שתף קטע נבחר

"אני מחויב להתחפש לסטרייט דתי כדי לראות את ילדיי"

לפני שלוש שנים יצא עמית מהארון ומהדת, וכיום הוא חי עם בן זוג. אלא שסעיף בהסכם הגירושין שעליו חתם בלחץ, לטענתו - מחייב אותו לפגוש את ילדיו כשהוא מחופש לדתי ולסטרייט. עמית שמבקש להכיר לילדיו את בן זוגו, מוצא עצמו מודר מפגישות עם ילדיו בהוראת בית הדין, והוא מבטיח: "אאבק על זכותי לחיות את חיי באור"

"הילדים לא מכירים, לא יודעים, אסור שתהיה לי זוגיות - אסור לי להמשיך את החיים": שלוש שנים חלפו מאז יצא עמית (שם בדוי) מהארון והתגרש. כשנפרדו הסכים שלא לספר לילדיו על זהותו המינית - אלא באישור אימם, ולהציג מצג שווא של אורח חיים דתי.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

כיום, כשהוא בן 36, חי בזוגיות עם גבר ומגדיר עצמו כאב מעורב ביותר - מבקש עמית לחשוף את ילדיו לזהותו השלמה. אלא שרצונות לחוד ומציאות לחוד. בשנה האחרונה רואה עמית את ילדיו פחות ופחות.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

עמית היה חלק מהציונות הדתית, עד שלפני שלוש שנים החליט "לצאת מהארון" מכל הבחינות – ומאז הוא חי חיים כפולים. הוא גר באזור המרכז עם בן זוגו שעימו הוא רוצה להתחתן ואף להביא ילדים, ומרבית הסובבים אותו בחיי היום-יום יודעים על זהותו ומקבלים את אורח חייו.

 

עמית
עמית

 

במקביל, הוא נאלץ להעמיד פנים בפני ילדיו וסביבתם כי הוא אדם דתי, שומר מצוות וסטרייט, ולא - הוא עלול לאבד את היקר לו מכל: הקשר עם ילדיו, סיכום שלטענתו קיבל מתוך לחץ שהופעל עליו מצד בני משפחתה של אשתו לשעבר.

 

"אני רוצה לחיות את חיי", הוא אומר בראיון ל-ynet. "אני מבקש להיות עם הילדים שלי ושהם יכירו את בן זוגי. הילדים הם כל עולמי. אני מאוד מחובר אליהם ומאוד פעיל, ומשקיע הרבה בלהיות איתם".

 

פגישה גורלית בחוף הים

עד לפני שנה היו ילדיו של עמית ישנים אצלו מספר פעמים בשבוע וכן בכל סוף שבוע שני. באותה העת, בזמן שעמית היה כבר בטוח במערכת היחסים שלו עם בן זוגו, ג', הוא ביקש מגרושתו כי ייגשו לפסיכולוג כדי להכין את הקרקע לספר לילדיהם, אך היא, לדבריו, סירבה.

 

בימי הקיץ אשתקד, בילה עמית זמן עם ילדיו בחוף הים בתל אביב. בן זוגו ומספר חברים הצטרפו אליהם, והאב הציג אותם, לדבריו, בתור חבריו לעבודה. "לא צויין שם שום נושא להט"בי", משחזר עמית. "זה היה מפגש תמים לחלוטין בים".

 

לאחר שחזרו הילדים לבית אימם, מספר עמית כי קיבל שיחת טלפון מבנו. "הוא שאל אותי לשמות האנשים שהיו איתנו בים. הבנתי שהם נשאלו על זה".

 

הפגישה התמימה בחוף הים הובילה לפגיעה אנושה בקשר של עמית עם ילדיו. כבר שנה שהוא נפגש איתם לפרק זמן מצומצם מאוד במהלך השבוע, והילדים ישנים אצלו לעתים רחוקות, ורק בביתם של קרובי משפחתו או בביתו שלו (שאותו הוא חולק עם בן זוגו) כשהוא לבד בבית.

 

"הרגשתי פושע, זה היה מאוד קשה", מספר עמית. "זה להגיד שאני סוג-ב' כי הם לא יכולים לגור איתי. זו הרגשה שאני לא מספיק טוב, אבא שמוותר על הילדים שלו".

 

"אאבק על זכותי לחיות באור"

בשבועות האחרונים לקח עמית את ילדיו פעם נוספת לחוף הים. בן זוגו, ג', הגיע לביקור קצר ועמית הציג אותו שוב כ"חבר לעבודה". בפעם הזו, לדבריו, משגילתה האם על המקרה - היא הגיעה לבית הוריו, התדפקה על דלתותיהם ודרשה לקחת את הילדים. היא אף הצליחה לעשות כן אך החזירה אותם זמן קצר מאוחר יותר, לאחר פניות חוזרות ונשנות של עמית.

 

בימים האחרונים מתמודד עמית עם איום נוסף - עננה של חוסר וודאות שעלולה לפגוע בשלישית בכמות הזמן שהוא זוכה לבלות עם ילדיו. בית הדין הרבני קיבל את טענת האישה להפרת הסכם הגירושין, ואסר עליו להפגיש את ילדיו עם בן זוגו, צמצם את הסדרי הראיה עימם לימי חול ואף אסר עליו לחשוף בפני הילדים את נטיותיו המיניות או לשוחח עימם בנושא.

 

אבל עמית אומר כי איננו מוותר והוא נערך למאבק משפטי וכלכלי לא פשוט: "אני לא מאמין שבשנת 2018 זה מה שקורה במדינה", הוא אומר. "אאבק על זכותי לחיות את חיי באור. לא עשיתי את כל השינוי הזה - היציאה מהארון והחזרה בשאלה - בשביל להמשיך לחיות בארון מול ילדיי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוצה לראות את הילדים בגלוי
מומלצים