שתף קטע נבחר

ארגון המורים מאיים: "אחרי החגים – עיצומים בבתי הספר"

יו"ר ארגון המורים העל יסודיים רן ארז אמר ל-ynet כי בשלב הראשון צפויים עיצומים בחלק מבתי הספר, שהיקפם עוד לא ברור. כזכור, כשבועיים לפני תחילת שנת הלימודים הנוכחית הכריז ארגון המורים על סכסוך עבודה בעקבות טענות ל"אי-הפעלת רפורמת 'עוז לתמורה'"

"אחרי החגים נפעיל את סכסוך העבודה". כך אמר היום (ה') ל-ynet רן ארז, יו"ר ארגון המורים העל יסודיים והעריך כי בשלב הראשון צפויים עיצומים בחלק מבתי הספר, שהיקפם עוד לא ברור. כזכור, כשבועיים לפני תחילת שנת הלימודים הנוכחית הכריז ארגון המורים על סכסוך עבודה בעקבות טענות ל"אי הפעלת רפורמת 'עוז לתמורה' בבתי הספר בחינוך המיוחד, במפתנים (מסגרות נוער לתלמידים שנשרו ממערכת החינוך - א.י) ובבתי הספר הכנסייתיים".

 

 

בעמוד הפייסבוק של הארגון נכתב כי "מזה שבע שנים שרפורמת 'עוז לתמורה' מופעלת בחינוך המוכר שאינו רשמי וכל שלבי ההתקדמות של הרפורמה הסתיימו מזמן. למרות זאת, הרפורמה אינה מופעלת בבתי הספר בחינוך המיוחד, במפתנים ובבתי הספר הכנסייתיים בחינוך המוכר שאינו רשמי. כל פניותינו למנכ"לי משרד החינוך בעבר ובהווה להפעלת הרפורמה בבתי הספר שבנדון לא נענו".

 

לקראת תחילת שנת הלימודים, הכריז ארז באולפן ynet כי שנת הלימודים אמנם תיפתח כסדרה, אולם רמז כי המצב צפוי להשתנות בתום תקופת החגים. "תמיד יש אחרי החגים", אמר באולפן. היום אומר ארז כי מאז ההכרזה, אין שום התקדמות ממשית במשא ומתן בין הארגון, משרד החינוך ומשרד האוצר. "אין שום התייחסות מצד משרד החינוך", הוא אומר. "הם מאשימים את האוצר, אבל זה בכלל לא מעניין אותי מה בין הצדדים. לא יכול להיות שהתלמידים והמורים של החינוך המיוחד יסבלו בגלל המריבות בין משרד החינוך למשרד האוצר. למנכ"ל משרד החינוך אין סמכויות מול משרד האוצר. לכן אנחנו תקועים". ארז הבהיר כי בתום תקופת החגים יופעל סכסוך העבודה, אולם רק ביום שלישי הקרוב יוחלט באיזה היקף.

ארז (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ארז(צילום: גיל יוחנן)

בתוך כך, בחודש מרץ האחרון נחתם הסכם שכר חדש, שהוא למעשה חידוש של הסכם 'עוז לתמורה', בין ארגון המורים למשרדי החינוך והאוצר, שיהיה תקף עד פברואר 2022 ושעלותו נאמדת בכ-600 מיליון שקלים. על פי ההסכם, המורים התחייבו ל"שקט תעשייתי" ובתמורה המשרדים העלו את שכר המורים הוותיקים ב-800 שקלים בחודש, שגם יקבלו מענק חד-פעמי בסך אלף שקלים. כמו כן, יוקצו 12 מיליון שקלים לקרנות ההלוואות, המצוקה וימי המחלה של המורים. עם זאת, יש להדגיש כי על אף איומי הארגון, נושא יישום ההסכם בחינוך המיוחד לא נידון במסגרת חידוש ההסכם.

 

בתום שנת הלימודים הנוכחית צפוי לפוג תוקפו של הסכם השכר של הסתדרות המורים (אופק חדש), אשר מאגדת את הגננות ומורי בתי הספר היסודיים וחלק מחטיבות הביניים. לקראת חידוש ההסכם התחדש לאחרונה המו"מ בין הצדדים. בתחילת השנה אמר ל-ynet גורם המכיר את הפרטים כי בהסתדרות צפויים לדרוש תוספות שכר משמעותיות עבור המורים, וגורם נוסף הוסיף כי בימים אלו בוחנים, בין היתר, מספר מהלכים שמטרתם שיפור תנאי ההעסקה של המורים, על הרקע המו"מ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים