שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "רופאת השיניים התחזתה לרופאה פלסטית וגרמה לנזק"

  בימים האחרונים הגישה אישה תושבת ערד תביעה בגין רשלנות רפואית נגד רופאת השיניים ד"ר ויטה יעקובלב, שלטענתה ביצעה בה ניתוח קוסמטי שלא הייתה מוסמכת לבצעו וגרמה לנזק חמור ובלתי הפיך בפניה. "המכון הציג את עצמו כמתמחה בטיפולי אסתטיקה והסתיר את העובדה שמדובר ברופאת שיניים". הנתבעת סירבה להגיב

  רופאת שיניים התחזתה לרופאה פלסטית, ביצעה ניתוח אסתטי בפניה של מטופלת כבת 63 מערד – וגרמה לה נזקים חמורים. כך נטען בתביעה המתבררת בימים אלה בבית המשפט השלום תל אביב. על פי התביעה, כתוצאה מהניתוח, שהרופאה לא הייתה מוסמכת לבצע, לקתה המטופלת בזיהום חמור בלחיה השמאלית.

   

  בימים האחרונים הגישה אישה תושבת ערד תביעה בגין רשלנות רפואית נגד ד"ר ויטה יעקובלב. לטענתה, מכון "FACE IT" בתל אביב, שהעסיק את הרופאה, הציג את עצמו כמתמחה בטיפולי אסתטיקה והסתיר את העובדה שמדובר ברופאה עם התמחות בשיניים.

   

  הרמת פנים (צילום: shutterstock)
  "הרופאה ביצעה ניתוח שלא הייתה לה הסמכה לבצע"(צילום: shutterstock)

   

  באוקטובר 2013 הוציא משרד הבריאות חוזר העוסק בביצוע טיפולים קוסמטיים על ידי רופאי שיניים, ובו נכתב כי רופאי שיניים רשאים לעסוק במקצועם לפי פקודת רופאי השיניים בלבד, וכי הם רשאים להזריק בוטוקס רק אם הדבר נעשה במסגרת טיפול שיניים בחלל הפה בלבד.

   

  לדברי המטופלת, הרופאה במכון FACE IT הציגה את הטיפול, מזו ליפטינג (הרמת פנים באמצעות חוטים), כהליך קצר, פשוט, ללא כאבים, סיבוכים או סיכונים, וסיפרה כי היא בעלת ניסיון רב בתחום. על פי כתב התביעה, הטיפול בוצע תחת הרדמה מקומית, באמצעות 5 חוטים בכל צד, וכן בוצע טיפול לעיבוי השפתיים.

   

  על פי כתב התביעה, שהוגש על ידי עורכי הדין עדי אברג'יל-ברוורמן ודוד פייל, לאחר שהמטופלת התלוננה על כאבים עזים ודימום, ניסתה רופאת השיניים לטפל בזיהום בעצמה ולא הפנתה את המטופלת למיון או למומחה לכירורגיה פלסטית לקבלת טיפול מיידי כמתחייב. בעקבות כך התפשט הזיהום עד למצב שבו נדרש ניתוח מורכב להוצאת החוטים מפניה של האישה שהסבו לה כאבים עזים.

   

  עוד כתבות:

  רופא ב"לאומית" למטופלת: "בשואה לא היו שמנים"

  "הרופאה סירבה לטפל באישה שהתמוטטה כי 'נגמרה לה המשמרת'"

  לינוי בר גפן: אלה הצלקות בפנים שלי מאבעבועות רוח

   

  לתביעה צורפה חוות דעתו של ד"ר אפרים דביר, מומחה לכירורגיה פלסטית, אשר קבע כי ההליך שבוצע בפניה של המטופלת היה רשלני, שטחי וללא שמירה על הוראות הסטריליזציה למניעת זיהומים. ד"ר דביר העריך את נכותה של המטופלת כתוצאה מרשלנות הנתבעות בשיעור של 20%.

   

  עורכי הדין המייצגים את האישה טוענים שאילו היה משרד הבריאות אוכף את ההנחיות לפיהן חל איסור על רופאי שיניים לבצע פעולות קוסמטיות, ייתכן כי האירוע היה נמנע והתובעת הייתה מבצעת את ההליך הקוסמטי, אם בכלל, על ידי רופא שזהו תחום מומחיותו.

   

  כתוצאה מהניתוח הכושל, נטען בכתב התביעה שהאישה נותרה עם צלקות נרחבות, מכערות ומכאיבות בפניה, סבלה ממתח נפשי רב ודיכאון עד להופעת גרד ופריחה בגופה, ואף טופלה נפשית. בנוסף היא פוטרה מעבודתה, בן זוגה נפרד ממנה, והיא נאלצה להיתמך ולהיעזר בארבעת ילדיה.

   

  תביעה של מיליוני שקלים: הנתבעת סירבה להתייחס

  בעקבות כך, הגישה האישה באמצעות עורכי הדין אברג'יל-ברוורמן ופייל תביעת פיצויים על סך מיליוני שקלים נגד מכון FACE IT, רופאת השיניים, קופת חולים לאומית שבה חברה המטופלת ומשרד הבריאות.

   

  "בניגוד למצופה לא בוצעה כל פעולת אכיפה מטעם גורמי המדינה ומשרד הבריאות נגד רופאי שיניים העוסקים בתחום האסתטי", אמרו עורכי הדין שהגישו את התביעה. "בכך איפשר משרד הבריאות לנתבעות להמשיך לעסוק בתחום זה ללא כל הפרעה"

   

  ד"ר ויטה יעקובלב סירבה להתייחס לתביעה ומסרה שאת גרסתה תמסור בבית המשפט.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  תביעה בגין רשלנות רפואית נגד רופאת שיניים
  צילום: shutterstock
  צילום: רן כליף
  עורך הדין דוד פייל
  צילום: רן כליף
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים