שתף קטע נבחר

לראשונה: כתב אישום פלילי נגד סרבן גט

כתב אישום ראשון מסוגו נגד סרבן גט בבקשה להטיל עליו עונש מאסר, בשל סירובו להתגרש מאשתו בנפרד, הוגש היום על ידי פרקליטות מחוז ירושלים. המהלך - בהמשך למדיניות החדשה של פרקליט המדינה, והוא נוגע באחד ממקרי הסרבנות הקשים שידעה ישראל

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית משפט השלום בבירה כתב אישום ראשון מסוגו נגד סרבן גט, ומבקשת להטיל עליו עונש מאסר בגלל סירובו להתגרש מאשתו בנפרד. מדובר ביישום ראשון של קביעת היועץ המשפטי לממשלה ב-2016, שלפיה מדובר בעבירה פלילית. הבוקר (ד') כבר התקיים דיון ראשון בתיק המדובר.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

מדובר באחד ממקרי הסרבנות הקשים ביותר בישראל, שבו מ' הותיר את אשתו בנפרד, צ', עגונה במשך כמעט 20 שנה, 17 מתוכן שישב בבית הכלא – תקופת המאסר הארוכה ביותר על עבירה זו. עד עתה הוא נכלא הודות לכלים משפטיים שונים שנקט בית הדין הרבני, וכעת יש ניסיון ראשון להרשיעו בפלילים ולגזור עליו עונש מאסר בהתאם.

 

כתב האישום נגד מ' בא בהמשך למדיניות החדשה של פרקליט המדינה, שלפיה ניתן לפתוח בהליכים פליליים נגד סרבנים, בכפוף לאישור בית הדין הרבני כי הגברת הלחץ עליהם לגרש את נשותיהם לא תפגום בכשרות הגטים העתידיים. מטרה נוספת של ההכרה בסרבנות גט כעבירה פלילית היא לאפשר את הסגרתם לישראל של סרבנים שנמלטו מהארץ.

 

לאחרונה אירעו מספר מקרים שבהם בוטלו קידושיהן של מסורבות גט קשות למפרע, הליך שמשמעותו ההלכתית היא כאילו האישה לא הייתה נשואה כלל והיא מותרת לכל אדם (גם כהן), לרוב לאחר שנמצא פגם בקידושיה (כמו עד שאיננו כשר בחופה). מרבית ביטולי הקידושין נערכו בבתי דין פרטיים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עכשיו זו עבירה פלילית
צילום: גיל יוחנן
מומלצים