שתף קטע נבחר

הרב אליהו: אסור להשתמש בלולבים מעזה

רבה של צפת, מבכירי רבני הציונות הדתית, הורה היום שלא לקנות לולבים מיובאים מעזה: "מי שמשלם על לולב מעזה - משלם כסף לרשעי עזה. כל שקל שאתה שוקל לידי המוכר היהודי, מגיע בחלקו לרשעים הללו", והוסיף כי נענוע של לולב מעזה בתפילות החג הוא "מצווה הבאה בעבירה"

"מצווה הבאה בעבירה": הרב שמואל אליהו קורא לציבור שלא לקנות לולבים לחג הסוכות מתוצרת עזה המיובאים לישראל, משום שהדבר מחזק את אויבי ישראל. לדבריו, על חבריו הרבנים להימנע ממתן אישורים על הלולבים שמקורם ברצועה, ככשרים לקיום מצוות ארבעת המינים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הרב אליהו, רבה של העיר צפת, חבר מועצת הרבנות הראשית ומהבולטים שברבני הציונות הדתית, טוען כי "מי שמשלם על לולב מעזה - משלם כסף לרשעי עזה. כל שקל שאתה שוקל לידי המוכר היהודי, מגיע בחלקו לרשעים הללו".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"אסור לקנות מהם מחוט ועד שרוך נעל. אסור לקנות מאנשים שיורים טילים ורקטות על שדרות, אשקלון או באר שבע", הוסיף הרב. "אסור לקנות מאלה שחופרים מנהרות שמטרתם לחטוף חיילים או לפגוע בגני ילדים".  

 

 

לדבריו, "יש מספיק לולבים שמקורם בישראל, וחובה עלינו לסייע לחקלאים הישראלים ולא לחקלאים העזתיים, שהם או אחיהם או בניהם שורפים את שדות החקלאים היהודים בדרום". בהקשר זה הזכיר כי "כל העניין של ארבעת המינים הוא אחווה ושותפות בין כל היהודים לסוגיהם השונים, לכן אנחנו אוגדים את ארבעת המינים ומצמידים את האתרוג ללולב להדס ולערבה".

 

"אל תתנו להם פרנסה"

הרב אליהו כתב כי נענוע של לולב מעזה בתפילות החג הוא "מצווה הבאה בעבירה", וסיכם: "אנחנו לא יכולים לקיים את מצוות הלולב בהתעלמות מאחינו שבדרום. אסור לתת פרנסה לרשעים של עזה על חשבון החקלאים תושבי הדרום שסובלים מהרדיפה שלהם".

 

הרב שמואל אליהו (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
הרב שמואל אליהו(צילום: אוהד צויגנברג)

 

בשנה שעברה דיווחה מנהלת התיאום והקישור על העברה של כ-20 אלף לולבים מעזה לישראל, אך השנה סירבה למסור, לשאלת ynet, מה היקף הסחורה המועברת. "היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים, באמצעות מנהלת התיאום והקישור לעזה, מתאמת ייצוא סחורות חקלאיות מרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום", מסרו, "זאת בהתאם לבקשות שמתקבלות מסוחרים ישראלים בהתאם לביקוש בשוק החופשי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מאיפה הלולבים?
צילום: מוטי קמחי
מומלצים