שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המגבלות והאותיות הקטנות בפיצוי של פלאפון

  לקוח גילה שהפיצוי שנתנה פלאפון לנפגעי התקלות שלה, 100 שקל לקניית אביזרים, לא ניתן למימוש בכל חנויות קרביץ. בחנויות שבהן הוא כן ניתן למימוש, ניתן לממשו על מכשירי סלולר בלבד, שעולים הרבה יותר מ-100 שקל. בחנויות פלאפון, לקוחות שיקנו בפחות מ-100 שקל לא יקבלו בחזרה את היתרה, ויש עוד אותיות קטנות

  פלאפון הציעה פיצויים ללקוחות שסבלו מרצף התקלות בספטמבר, אבל מסתבר שיש כמה מכשולים בדרך למימוש ההטבות. הפיצויים כזכור היו הטבת גלישה ללא הגבלה, או 100 שקל לרכישת אביזרים בחנויות ודוכני פלאפון. המכשולים נוגעים ל"שובר" ההטבה, שלא פשוט לממש אותו.

   

  פלאפון מוסיפה חלופות לפיצוי ללקוחות בעקבות שרשרת התקלות

  פעם רביעית תוך שבועיים: תקלה בפלאפון

  מנכ"ל פלאפון: "הרשת תקינה ויציבה"

   

  לקוח בשם יונתן סיפר ל-ynet שאחרי ש"נרשם" לקבלת 100 שקל לרכישת אביזרים, קיבל הודעת טקסט מפלאפון, שבין היתר נכתב בה: "...קוד הקופון ניתן למימוש ברשת חנויות פלאפון וקרביץ". בעקבות ההודעה פנה הלקוח לחנות קרביץ הקרובה למקום מגוריו, כדי לממש בה את הפיצוי, אך גילה כי יש מגבלות על ההטבה.

  פלאפון פיצוי תקלה קרביץ (צילום מסך)
  לא ניתן להבין מהודעת הסמס כי חלק מחנויות קרביץ לא משתתפות במימוש ההטבה ולא כי אלה שכן משתתפות - מאפשרות זאת על מכשירים בלבד(צילום מסך)

  פיצוי פלאפון לנפגעי התקלה (צילום מסך מאתר פלאפון)
  באתר האינטרנט של החברה כן נכתב שהמימוש בקרביץ יהיה על מכשירים בלבד (הגבלה מקוממת שכן מכשירי סלולר עולים בהכרח יותר מ-100 שקל), אבל גם פה לא נכתב שמדובר בחלק מסניפי קרביץ(צילום מסך מאתר פלאפון)

   

  לא ניתן לממש בכל חנויות קרביץ. באלו שכן: תקף לרכישת סמארטפון בלבד

  "היום הגעתי במיוחד למימוש ההטבה לחנות קרביץ בקניון מבשרת של רמי לוי", הוא טוען. "שם נמסר לי שלא ניתן לממש את השובר בחנות, אלא רק בחנויות פלאפון או בעמדות פלאפון בחנויות קרביץ. בחנות אליה הגעתי, אין עמדת פלאפון. מהודעת הסמס שקיבלתי ניתן להסיק שמדובר בכל חנויות רשת קרביץ, מה שהטעה אותי.

   

  "עוד נמסר לי שכלל לא ניתן לרכוש עם ההטבה אביזרים ברשת קרביץ, אלא שמדובר בהנחה ברכישת טלפון נייד בלבד. כלומר, פלאפון רוצה לעודד קניית מכשיר חדש באלפי שקלים עם ההטבה הזאת של 100 שקל".

   

  הוא שם פעמיו לחנות קרביץ בעזריאלי תל אביב, שם ממוקמת עמדה של פלאפון, אולם גם בחנות זו אמרו לו שברשת קרביץ ניתן לרכוש רק מכשירים סלולריים עם הטבה זו.

   

  "בקניון פועל גם דוכן של פלאפון שם כן ניתן לרכוש אביזרים, אז הלכתי לשם כי לא רציתי לקנות מכשיר סלולרי", סיפר ל-ynet, "אבל שם אמרו לי שאם רכשתי משהו ב-80 שקל, לא אקבל בחזרה את היתרה. זה עניין משמעותי, שנועד לכאורה לדרבן אנשים לרכוש מוצרים במעל מאה שקל".

   

  בהודעת הטקסט שקיבל נכתב כי הפיצוי "לא ניתן לצבירה". ואכן: אם קניתם בפחות מ-100 שקל, היתרה לא נשמרת ללקוחות המממשים ולא ניתן לממש את מלוא ההטבה בשתי פעימות. 

  פלאפון (צילום: מירב קריסטל)
  בנוסף, לא ניתן לממש את הטבת 100 השקלים באתר האינטרנט של פלאפון ולא בחנויות פלאפון בעיר(צילום: מירב קריסטל)

   

  מה כתוב באתר פלאפון?

  החברה אמנם לא נקטה גילוי מספיק לכאורה בהודעת הסמס, אבל באתר האינטרנט של החברה כן נכתב כי ברשת קרביץ מימוש ההטבה הוא למכשיר סלולרי בלבד - מגבלה מעצבנת לכל הדעות. עם זאת, גם באתר פלאפון אין מספיק גילוי לגבי חנויות קרביץ שבהן ניתן לממש את ההטבה, אלא רק לינק לחנויות שלא ברור ממנו שחלק מהחנויות לא משתתפות במימוש ההטבה.

   

  באתר כתוב: "ניתן לממש את ההטבה בנקודות המכירה של פלאפון וכן בחנויות קרביץ (בקרביץ – מימוש ההטבה ברכישת מכשיר בלבד) לא כולל ברכישה באתר ולא כולל בחנויות פלאפון בעיר". כלומר, אין אזכור לכך שלא ניתן לממש את ההטבה בכל חנויות קרביץ. אפשר היה לכתוב פשוט: "וכן בחלק מחנויות קרביץ בהן פועלת עמדת פלאפון".

   

  בנוסף, יש פה עוד מגבלה: לא ניתן לממש את הטבת 100 השקלים באתר האינטרנט של פלאפון ולא בחנויות פלאפון בעיר.

   

  בנוגע למה שאפשר לקנות בחנויות פלאפון ב-100 שקל (כאמור: לא בקרביץ, לא בחנויות פלאפון בעיר ולא באתר האינטרנט של פלאפון), נכתב באתר: "ניתן לקנות מגוון של מוצרים. לדוגמא: ניתן לממש כהנחה על רכישת מכשיר, כיסויים, מטען לרכב, מטען לבית/משרד, מעמד לרכב, מגן מסך, סוללה נטענת, אוזניות, רמקולים ועוד".

   

  צילום: אלי סגל

  צילום: אלי סגל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  עוד אותיות קטנות

  זמן רישום קצר מאוד: הרישום להטבות הסתיים כבר ב-2 באוקטובר. כלומר, היה זמן די קצר לרישום.

   

  מימוש קצר של הפיצוי: מ-3 באוקטובר עד 31 באוקטובר בלבד.

   

  אם התחרטתי ובא לי שובר במקום גלישה ללא הגבלה, למרות שכבר בחרתי בגלישה: לא ניתן להחליף הטבות.

   

  לא כולם זכאים להטבות: מנויי פריפוסט לא זכאים וכך גם מנויים בעלי חוב ובטיפול משפטי. בנוסף, המנוי חייב להיות פעיל כדי לקבל את הטבת הגלישה (אך לא את הטבת האביזרים והמכשירים).

   

  מנויים במסלול כשר יכלו לבחור בין שתי הטבות אחרות: הטבת 500 דקות שיחה לחו"ל דרך בזק בינלאומי (ללא רוסיה); או הטבת 100 שקל לרכישת מכשירים ואביזרים.

   

  מנוי פריפייד זכאי להטבה רק אם השתמש בפלאפון בתאריכים 12-11 בספטמבר. הוא יקבל הטבה של 5GB לגלישה בארץ, המותנית ברישום מראש. הטבת הגלישה תמומש רק לאחר ניצול כל נפח הגלישה שיש למנוי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים