שתף קטע נבחר

דיווח: האשמות חדשות נגד מועמדו של טראמפ לביהמ"ש העליון

על פי ה"ניו יורקר" אישה שלמדה עם השופט ברט קאבנו באוניברסיטת "יל" מספרת כי הוא חשף את עצמו בפניה ודחף את איבר מינו לעבר פניה. עוד דווח כי חברי סנאט דמוקרטים בוחנים את ההאשמה החדשה. השופט הכחיש את הדברים

 

שימוע סנאט ברט קאבנו מועמד עליון טראמפ מעצרים מהומות צעקות (צילום: AP)
"חשף את עצמו ודחף את איבר מינו לעבר פניי". ברט קאבנו(צילום: AP)

חברי סנאט דמוקרטים חוקרים האשמות חדשות של הטרדה מינית נגד ברט קאבנו, מועמדו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לבית המשפט העליון. כך דיווח הלילה (ב') ה"ניו יורקר". על פי הדיווח, מדובר במקרה משנתו הראשונה של קאבנו באוניברסיטת "יל". ביום חמישי הקרוב צפויים קאבנו ואישה נוספת שהאשימה אותו בהטרדה מינית, כריסטין בלייזי פורד, להעיד בפני ועידת המשפט של הסנאט.

 

עוד דווח כי לפחות ארבעה סנאטורים דמוקרטים קיבלו למשרדם מידע בנוגע למקרה ולפחות שניים מהם החלו לבחון את הנושא. אנשי צוות בכירים במפלגה הרפובליקנית קיבלו גם כן את המידע על המקרה הנוסף והביעו בשיחות עם ה"ניו יורקר" חשש כי יש לו סיכוי לפגוע במינויו של קאבנו. מיד לאחר קבלת המידע, חברי הסנאט הרפובליקנים קראו להאיץ את אישורו של קאבנו.

 

דיאן פיינשטיין, הסנאטורית הדמוקרטית הבכירה בוועדת המשפט של הסנאט, קראה לדחות באופן מיידי את תהליך אישורו קאבנו לאחר פרסום דבריה של המתלוננת השנייה נגדו. פיינשטיין שלחה מכתב לראש הוועדה, הסנאטור הרפובליקני צ'אק גראסלי.

 

על פי הדיווח, הסנאטורים הדמוקרטים הבוחנים את ההאשמות החדשות נגד קאבנו מאמינים כי הן מצריכות בדיקה נוספת. "מדובר בהאשמה חמורה, מטרידה ומהימנה נגד ברט קאבנו. יש לבחון אותה לעומק", אמרה הסנאטורית הדמוקרטית מייזי הירונו מהוואי. בכיר במשרד של סנאטור דמוקרטי נוסף אמר כי "ההאשמות הללו נראות אמינות ואנו בוחנים אותן בכובד ראש. אם הן יאושרו, הן ללא ספק מהוות עילה לפסילת מועמדותו של קאבנו".

 

 

כריסטין בלייזי-פורד (צילום: MCT)
המתלוננת הראשונה נגד קאבנו. כריסטין בלייזי-פורד(צילום: MCT)
 

דבורה רמירז היא האישה שבלב ההאשמה החדשה. היא למדה יחד עם קאבנו ב"יל", שם למדה פסיכולוגיה וסוציולוגיה. ההאשמות נגד קאבנו הועברו בשמה לחברי הסנאט הדמוקרטים על ידי משרד עורכי דין המתמחה בזכויות האזרח.

 

רמירז תחילה לא רצתה לפרסם באופן פומבי את זיכרונותיה ממקרה התקיפה, אך בסופו של דבר מסרה ל"ניו יורקר" כי קאבנו חשף את עצמו בפניה במסיבה במעונות האוניברסיטה, דחף את איבר מינו לעבר פניה והיא דחפה אותו מעליה. רמירז אמרה כי היא קוראת ל-FBI לחקור את המקרה. "אני חושבת שחקירת FBI בנושא תהיה במקום".

 

בהצהרה מטעמו מסר קאבנו כי "המקרה הזה מלפני 35 שנה לא קרה. האנשים שהכירו אותי אז יודעים שזה לא קרה, ואף אמרו כן. מדובר בהכפשה. אני מצפה לתת את עדותי ביום חמישי ולהגן על שמי הטוב ועל מוניטין של אופי ויושרה שבניתי לאורך כל חיי – נגד ההאשמות הללו שמגיעות ברגע האחרון".

 

קרי קיופק, דוברת מטעם הבית הלבן, מסרה כי ממשל טראמפ עומד לצד קאבנו. "ההאשמה הזו מלפני 35 שנה שלא הוכחה היא האחרונה בקמפיין השמצה מתוזמר של הדמוקרטים ושמטרתו להרחיב איש טוב. ההאשמה הזו הוכחשה על ידי כל מי שנאמר שהיה נוכח באותו המקרה ולא עולה בקנה אחד עם מה שאמרו גברים רבים ונשים רבות שהכירו את השופט קאבנו בימי האוניברסיטה".

 

המתלוננת הראשונה נגד קאבנו, כריסטין בלייזי-פורד, מספרת על מסיבה בשנת 1982. היא הייתה בת 15, קבאנו בן 17. כריסטין אמרה שקבאנו היה שיכור וריתק אותה למיטה. הוא גהר מעליה וניסה להוריד לה את הבגדים. בראיון אמרה פורד שכשהיא ניסתה לצעוק לעזרה קבאנו שם יד על הפה שלה. "חשבתי שהוא עוד יהרוג אותי בטעות. הוא ניסה לתקוף אותי ולהוריד לי את הבגדים", אמרה. היא הצליחה לברוח כשחבר של קבאנו קפץ על המיטה והשניים נפלו.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים