שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סנגורו של ביטן: "עדי המדינה אינטרסנטים ומסלפים נתונים"

  עו"ד אפרים דמרי התייחס באולפן ynet לגרסה של עד המדינה דרור גלזר, לפיה שילם לביטן במזומן 55 אלף דולר: "להד"ם. לאחר הראיות שח"כ ביטן יציג המדינה תופתע ותראה שבאמת לא כצעקתה"

   

  עו"ד דמרי, סניגורו של ח"כ ביטן

  עו"ד דמרי, סניגורו של ח"כ ביטן

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "הרבה פעמים עדי מדינה מספרים כל מיני סיפורים כדי להציל את עורם, יש הרבה עדי מדינה שהתוודו לאחרונה, כמו בתיק של השר שלמה בניזרי". כך אמר היום (ד') לאולפן ynet סנגורו של חבר הכנסת דוד ביטן, עורך הדין אפרים דימרי. ביטן הגיע אתמול ליחידת להב 433 לצורך המשך החקירה בעניינו, ובין השאר שמע לראשונה מפי החוקרים את גרסתו של עד המדינה דרור גלזר, שנחשפה ב-ynet, לפיה הוא שילם לביטן שוחד של 55 אלף דולר במזומן תמורת עזרתו בקידום פרויקטים בתל אביב.

   

  "מבחינתי וגם מבחינתו של ח"כ ביטן אנחנו לא מוציאים פרטים מהחקירה עצמה", אמר עורך הדין דמרי. "לגבי ה-55 אלף דולר, אני רוצה לומר: להד"ם. את ההסבר מסר ביטן לחוקריו ואך ורק לחוקריו. שיהיה ברור, ח"כ ביטן, בשלוש חקירות הראשונות, מעל 45 שעות של חקירה, דיבר ומסר גירסה לחוקרים. לאחר החקירה השלישית קיבלנו החלטה אסטרטגית לשתוק, מכיוון שגילינו שהמון נתונים מהחקירה יוצאים לתקשורת. אנחנו לא מאשימים אף אחד בהדלפה, שלא ישתמע מכך משהו אחר. לאחר מכן ח"כ ביטן בא ואמר: 'אוקיי, אחרי ההפסקה שעשינו יש לי מה לומר, זה גם מגובה בראיות ויש לי מסמכים לכל מה שאני אומר. הגירסה שלי היא טובה, מהימנה ומניחה את הדעת'".

  דוד ביטן (צילום: צביקה טישלר)
  חבר הכנסת דוד ביטן אתמול, בעת שנחקר בלהב 433(צילום: צביקה טישלר)

  לגבי הגירסאות של עדי המדינה אמר עו"ד דמרי: "עדיין לא קראתי את כל גירסאותיהם, אני יכול רק לומר שמהשאלות שח"כ ביטן נשאל, הוא משיב טוב, הוא משיב מצוין, הוא משיב תשובה שמניחה את הדעת ומגובה במסמכים, ח"כ ביטן ענה לשאלות החוקרים כשעימתו אותו מול הגירסאות של אותם עדי מדינה ככל וישנם. אנחנו סבורים שיתברר בסופו של דבר שעדי המדינה הם עדים אינטרסנטיים, סילפו נתונים, סילפו פרטים. אתם תיווכחו לדעת שלאחר הראיות שח"כ ביטן יציג, שחלק מהן הוא כבר הציג בפני חוקריו, המדינה תופתע ותראה שבאמת לא כצעקתה, רואים צל הרים כהרים".

   

  לגבי העובדה שח"כ ביטן לא מתראיין בנושא אמר עו"ד דמרי: "ח"כ ביטן משיקוליו האישיים החליט לא להתראיין. כרגע הוא ח"כ מאוד פעיל, על צווארו מונחות עכשיו כל הבחירות המוניציפליות בארץ כי הוא יו"ר הוועדה המוניציפלית בתנועת הליכוד. הוא עובד ללא לאות, סביב השעון".

   

  עד המדינה גלזר סיפר כי אחד מתפקידיו של ביטן היה להרחיק פקחי בנייה שהגיעו לאתר שלו. את הכסף, טען גלזר, העביר במזומן באמצעות מקורבו של ביטן, משה יוסף. ביטן, ששבר הפעם שתיקה, השיב לחוקרים: "אכן נתתי שירותים לגלזר וזה היה במסגרת ייעוץ משפטי. היה לי אישור לעסוק בכך".

   

  ביטן ביקש בחקירתו להתעמת עם מקורבו משה יוסף וגם עם גלזר, אך החוקרים העדיפו בשלב זה שלא לבצע את העימות. החוקרים הפתיעו את ביטן כשהציגו לו את עדותו של גלזר, שהייתה מגובה גם בגרסתו של יוסף.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים