שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בלעדי: נתב"ג 2019 - התורים יקוצרו, טרמינל 1 יוכפל

  ב"ידיעות אחרונות" פורסם כי בשדה התעופה נערכים ל-25 מיליון נוסעים בשנה הקרובה וישקיעו עשרות מיליונים בשדרוג. בטרמינל 3 הצ'ק אין יתבצע לכל החברות בכל עמדה פנויה, וגם השטיחים הבלויים יוחלפו

  נוסעים בנתב
  נוסעים בנתב"ג(צילום: אורי דוידוביץ')

  עמדתם זמן רב בבידוק לפני הטיסה בחגים? בקרוב צפוי שיפור. נמל התעופה בן גוריון יעבור בשנה הקרובה שיפוץ ושדרוג לקראת כניסתו לקטגוריה של נמלי התעופה ה"גדולים", שבהם עוברים למעלה מ-25 מיליון נוסעים בשנה. השדרוגים יהיו הן בשירותים הישירים שמקבלים הנוסעים והן בשירותים הקשורים לרחבות המטוסים ולטכנולוגיות מתקדמות. עלות השדרוגים והשיפוצים מוערכת בעשרות מיליוני שקלים.

   

  קו ירושלים-נתב"ג בפעולה: "זה עשה לי את החג" 

    

  הנסיעה הראשונה בקו הרכבת מירושלים לנתב"ג    (צילום: ליהי קרופניק)

  הנסיעה הראשונה בקו הרכבת מירושלים לנתב"ג    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  השינוי הראשון יהיה "הבידוק המשותף", Common Check-in: חברות, שנותנות כיום שירותי בידוק לטיסה למספר חברות תעופה בדלפקים שונים, יוכלו באותם דלפקים לתת שירותים לכל החברות. לדוגמה: אם חברת שירותי טיסה מבצעת כיום צ'ק־אין לעשר חברות תעופה בעשרה דלפקים שונים, היא תוכל בכל אחד מהדלפקים האלה לבצע צ'ק אין לכל אחת מאותן עשר חברות תעופה. הדבר ייעל את הטיפול בנוסעים משום שהם יתחלקו על יותר דלפקי רישום, וצפוי לקצר את התורים. שינוי זה יבוצע על ידי הוספת טכנולוגיות חדשות ושדרוג מערכות המחשוב בשדה.

    

  בנוסף, באזור בידוק כבודת היד הוסיפו לקראת הקיץ 14 מכונות בידוק. במהלך השדרוג של הטרמינל יוסיפו עוד 6 עמדות בידוק חדשות, כך שהדבר יקצר את התורים בשעות העומס.

  החידושים הבולטים בנתב
    

  עוד שינוי שירגישו הנוסעים במהלך השנה הקרובה הוא שיפוץ כל חדרי השירותים הציבוריים בטרמינל, וכן החלפת כל השטיחים בזרועות המובילות למטוסים. השטיחים החדשים שיותקנו בטרמינל יהיו למעשה "מרצפות" של שטיחים, כך שבכל פעם ש"מרצפת" קטנה תתלכלך או שיהיה לה בלאי גבוה, ניתן יהיה להחליפה ולא יהיה צורך בהחלפת כל השטיח באותו אזור.

   

  בשנה הקרובה ישודרגו גם חדרי האירוח בנמל התעופה. הכוונה היא לטרקלינים המיועדים לנוסעי מחלקות היוקרה, שנמצאים בזרועות ומשרתים את כל חברות התעופה. יוחלפו בהם השטיחים והריהוט וכן ישופצו חדרי השירותים.

    

  בנוסף, גם טרמינל 1 יוכפל בהיקפו. זאת נוכח הגידול המתמשך בפעילות חברות הלואו־קוסט. כיום כ-17% מכלל הנוסעים בטיסות בינלאומיות יוצאים דרך הטרמינל הזה, והמספר צפוי לעלות גם בשנה הקרובה.

  פתיחת הרכבת תחנה רכבת החדשה חדשה קריית מלאכי ישראל כץ (צילום: דוברות משרד התחבורה)
  שר התחבורה ישראל כץ(צילום: דוברות משרד התחבורה)
    

  בעקבות מדיניות השמיים הפתוחים נכנסו השנה לפעילות בישראל יותר מ-10 חברות תעופה, ובהן סצ'ואן איירליינס, אייר מולדובה, אייר אינדיה, ו-LATAM, שתתחיל לפעול בחודש דצמבר מברזיל וצ'ילה. "הסכמי התעופה עליהם חתמה ישראל פתחו את השמיים, הביאו לתחרות בענף הנסיעות, לפתיחת קווים חדשים ולהורדת המחירים", אמר אתמול שר התחבורה ישראל כץ. "הסכמים אלה מאפשרים להגדיל את התיירות הנכנסת לישראל ומביאים לתוספת של מקומות עבודה חדשים עבור הישראלים".

    

  ביולי-ספטמבר עברו בנתב"ג בטיסות בינלאומיות כ־7.5 מיליון נוסעים, והשנה צפויה להסתיים עם מעבר של כ־23 מיליון נוסעים. לפי התחזיות, 2019 תהיה שנת מפנה שבה יעברו בנתב"ג כ-25 מיליון נוסעים, ואז נמל התעופה ייכנס לקטגוריה של הגדולים בעולם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים