שתף קטע נבחר

עזריה פרשה מהמרוץ בירושלים: זה התנאי שהציבה ליריב

הבחירות בירושלים: הח"כית מכולנו הודיעה שתתמוך בשר אלקין. ל-ynet נודע: בשבוע שעבר נציגיה נפגשו עם אנשי סיעת "התעוררות" של עופר ברקוביץ' ובתנאי החבירה דרשו לכסות את החובות שצברה במהלך הקמפיין. אלקין התייחס לנושא כיסוי החובות ואמר: "נדע לכסות את הוצאות שתי הסיעות"

 

 

 המועמדת לראשות עיריית ירושלים רחל עזריה מכריזה הערב (ד') על פרישה מהמרוץ לראשות העירייה ותמיכה במועמד והשר לענייני ירושלים זאב אלקין. עזריה אמרה במסיבת עיתונאים שכינסה: "אני גאה על ההזדמנות ההיסטורית שהייתה לי להיות אישה מועמדת לראשות העיר ולפרוץ את תקרת הזכוכית. אני מסירה את מועמדותי מתוך תחושת אחריות לעיר ירושלים".

 

ל-ynet נודע כי בשבוע שעבר נפגשו אנשי עזריה עם אנשי סיעת "התעוררות" של עופר ברקוביץ לניהול משא ומתן על פרישה מהמרוץ. בתנאי החבירה שהציבו לאנשיו, ציינו נציגיה של עזריה תנאי חריג במיוחד: הבטחה שסיעתו של ברקוביץ' תכסה את חובותיה, שצברה בין השאר בעקבות העתירה שהגישה לבג"ץ לחייב את חברת "אגד" לפרסם נשים על גבי האוטובוסים שלה. בנוסף, אנשי עזריה גם דרשו לשמור לחברי סיעתה את מקומות 4, 8 ו-12 ברשימה.

 

אחרי הודעת התמיכה באלקין אמרה עזריה: "אנחנו סומכים עליו שיידע בתבונה לנהל את העיר המורכבת שזקוקה לניהול וחשיבה קדימה". בנוגע למועמד עופר ברקוביץ אמרה כי "לעופר ברקוביץ כוונות טובות, אבל הוא לא כשיר לתפקיד הזה. לתמוך בעופר זו חוסר אחריות לציבור במדינת ישראל". עזריה תקפה את מבקריה ואמרה כי "בנוגע לספינים המסתובבים על דילים - מעולם לי ולאלקין לא היה הסכם. אני לא מבקשת לעצמי סידור עבודה, ולא מבקשת סגנות ראש עיר".

 

 

רחל עזרה וזאב אלקין (צילום: אוהד צויגנברג)
" נדע לכסות את ההוצאות של שתי הסיעות". אלקין ועזריה(צילום: אוהד צויגנברג)

רחל עזרה וזאב אלקין (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

המועמד והשר לענייני ירושלים אלקין, שנכח במסיבת העיתונאים של עזריה, אמר: "אני מאוד מעריך את ההחלטה של רחל לקרוא נכון את המפה. זה לא זמן למשחקים וחשוב להתאחד סביב מועמד ציוני, שמסוגל לחבר יחד ציבורים שונים ולהוביל את ירושלים לאתגרים לא פשוטים".

  

אלקין הגיב במסיבת העיתונאים לפרסום בנוגע לדרישת עזריה לכיסוי חובותיה מקמפיין הבחירות ואמר: "אנחנו מייצרים מנגנון של סיעה משותפת, והמטרה היא לפחות שישה מנדטים. נדע לכסות את ההוצאות של שתי הסיעות". עזריה הגיבה לשאלה בנוגע למשא ומתן המדובר עם ברקוביץ ואמרה: "זה לא סוד שאנחנו לשון המאזניים של מי יעלה לסיבוב השני. היו גורמים שניסו לייצר מגעים, וביקשו שאעשה בדיקה מול 'התעוררות'".

 

בפאנל מול תלמידים בתיכון ליד"ה שנערך לפני כשבוע, עזריה נמנעה מלענות לשאלת הקהל אם בכוונתה לפרוש מהמירוץ וענתה: "אם אראה שיש צורך לפעול כדי שמועמד ציוני יוביל בבחירות, אפעל כפי שאראה לנכון".

 

מטעמה של עזריה נמסר בתגובה: "נושא מימון הוצאות הקמפיין בהתאם להחזרים מהמדינה על פי החוק הוא חלק מדיון לגיטימי על חבירת סיעות - שם הסיעה המשותפת, אותיות וגם מה לעשות - חלוקת הסכום שייכנס לסיעה המשותפת על פי החלק היחסי של כל סיעה. הוצאות הקמפיין שלנו הם פחות מהחזר של מנדט אחד. היה דיון כולל מול אלקין ומול נציגי התעוררות. לא תנאי ולא נעליים".

 

"הזהרנו מהיום הראשון - מדובר בריצה פיקטיבית". עופר ברקוביץ (צילום: שרון גבאי) (צילום: שרון גבאי)
"הזהרנו מהיום הראשון - מדובר בריצה פיקטיבית". עופר ברקוביץ(צילום: שרון גבאי)

בעקבות ההצהרה על חבירתה של עזריה לאלקין נמסר מתנועת "התעוררות": "עזריה הייתה מועמדת של קומבינה מראשית הדרך. הזהרנו מהיום הראשון - מדובר בריצה פיקטיבית שנועדה לפגוע בסיכויי המועמד הממלכתי היחידי. עזריה מעוניינת רק באינטרסים האישיים שלה ולא בטובת ירושלים. גם הציבור של עזריה לא יקנה את הדיל הזה, ויצביע לנציג היחיד של ירושלים האותנטית - עופר ברקוביץ".

 

יוסי חביליו, שפרש מהמרוץ והודיע על תמיכה בעופר ברקוביץ, אמר כי "רחל עזריה הגיעה לירושלים כדי למצוא סידור עבודה ועכשיו היא בורחת, בשאיפה שאלקין ידאג לה אחרי הבחירות. אלקין, לא מייצג את הציבור הפלורליסטי שעזריה התיימרה לייצג ובחירה בו תהיה למעשה שימור המצב הקיים של עירייה שנכנעת ללחצי הסיעות החרדיות והופכת את העיר לסגורה יותר, מוזנחת יותר ויקרה יותר".

 

מאז הכרזת הריצה של עזריה עלו ביקורות נגד עזריה שכינו את המהלך כחלק מ"דיל" שנסגר מראש בינה לבין אלקין, כדי להחליש את ברקוביץ, וזאת בתמורה לקבלת תיקים בכירים בעירייה עבורה אם ייבחר. עזריה, שהייתה בעבר סגנית ראש העיר וכיום חברת מפלגת כולנו, היא המועמדת השנייה שפורשת מהמירוץ לאחר חביליו.

 

למרות הקירבה האידיאולוגית בין הסיעות "התעוררות" ו"ירושלים", בשל מערכת היחסים הגרועה בין עזריה לברקוביץ לא היה כל סיכוי לאיחוד בין הסיעות. במרוץ על ראשות העיר מתמודדים מלבד אלקין וברקוביץ' גם משה ליאון, שזכה לאחרונה בתמיכת סיעות דגל התורה וש"ס, והמועמד החרדי יוסי דייטש.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן זינדל/פלאש90
אלקין ועזריה
צילום: יונתן זינדל/פלאש90
מומלצים