שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושרה הגשת ייצוגית נגד בזק בסך 2 מיליארד שקל
  חברת ע.א.ד.א ליעד אחזקות הגישה את התביעה בטענה שבזק לא דיווחה על הרפורמה וההפחתה בדמי הקישוריות בדיווח מיידי. השופטת: "אין ספק כי המידע בדבר חיוב בזק לספק למתחרותיה את שירותי הטלפוניה – הוא בגדר מידע מהותי"

  "אין ספק כי המידע בדבר חיוב בזק לספק למתחרותיה את שירותי הטלפוניה – הוא בגדר מידע מהותי", כך קבעה שופטת המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בת"א דניה קרת-מאיר, שאישרה היום (ב') את הגשת התביעה הייצוגית נגד בזק על כך שלא ציינה כמהותי בדיווחיה סדרה של מהלכים שנוגעים לרפורמת השוק הסיטונאי ולהפחתת דמי הקישוריות.

   

  משרד התקשורת עוצר את מדפסת הכסף של בזק

  משרד התקשורת הורה לבזק למכור בזול שירותי טלפוניה קווית למתחרות  

   

  את התביעה על סך שני מיליארד שקל הגישו עורכי הדין רונן עדיני ואפי שאשא בשם ע.א.ד.א ליעד אחזקות. לטענתם "בזק בחרה להעלים מציבור המשקיעים את אבדן ההכנסות הדרמתי הצפוי לה", ולכן עליה לפצותה. קרת-מאיר קיבלה את הטענה שמדובר בחומר "מהותי לגביו הייתה החברה צריכה לפרסם דיווח מהותי".

    (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)
   

  בזק טענה כי הרפורמה אינה חשובה ולכן אינה מהווה "מידע מהותי" לציבור המשקיעים וכי היא לא היתה צריכה לדווח עליה יותר ממה שכפי שעשתה בפועל.

   

  עדיני ושאשא מוסיפים שכאשר כבר דיווחה, עשתה זאת בזק בצורה מוצנעת תוך שניסתה לגמד את חשיבות הרפורמה. הם אף הצביעו על הסתירה בכך שבזק עתרה לבג"ץ ואף הגישה עתירה מנהלית נגד משרד התקשורת שם תקפה בחריפות את הרפורמה כפוגעת בה קשות ובמקביל טענה כי המידע אודותיה אינו חשוב או מהותי.

   

  השופטת פסקה 150 אלף שקל הוצאות משפט בבקשת האישור לטובת המבקשת-התובעת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים