קופונים חינם בשווי 900 שקל. רק קיבלתי את השובר שלי. להודעה מצורף לינק". 

 

לחצתם על הקישור הבעייתי בהודעה המזויפת משופרסל? כיתבו לנו >>

 

"זכיתם" במאות אלפי אירו בסמס? הנה האמת

 

הונאה שופרסל (צילום מסך מוואטסאפ)
אשרי המאמין. שופרסל מחלקת 900 שקל חינם אם רק תלחצו על הלינק המסתורי והכלל לא חשוד הזה(צילום מסך מוואטסאפ)

 

 

זמן קצר לאחר שההודעה תפסה תאוצה, נשלחה הודעת אזהרה, שגם היא הופצה בוואטסאפ. כותרתה: "הודעה חשובה ומשותפת למשרד הביטחון ויחידת הסייבר 23.08.2018 נכון לשעה 00:20". לא ברור אם גם זו הודעת התחזות אך היא הזהירה את הציבור מפני "המבצע" המזויף של שופרסל: "אזרחים יקרים רץ בווצטאפ בשעות האחרונות הודעה שרשת שופרסל חוגגת 60 ומעניקה קופונים ע"ס 900 שקל. בסיום השלבים מועברים להורדת אפלייקציה (כך במקור מ.ק) לא מוכרת, שימו לב מדובר בתרגיל חכם של החמאס שבעזרת האפליקציה המכשיר טלפון שלכם הופך לכלי ריגול! אנו מודיעים בזאת שכל מי שנפל בזה והוריד את האפליקציה חייב למחוק אותה ולבצע שחזור מלא לטלפון". ממשרד הביטחון נמסר, כי לא מדובר בהודעה ממשרד הביטחון.


הונאה שופרסל (צילום מסך מוואטסאפ)
הודעת התגובה שאנשים הפיצו בעקבות קבלת הודעת המבצע המזויף(צילום מסך מוואטסאפ)

 

מדובר בסוג הונאות שכיח ביותר. ישראלים קיבלו בעבר הודעות על "זכייה" בכרטיסי טיסה ו"זכייה" בהגרלת הלוטו האירופי וב"הגרלה" של מיקרוסופט וקוקה קולה. כל אלה הן תרמיות שמטרתן גניבת פרטים, השתלת תוכנה זדונית או גניבת כסף. כמו הונאת הטאבלטים של חברות הסלולר בעבר, התרמיות האלה מנצלות חולשה אנושית: להגיד כן למתנות חינם. 

 

משופרסל נמסר בתגובה: "נודע לנו כי בשעות האחרונות מתבצעת הונאה ברחבי הרשת ששופרסל חוגגת 60 שנה ומעניקה קופונים ע"ס 900 שקל. מדובר בתרמית שאינה קשורה לשופרסל בשום צורה שהיא ואנו מבקשים להזהיר את הציבור לא להשתמש ולהיכנס לקישור בנושא שכן הוא עשוי לכלול וירוסים או כל דבר פוגעני אחר. שופרסל פנתה למשטרה והעניין בטיפול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים